Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка, організація і управління підприємствами


Іванець Людмила Володимирівна. Управління інвестиційною діяльністю промислового підприємства : Дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / НАН України; Інститут регіональних досліджень. — Л., 2002. — 203 арк. — Бібліогр.: арк. 195-201.



Анотація до роботи:

Іванець Л.В. Управління інвестиційною діяльністю промислового підприємства. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами.

Інститут регіональних досліджень НАН України, Львів, 2002.

Дисертацію присвячено обґрунтуванню теоретичних положень та розробці практичних рекомендацій щодо вдосконалення методів управління інвестиційною діяльністю промислового підприємства на мікро- і макрорівні. Досліджено теоретичні засади розробки інвестиційної стратегії та інвестиційної політики підприємства, а також методи державного впливу на інвестиційну діяльність підприємств. Проаналізовано тенденції розвитку інвестиційної діяльності у промисловому виробництві України на сучасному етапі, виявлено взаємозв’язок між умовами господарювання промислових підприємств і ефективністю інвестиційної діяльності, запропоновано класифікацію організаційно-економічних чинників ефективності інвестиційної діяльності підприємства. Розроблено пропозиції щодо оптимізації інвестиційної політики промислових підприємств з акціонерною формою власності, розвитку кредитування довгострокових інвестиційних проектів, вдосконалення методів оцінки результативності інвестиційної діяльності, визначення інвестиційного потенціалу підприємства.

У дисертації запропоновано методичний підхід до вирішення актуальної наукової і практичної задачі управління інвестиційною діяльністю промислового підприємства та зроблено наступні висновки:

  1. Управління інвестиційною діяльністю промислового підприємства слід здійснювати на основі комплексного підходу, який включає ряд послідовно пов’язаних між собою у вигляді інформаційної петлі часткових задач: вивчення ринку товарів і послуг, що їх виробляє підприємство; обґрунтування мети інвестування; обґрунтування об’єктів інвестування; обґрунтування вибору джерел інвестиційних ресурсів; аналіз ефективності використання інвестицій.

  2. Механізм забезпечення ефективності управління інвестиційною діяльністю промислового підприємства повинен враховувати дію усіх організаційно-економічних чинників ефективності інвестиційної діяльності промислового підприємства в умовах становлення ринкових відносин, до основних з яких віднесені чинники реструктуризації підприємства, приватизації, корпоратизації управління, використання місцевих ресурсів, моніторингу стану ринку, науково-інноваційний рівень продукції чи послуг, освітньо-кваліфікаційний рівень і дисципліна працюючих та ін.

  3. Для підвищення ефективності інвестиційної діяльності підприємств важливим є використання непрямих методів регулювання інвестиційної діяльності, до яких зараховують методи бюджетно-податкової, грошово-кредитної, амортизаційної, цінової, валютної та інноваційної політики. Ці засоби формують загальний економічний та інвестційний клімат у країні..

  4. В управлінні інвестиційною діяльністю підприємств необхідний гнучкий механізм оподаткування, зокрема оподаткування прибутку залежно від потужності підприємств, диференціація в оподаткуванні різних видів доходів. Велике стимулююче значення для прискорення оновлення виробничих фондів має інвестиційний податковий кредит та інші пільги на інвестиції, зниження податкових ставок, що сприяє нагромадженню прибутків з їх наступним реінвестуванням у виробництво.

  5. Значну роль у регулюванні інвестиційного процесу повинна відігравати амортизаційна політика, зокрема метод прискореної амортизації, який широко застосовується в розвинутих країнах і дозволяє інтенсивно здійснювати відтворювальний процес.

  6. Для розвитку кредитування довгострокових інвестиційних проектів необхідне удосконалення самого механізму кредитування. Зокрема необхідно встановити граничні строки довгострокового кредитування залежно від характеру робіт, а також граничні величини кредитних ставок та їх диференціацію залежно від процесу освоєння кредиту.

Для сторення комерційним банкам стимулів до довгострокового кредитування доцільне введення системи пільг, зокрема надання банкам можливості формувати резерви по сумнівних боргах за рахунок прибутку до сплати податків. У сучасних умовах комерційні банки повинні взяти на себе функції інтеграторів інвестиційної діяльності.

  1. Перспективність розвитку підприємства та доцільність його інвестування пропонується визначати на основі інтегрального індексу зміни інвестиційного потенціалу підприємства, який розраховується як середньогеометричне добутку трьох індексів: приросту (зменшення) обсягу виробництва, прибутку підприємства та обсягу здійснених інвестицій.

  2. Для оцінки результативності інвестиційної діяльності підприємства запропоновано систему критеріїв та показників, яка включає показники оцінки темпів економічного розвитку підприємства, прибутковості інвестиційної діяльності, фінансової стійкості і платоспроможності підприємства.