Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва


Машков Олександр Михайлович. Обгрунтування параметрів бітера-відбивача обчісувального пристрою для обмолоту зернових культур на корені : Дис... канд. наук: 05.05.11 - 2003.



Анотація до роботи:

Машков О.М. Обґрунтування параметрів бітера-відбивача обчісувального пристрою для обмолоту зернових культур на корені. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.05.11 – Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва. Кримський державний аграрний університет, Сімферополь, 2002.

Підвищення виробництва зернових культур має для України велике народногосподарське значення, що пояснює необхідність удосконалювання і впровадження нових збиральних технологій, а також створення нових високопродуктивних вітчизняних машин.

Аналіз існуючих технологій збирання зернових культур дозволив виділити перспективність і доцільність застосування технології обмолоту рослин на корені. У свою чергу аналіз пристроїв для здійснення даної технології встановив найбільше прийнятну конструкцію, що має високі показники, як по якості збирання, так і по складі обчісанного вороху.

Це визначило мету досліджень, що складається в збільшенні продуктивності серійних зернозбиральних комбайнів, зниження втрат, поліпшення якісних показників збирання шляхом використання жниварки обчісувального типу і обґрунтування основних параметрів. Встановлено, що при роботі обчісувального пристрою створюються сприятливі умови для обмолоту, що дозволяють зменшити травмування зерна, забезпечити більш повний збір врожаю, розвантажити молотарку комбайну. У результаті теоретичних та експериментальних досліджень обґрунтована конструктивна схема, раціональні параметри і режими роботи пристрою з обчісувальним барабаном і бітером-відбивачем, що дозволило підвищити продуктивність серійного комбайну в 1,5…2,0 рази, при припустимих загальних втратах 0,8-1,6% на збиранні пшениці і забезпечити

За результатами досліджень розроблен і виготовлен обчісувальний пристрій до комбайну СК-5 “Нива”, виробнича перевірка якого підтвердила перспективність застосування методу обчісування зернових культур на корені.

Впровадження технології збирання зернових культур методом обмолоту на корені з використанням обчісувального пристрою дозволить одержати економічний ефект до 119 грн/га.

1. В результаті виконаних теоретичних та експериментальних досліджень встановлено, що найбільш перспективним напрямком підвищення продуктивності, зменшення енергоємності та покращення якості збирання зернових культур є обчісування їх на корені.

2. Аналіз збирання врожаю методом обчісування показав, що головною недостатньо вирішеною проблемою є недопустимі втрати зерна, зменшити які запропоновано шляхом застосування двобарабанних пристроїв, які складаються з обчісувального барабана та бітера-відбивача.

3. На основі графоаналітичного аналізу визначені необхідні умови для якісного обчісування короткостебельних і високорослих рослин, що дозволило встановити параметри взаємороз-стошування бітера-відбивача та обчісувального барабана.

4. Розроблено модель руху зерна після обчісування, яка дозволила описати динамічні процеси і визначити раціональні кінематичні характеристики запропонованого обчісувального пристрою.

5. Запропоновано методику розрахунку обчісувального пристрою для обмолоту зернових культур на корені яка дозволяє визначити його раціональні геометричні параметри та оцінювати динамічні характеристики руху зерна. Ця методика використана при проектуванні відповідних жниварок і агрегатуванні їх в комбайнові комплекси .

6. Встановлено, що найменші втрати зерна осипом до 1,6% досягаються при діаметрі бітера-відбивача 380 мм, і його кутовій швидкості 86,9 с-1.Втрати поступово зростають при збільшені або зменшенні величини діаметру.

7. . Встановлено, що зменшення втрат зерна осипом при переміщенні в збірник досягається за умови контактного (безвідривного) руху по напрямній поверхні кожуха з початковою швидкістю (лінійною швидкістю гребінок обчісувального барабана) Vo > 6.3 м/с.

8. Показано, що застосування бітера-відбивача в складі двобарабанної системи обчісування порівняно з однобарабанною приводить до зменшення втрат зерна з 3,3 до 1,6%.

9. Польовими випробуваннями комбайну з обчісувальним пристроєм при збиранні пшениці встановлені переваги бітера-відбивача з діаметром 400 мм.: загальні втрати зерна за комбайном склали 0,61-1,00%; втрати зерна осипом за обчісувальним пристроєм – 0,29-0,66%; втрати без обчісування – 0,02-0,05%; роздрібнення бункерного зерна – 0,8...1,2%. При цьому обчісаний ворох має такий склад : вільне зерно – 60…83%;зерно в колосі - 9...20%; солома полова – 8...19%; вільного зерна в зерновій частині обчісаного вороху – 74...89%; подрібнення зерна у вороху було відсутнє.

10. Агротехнічна оцінка експериментального обчісувального пристрою при збиранні рису виявила його відповідність агротехнічним вимогам при загальних втратах 1,45...2,7% і роздрібненні зерна 1,0...4,0%.

11. Порівняльними дослідженнями встановлено переваги експериментального комбайна в порівнянні з серійним: підвищення продуктивності при обчісуванні в 1,5…2 рази; зменшенню подрібнення бункерного зерна; зниження витрат палива на 20-30%. Річний економічний ефект від впровадження комбайна з новим обчісувальним пристроєм складає 21390 грн. на одну машину.

Публікації автора:

1.Машков А.М., Астафуров А.С. Разработка прицепной машины для уборки зерновых культур способом обмолота растений на корню // Вопросы

стабилизации и повышения эффективности АПК Крыма в исследованиях молодых ученых. – Симферополь: Гортипография, 1997. – 52-54 с.

2. Машков О.М., Машков О.М. Теоретичне обґрунтування параметрів бітера-відбивача очісуючого пристрою // Вісник аграрної науки Причорномор’я. – Миколаїв. – 1999. – Вип. 2 (7). – С. 156-161.

3. Машков А.М. Экспериментальное обоснование параметров битера-отражателя очесывающего устройства // Тр. КГАУ. – Симферополь. – 1999. Вып 59, ч. II. – С. 68-73.

4. Шабанов П.А., Шабанов М.П., Машков О.М., Дубинин В.В. Жатка-обчісувач на рисовому полі // Техніка АПК. – 1995. – №2. – С. 11.

5. Шабанов П.А., Шабанов Н.П., Машков А.М., Дубинин В.В. Обмолот на корню – перспективный способ уборки зерновых культур // Проблемы ресурсосбережения и охраны окружающей среды в полеводстве Крыма. – Симферополь: КСХИ. – 1996. – С. 147-153.

6. Шабанов П.А., Шабанов Н.П. Машков А.М., Дубинин В.В. Повышение производительности серийных зерноуборочных комбайнов. – Симферополь, 1994. – 4 с. (Информ. листок/ КрымЦНТИ: № 18-94).

7. Мищук С.А., Машков А.М. Обзор и анализ работы конструкций для уборки урожая методом очеса на корню // Праці Таврійської державной агротехнічної академії. – Мелітополь: ТДАА. – 2000. – Вип. 1. – Т.15. – С.131-137.

8. Машков А.М. Очесывающие устройства и серийные зерноуборочные комбайны // Труды Крымского ГАУ. – Симферополь. – 2000. – Вип. 65. – С.222-227.

9. Шабанов П.А., Шабанов Н.П. Машков А.М., Емельянов Г.О. Совершенствование рабочих органов очесывающего устройства для обмолота зерновых культур на корню // Праці Таврійської державной агротехнічної академії. – Мелітополь: ТДАА. – 2001. – Вип. 1. – Т.22. – С.52-56.