Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Педіатрія


Атаманова Олена Володимирівна. Удосконалення патогенетичної терапії гострої неускладненої пневмонії у дітей : Дис... канд. наук: 14.01.10 - 2002.



Анотація до роботи:

Атаманова О.В. Удосконалення патогенетичної терапії гострої неускладненої пневмонії у дітей. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.10 – педіатрія. Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, 2002.

Дисертація присвячена удосконаленню патогенетичної терапії гострої неускладненої пневмонії за результатами обстеження 140 дітей у віці від 7 до 14 років. У роботі за допомогою сучасних методів дослідження наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової задачі по визначенню патогенетичної ролі в розвитку гострої пневмонії у дітей вільно - радикальних реакцій та системи імунітету, а також визначені показання для використання низькоінтенсивної лазерної терапії у лікуванні таких хворих. Розроблена нова методика лазеротерапії при гострій пневмонії у дітей.

Показано клінічну ефективність пропонованого методу лікування, що виражається у більш ранньому зникненні основних симптомів захворювання у дітей, що отримали лазеротерапію, у порівнянні з дітьми, які лікувалися традиційно. Доведено достовірну імуномодулюючу, антиоксидантну та протизапальну дію лазеротерапії, що дає підстави рекомендувати використання цього методу у комплексному лікуванні гострої неускладненої пневмонії у дітей.

У роботі за допомогою сучасних методів дослідження наведено теоретичне узагальнення і нове вирішення наукової задачі по визначенню патогенетичної ролі в розвитку гострої неускладненої пневмонії у дітей важливих систем адаптації – вільно - радикального окислення та системи імунітету, а також визначені показання для використання низькоінтенсивного лазерного випромінювання у лікуванні таких хворих.

  1. Зміни в імунній системі в гострий період ГНП у дітей, як при ОВП, так і при ДВП в клітинній ланці характеризуються достовірним зниженням рівня субпопуляцій Т- активних, Т- хелперних лімфоцитів, достовірним збільшенням В- лімфоцитів і Т- супресорів при ДВП. У гуморальній ланці імунітету діагностовано достовірне збільшення у всіх хворих концентрації IgM та достовірне зниження IgA при ДВП.

  2. В період виражених клінічних проявів ГНП у дітей встановлена активація вільно – радикальних реакцій, про що свідчило достовірне збільшення концентрації МДА у сироватці крові та в еритроцитах. Дослідження індукованої БХЛ сироватки крові та сечі показало достовірне збільшення генерації трьох активних форм кисню – синглетного кисню, супероксиду та гідроксильного радикалу на фоні активації проценту фагоцитозу і фагоцитарного числа.

  3. Розвиток синдрому пероксидації у гострий період захворювання супроводжується достовірним зниженням активності ферментів антиоксидантного захисту в еритроцитах – супероксиддисмутази та каталази у порівнянні з КГ.

  4. Після проведеного лікування достовірна позитивна динаміка клінічного перебігу ГНП відзначена у 94,5% хворих основної групи та у 85,4% дітей групи порівняння. У 14,5% хворих після традиційного лікування на підставі клініко - рентгенологічних даних діагностовано затяжний перебіг захворювання.

  5. В основній групі після НІЛТ достовірне відновлення показників клітинного та гуморального імунітету відзначили у 83,6% хворих, а після традиційного лікування – у 61,8% хворих. Після НІЛТ реєстрували більш достовірне зниження вільно – радикальних реакцій - концентрації МДА у сироватці крові та в еритроцитах, рівня активних форм кисню у сироватці крові та сечі (синглетного кисню, супероксидного радикалу, гідроксильного радикалу) у порівнянні з показниками після ТЛ.

  6. У хворих основної групи, відносно КГ, після лікування відбувалося достовірне відновлення індексу закінченості фагоцитозу, що супроводжувалось підвищенням активності ферментів антиоксидантного захисту у еритроцитах – супероксиддисмутази та каталази, в той час як у хворих групи порівняння зберігалось достовірне зниження індексу закінченості фагоцитозу та вмісту ферментів супероксиддисмутази та каталази у еритроцитах.

  7. Отримані результати дослідження показали, що одними з основних механізмів патогенетичного впливу НІЛТ є його протизапальна, імуномодулююча та антиоксидантна дія, що дає підстави рекомендувати використання цього методу у комплексному лікуванні ГНП у дітей.

Публікації автора:

  1. Патогенетическое влияние низкоинтенсивного лазерного облучения при острой пневмонии у детей // Медицина сегодня и завтра. – 2000. – №2. – С.66-68.

  2. Эффективность применения лазеротерапии при острой неосложненной пневмонии у детей // Фотобіологія та фотомедицина. – 2000. – №3-4. – С.24-26 (співавт. Безкоровайна О.І.). Автор проводила підбір хворих для спостереження, приймала участь в пошуку та аналізі літературних джерел за темою роботи, в обробці результатів дослідження.

  3. Влияние лазеротерапии на состояние иммунитета при острой пневмонии у детей // Медицина сегодня и завтра. – 2001. – №2. – С.102-105.

  4. Спосіб лікування гострої пневмонії у дітей // Патент України на винахід №2000084608, МКІ А61N5/06; Заявлено 01.08.2000; Опубл. 15.05.2001. – Бюл. №4 (співавт. Безкоровайна О.І.). Автор проводила підбір хворих для спостереження, приймала участь в пошуку та аналізі літературних джерел за темою роботи, в обробці результатів дослідження і оформленні роботи.

  5. Изменение уровня активных форм кислорода на фоне лазеротерапии у детей, больных острой пневмонией // Врачебная практика. – 2000. - №5. – С.38-43 (співавт. Безкоровайна О.І.). Автор проводила підбір хворих для спостереження, приймала участь в обробці результатів дослідження і оформленні роботи.

  6. Применение лазеротерапии в лечении пневмонии острого течения у детей // XII Международная научно – практическая конференция “Применение лазеров в медицине и биологии”: Тез. доп. – Харьков, 20-23 апреля 1999 г. – С.66 (співав. Безкоровайний Н.В., Медведєва Е.П., Дикий Н.П., Андерс О.К., Устинова В.Н.). Автор проводила підбір хворих для спостереження, приймала участь в пощуку та аналізі літературних джерел за темою роботи, в обробці результатів дослідження і оформленні роботи.

  7. Визначення ефективності антибіотикотерапії у дітей, хворих на гостру пневмонію, за допомогою біохемілюмінесценції // ПАГ (Матеріали науково – практичної конференції “Антибактеріальна, протизапальна та імуноактивна терапія в педіатрії”). – 2000. - №4. – С.56 (співав. Безкоровайна О.І., Гадирова С.І., Коломенський В.М., Медведєва О.П., Дикий М.П.). Автор проводила підбір хворих для спостереження, приймала участь в обробці результатів дослідження і оформленні роботи.

  8. Імуноактивна дія низькоінтенсивного лазерного випромінювання при гострій пневмонії у дітей // ПАГ (Матеріали науково – практичної конференції “Антибактеріальна, протизапальна та імуноактивна терапія в педіатрії”). – 2000. - №4. – С.55 (співавт. Безкоровайна О.І., Білоусова К.Ю., Фролова Т.В., Денисова В.В.). Автор проводила підбір хворих для спостереження, приймала участь в обробці результатів дослідження і оформленні роботи.

  1. Терапевтическое воздействие низкоинтенсивного лазерного излучения на показатели иммунитета и функцию внешнего дыхания при острой пневмонии у детей // XIV Международная научно – практическая конференция “Применение лазеров в медицине и биологии”: Тез. доп. – Харьков, 16-19 мая 2000 г. – С.93-94.

  2. Лазеротерапия в лечении острой пневмонии у детей // Збірник тез конференції молодих вчених Харківського державного медичного університету “Медицина третього тисячоліття”. – Харків, 17-18 січня 2001 р. – Частина ІІ. – С.3-4.

  3. Влияние инфракрасной лазерной терапии на состояние иммунитета при острой пневмонии у детей // Збірник тез конференції молодих вчених Харківського державного медичного університету “Медицина третього тисячоліття”. – Харків, 17-18 січня 2002 р. – С.78.