Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Педіатрія


Хамдан Халід Фарід Хамдан. Особливості перебігу гломеруло- і тубулоінтерстиціального нефритів, асоційованих з вірусами простого герпесу і цитомегалії, та стану антиоксидантної системи у дітей: дисертація канд. мед. наук: 14.01.10 / Харківський держ. медичний ун-т. - Х., 2003.



Анотація до роботи:

Хамдан Халід Фарід Хамдан Особливості перебігу гломеруло- і тубулоінтерстиціального нефритів, асоційованих з вірусами простого герпесу і цитомегалії, та стану антиоксидантної системи у дітей. — Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.10 — Педіатрія. — Харківський державний медичний університет МОЗ України, Харків, 2003.

Дисертація присвячена вивченню клінічних особливостей перебігу гострого та хронічного гломерулонефритів (ГН) і тубулоінтерстиціального нефритів (ТІН) в асоціації з HSV і HCMV. Установлено, що інфікованість HSV і HCMV хворих дітей складає 41(59,4%), а мікст-асоціація HSV і HCMV досягала 22(53,6%) серед інфікованих дітей. Доведено, що HSV і HCMV не є ведучим чинником у розвитку конкретного клінічного синдрому чи форми нефритів у дітей, за винятком гострого ТІН, при якому інфікованість встановлена у 90,9% хворих. Асоціація ГН і ТІН з HSV і HCMV сприяє тяжкості перебігу захворювання, розвитку низької чутливості до терапії. Визначено, що наявність HSV і HCMV сприяє розвитку оксидативного стресу за рахунок супресії активності антиоксидантних ферментів (CAT, Px, GSH) у дітей, хворих на гострий та хронічний ГН і ТІН. Установлена кореляційна залежність зниження екскреції аміаку та титрованих неорганічних кислот від активності антиоксидантних ферментів у дітей, хворих на гострий ТІН, та високого рівня MDA з проявами хронічної ниркової недостатності при хронічних ГН та ТІН. Установлено, що розроблений спосіб лікування дітей, хворих на гострий ГН в асоціації з HSV і HCMV, противірусними препаратами (віролекс і реаферон) є більш ефективним щодо ліквідації оксидативного стресу у порівнянні з використанням вітаміну Е та есенціале.

  1. У дисертації наведено теоретичне узагальнення та рішення наукової задачі: встановлення впливу HSV і HCMV на клінічні особливості перебігу гломеруло- і тубулоінтерстиціального нефритів у дітей; встановлення впливу HSV і HCMV на розвиток дисбалансу в системі ПОЛ/АОЗ, що відповідає оксидативному стресу, розроблено спосіб етіопатогенетичного лікування дітей, хворих на гострий гломерулонефрит, асоційований з HSV і HCMV.

  2. Показаннями для обстеження на наявність HSV і HCMV у дітей, хворих на нефрити, є раннє штучне вигодовування, диспластичний статус, високий інфекційний індекс, відставання у фізичному розвитку, поліорганність залучення в патологічний процес серця, печінки, селезінки та підшлункової залози.

  3. Тубулоінтерстиціальний нефрит може служити маркером інфікування HSV і HCMV дітей, з огляду на встановлену в них високу питому вагу інфікованості (90,9%) даними вірусами.

  4. У дітей, хворих на ГГН з ізольованим сечовим синдромом, інфікованих HSV і HCMV, наявний високий ступінь ризику трансформації в тубулоінтерстиціальний нефрит.

  5. Особливостями перебігу ХГН, асоційованого з HSV і HCMV, у дітей є подовження термінів захворювання, схильність до частих рецидивів і розвиток склеротичних змін у нирках.

  6. Наявність HSV і HCMV у дітей, хворих на гострий та хронічний нефрити, сприяє розвитку суттєвого дисбалансу системи ПОЛ/АОЗ, що відповідає оксидативному стресу, в основі якого є супресія активності ферментів АОЗ.

  7. Установлені відхилення показників системи ПОЛ/АОЗ у дітей відбивають ступінь активності запального процесу в нирках незалежно від клінічного синдрому та рекомендуються як додаткові критерії визначення активності й настання ремісії нефритів, асоційованих з HSV і HCMV.

  8. Лікування дітей, хворих на гострий гломерулонефрит, асоційований з HSV і HCMV, віролексом і реафероном сприяє швидкій ліквідації клінічних проявів і, що особливо важливо, оксидативного стресу за рахунок підвищення активності ферментів АОЗ – CAT, GSH, Px.

Публікації автора:

  1. Хамдан Х. Ф. Хамдан, Фьоклін В. О. Вплив ДНК-Вірусної інфекції на стан системи перекисного окислення ліпідів та антиоксидантного захисту у дітей, хворих на гострий гомерулонефрит// Актуальні проблеми нефрології: Збірник наукових праць/ За ред.Т.Д Никули/ МОЗ України, Національний медичний університет ім.. О.О. Богомольця.-Київ: Задруга, 2002.- (Випуск 7).-С.158-162. Автором самостійно виконано обстеження хворих, визначення показників системи ПОЛ/АОЗ, аналіз результатів.

  2. Хамдан Х. Ф. Хамдан. Особенности клинического течения и лечения детей, больных гломерулонефритом на фоне герпетической инфекции// "Лекарства – человеку". – 2002. – Т. XVII, №1. – С.419-426.

  3. Феклин В.А., Хамдан Х.Ф. Хамдан. Коррекция оксидативного стресса у детей, больных острым гломерулонефритом на фоне HSV I-II типа и HCMV инфекций // "Експериментальна і клінічна медицина". – 2002. – №.4 – С. 73-75. Автором самостійно виконано обстеження хворих, визначені показники системи ПОЛ/АОЗ та проведено порівняльну оцінку ефективності противірусних препаратів та природних антиоксидантів щодо відвернення оксидативного стресу, аналіз результатів.

  4. Деклараційний патент на винахід № 52372А Україна, A61p13/00, спосіб лікування дітей хворих на гострий гломерулонефрит. ХДМУ, В.О. Фьоклін, Хамдан Х.Ф. Хамдан, Н. В. Жукова. Заявка № 2002043078 від 16.04.2002. Опубліковано: 16.12.2002. Бюл. № 12. Автором самостійно виконано обстеження хворих, проведено порівняльну оцінку ефективності противірусних препаратів та природних антиоксидантів щодо відвернення оксидативному стресу, аналіз результатів.

  5. Хамдан Х.Ф. Хамдан. Вплив герпетичної інфекції на перебіг гострого гломерулонефриту у дітей// Матеріали 5-ої науково-практичної конф. дитячих гастроентерологів, нефрологів та педіатрів України "Актуальні питання хронічних захворювань печінки та нирок у дітей, асоційованих з бактеріально-вірусними інфекціями". – Симеїз. – 2002.-С.23-24.

  6. Хамдан Х.Ф. Хамдан. Состояние системы перекисного окисления липидов у детей, больных острым гломерулонефритом на фоне ДНК-вирусной инфекции// Тези доп. конф. молодих вчених Харківського державного медичного університету "Медицина третього тисячоліття". - Харків, 2002. – С. 84.