Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Елементи та пристрої обчислювальної техніки та систем керування


Казарінова Наталія Леонідівна. Методи і засоби синтезу цифрових елементів та пристроїв на основі ізоморфізму логічних та кусково-постійних функцій : Дис... канд. наук: 05.13.05 - 2002.



Анотація до роботи:

Казарінова Наталія Леонідівна. МЕТОДИ І ЗАСОБИ СИНТЕЗУ ЦИФРОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ ТА ПРИСТРОЇВ НА ОСНОВІ ІЗОМОРФІЗМУ ЛОГІЧНИХ ТА КУСКОВО-ПОСТІЙНИХ ФУНКЦІЙ – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеню кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.05 - “Елементи та пристрої обчислювальної техніки та систем керування”. – Інститут проблем моделювання в енергетиці НАН України ім. Г. Є. Пухова, Київ, 2001.

Метою роботи є розробка методів і засобів оптимізації цифрових блоків на основі ізоморфізму логічних та кусково-постійних функцій та застосування їх для проектування, зокрема, комбінаційних схем цифрових автоматів на базі спільного використання альтернативних і класичних форм представлення ЛФ. В роботі представлений доказ технічної доцільності використання в проектуванні цифрових пристроїв обчислювальної техніки альтернативних форм представлення ЛФ, зокрема, програмованих логічних матриць.

Досліджено впливи схемного ускладнення елементів підсумовування кон'юнкцій в альтернативних ФП в порівнянні з елементами OR для КФП. Доведено розширення зони доцільності використання ОФП із збільшенням n- числа аргументів ЛФ. Доведено, що при будь-якій розумній мірі схемного ускладнення елемента альтернативного підсумовування завжди існує число аргументів n, при якому використання ОФП вважається доцільним.

Одержані в роботі результати обґрунтовують шляхи подальшої оптимізації структури елементів і пристроїв обчислювальної техніки на основі сумісного використання класичною і альтернативних форм представлення у вигляді єдиної оптимізованої форми уявлення, що дозволяє добиватися істотного скорочення складності реалізації.

Основні ідеї роботи підтверджені експериментально у порядку сумісної науково-технічної співпраці з НВК „Фотоприлад” для проведення розробки мікрозборки і мікросхеми спеціального застосування.