Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фармацевтичні науки / Технологія ліків та організація фармацевтичної справи


Чуб Олена Вікторівна. Розробка складу та технології депігментуючого тоніку : Дис... канд. наук: 15.00.01 - 2009.



Анотація до роботи:

Чуб Олена Вікторівна Розробка складу та технології депігментуючого тоніку. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук за спеціальністю 15.00.01 – технологія ліків та організація фармацевтичної справи. – Національний фармацевтичний університет, м. Харків, 2009.

У дисертації вперше проведено комплексне дослідження по створенню відбілюючого засобу - депігментуючого тоніку для корекції та лікування гіпермеланозів різної етіології. Розроблений тонік призначається для усіх типів шкіри. У результаті комплексних фізико-хімічних, фармако-технологічних, мікробіологічних досліджень надано наукове обґрунтування складу і технології депігментуючого тоніку з високоефективними речовинами: койевая кислота, яка виступає як інгібітор ферменту тирозинази та натрію аскорбилфосфат, який зворотно пригнічують синтез меланіну.

Досліджено фізико-хімічні властивості тоніку та доведена його стабільність у процесі зберігання протягом двох років.

Доведено високу відбілюючу активність і нешкідливість депігментуючого тоніку. Затверджено рецептуру на тонік депігментуючий і отримано гігієнічний висновок СЕС м. Харкова.

Розроблено технологічну інструкцію на депігментуючий тонік, технологію якого апробовано в промислових умовах

  1. Вперше з використанням системного підходу на основі технологічних, біологічних, фізико-хімічних і мікробіологічних досліджень розроблено склад і технологію високоефективного депігментуючого тоніку з метою корекції гіперпігментацій різних етіологій для будь-якого типу шкіри, що містить сучасні субстанції: койєву кислоту і натрію аскорбілфосфат.

  2. На підставі фізико-хімічних і біологічних досліджень до складу тоніка обрано і обґрунтовано введення відбілюючих субстанцій: койєва кислота, як інгібітор тирозинази і натрію аскорбілфосфат, як інгібітор пероксидази (у концентраціях 1 % і 5% відповідно), які в комплексі діють на усі етапи синтезу меланіну.

  3. У результаті проведених комплексних досліджень обґрунтовано введення допоміжних речовин (гліцерину - 10%, ніпагіну - 0,2%, гермалю 115 - 0,2%, лимонної кислоти до рН 5,5-6,5, води очищеної решта), використання яких забезпечує отримання стабільної системи при тривалому зберіганні з необхідними споживчими і фізико-хімічними властивостями.

  4. Вивчено органолептичні та фізико-хімічні показники розробленого засобу і доведено, що депігментуючий тонік відповідає вимогам наведеним в ДСТУ 4093-2002 «Лосьйони та тоніки косметичні», а також додатково для кількісного визначення койєвої кислоти обрано метод високоефективної рідинної хроматографії з попередньою пробопідготовкою, для кількісного визначення натрію аскорбілфосфату обрано метод йодометрії.

  5. Експериментально доведена стабільність розробленого депігментуючого тоніку протягом двох років при зберіганні у флаконах темного скла у прохолодному місці і при кімнатній температурі.

  6. Встановлено за допомогою комплексних досліджень, що депігментуючий тонік має виражену відбілюючу дію і біологічну нешкідливість, що підтверджено результатами вивчення на лабораторних тваринах місцево-подразнюючої і алергизуючої дії.

  7. Розроблено і обґрунтовано раціональну технологію виготовлення депігментуючого тоніку, на основі якої складено технологічну інструкцію на виробництво даного косметичного засобу. Технологію апробовано в умовах виробництва на базі АТ «Ефект».

  8. Розроблено рецептуру та затверджено в обласній СЕС м. Харкова, отримано гігієнічний висновок на депігментуючий тонік по догляду за шкірою № 05.02-06/37542, який дає дозвіл на виробництво і використання даного виду продукції на території України.

  9. Фрагменти дисертаційної роботи впроваджено в учбовий процес ряду вищих медичних і фармацевтичних учбових закладів України III-IY рівнів акредитації.

Публікації автора:

  1. Вибір та обґрунтування відбілюючих компонентів для створення депігментуючого засобу / О.В. Чуб, Л.М. Малоштан, , Т.М. Ковальова, Т.В. Мартинюк // Актуальні питання фармацевтичної та медичної науки та практики: збір. наук. ст. – Запоріжжя, 2006. – Вип. XV. – Т. 2. – С. 686-688. (Особистий внесок – аналіз літературних джерел, підготовка зразків для експерименту, участь у проведенні експериментальної частини, аналіз та узагальнення результатів, написання статті).

  2. Чуб О.В. Використання методу рідинної хроматографії для визначення коєвої кислоти в косметичному засобі депігментуючої дії / О.В. Чуб, С.М. Губарь // Журнал орган. та фармац. хімії. –2006. - №4 (16). – С. 71-73. (Особистий внесок - підготовка зразків для експерименту, участь у проведенні експериментальної частини, узагалення результатів, написання статті).

  3. Чуб Е.В. Микробиологические исследования по выбору консерванта и его концентрации при создании депигментирующего тоника / Е.В.Чуб, О.П. Стрилец, Т.В. Мартынюк // Запорожский медицинский журнал. – 2008. – №1. – С.146-151. (Особистий внесок - підготовка зразків для експерименту, участь у проведенні експериментальної частини, узагалення результатів, написання статті).

  4. Чуб Е.В. Разработка состава, технологии и исследование депигментирующего тоника / Е.В. Чуб, О.Г. Башура, І.І. Баранова // Запорожский медицинский журнал. – 2008. – №4. – С.147-149. (Особистий внесок - аналіз літературних джерел, підготовка зразків для експерименту, участь у проведенні експериментальної частини, узагалення результатів, написання статті).

  5. Чуб О.В. Вивчення безпеки депігментуючого препарату / О.В. Чуб, О.Г. Башура, І.І. Баранова // Досягнення та перспективи розвитку фармацевтичної галузі України: матеріали VI Національного з’їзду фармацевтів України, Харків, 28-30 верес. 2005 р. – Х.: Вид-во НФаУ, 2005. – С. 309-311.

  6. Чуб Е.В. Изучение физико-химических свойств депимгентирующего средства / Е.В. Чуб, И.И. Баранова // Лікі України. – 2005. – № 9(98). – С. 65.

  7. Чуб Е.В. Разработка и исследование состава депигментирующего тоника. / Е.В. Чуб, А.Г. Башура //Косметичні і парфумерні засоби та технології майбутнього: тез. доп. наук.-практ. конф., м. Харків, 8 груд. 2006 р. – Х.: НФаУ – 2006. – С. 13.

  8. Чуб Е.В. Определение условий и срока хранения депигментирующего тоника // Лікі України. – 2007. – № 112. – С. 149-150.

  9. Чуб Е.В. Особенности введения натрия аскорбилфосфата в депимгентирующий тоник / Е.В.Чуб, А.Г. Башура // Сьогодення та майбутнє фармації: тез. доп. Всеукр. конгр., м. Харків, 16-19 квіт. 2008 р. – Х.: Вид-во НФаУ, 2008. – С. 324.