Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Офтальмологія


Шаргородська Ірина Василівна. Вплив монохроматичного світла на гідродинаміку ока: дисертація канд. мед. наук: 14.01.18 / Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Шаргородська І.В. Вплив монохроматичного світла на гідродинаміку ока. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – очні хвороби. Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, Київ, 2003.

Дисертація присвячена вивченню впливу монохроматичного світла на гідродинаміку очей здорових осіб та хворих на глаукому.

Встановлено, що монохроматичне зелене світло завдяки впливу на вегетативну нервову систему (симпатикотропна дія) викликає такі гідродинамічні зміни: зниження істинного очного тиску, підвищення коефіцієнту легкості відтоку, поліпшення коефіцієнту Бекера, зниження тонометричного очного тиску; розширення периферичного поля зору та зменшення кількості скотом в центральному полі зору.

Розроблено новий вид зелених світлофільтрів ZSF3 та метод використання впливу нового зеленого світлофільтра на гідродинаміку ока. Обґрунтовано показання та ефективність застосування зелених світлофільтрів ZSF3 з лікувальною метою при різних клінічних формах, стадіях глаукоми і рівнях очного тиску. Впровадження нових зелених світлофільтрів ZSF3 в широку практику охорони здоров’я буде сприяти оптимізації та підвищенню ефективності лікування хворих на глаукому, зниженню рівня сліпоти від цього захворювання.

  1. Використання впливу монохроматичного світла на гідродинаміку ока в широкій практиці охорони здоров’я сприяє підвищенню ефективності лікування хворих на глаукому, зниженню рівня сліпоти від цього захворювання.

  2. Розроблено новий вид зелених світлофільтрів ZSF3 для лікування глаукоми, які пропускають промені світла в діапазоні від 520 до 580 нм з відсотком пропускання світлових променів до Т = 85%, виготовлених з органічного ударостійкого матеріалу, діетиленглікольбісікалілкарбонату, з тонуванням по поверхні та подальшому нанесенні оптичного фільтра.

  3. Встановлено, що застосування нових зелених світлофільтрів ZSF3 у групі здорових пацієнтів приводить до зниження істинного очного тиску (Ро) – на 1,48 мм рт.ст. (10,04%), підвищення коефіцієнта легкості відтоку (С) – на 12,5%, поліпшення коефіцієнта Бекера (Ро/С) на 33,31% і має перевагу над застосуванням відомих світлофільтрів ZSF1
    (ТУ 64-1-338-79, Держ. стандарт 9411-81), оскільки останні знижують Ро на 1,19 мм рт.ст. (7,36%), зменшують С – на 18,52%, а коефіцієнт Бекера покращують на 1,43%.

  4. Доведено, що застосування на протязі трьох місяців нових зелених світлофільтрів ZSF3 супроводжується поліпшенням гідродинамічних показників та розширенням периферичного поля зору у 64,54% хворих на глаукому, зменшенням кількості скотом ІІІ і ІV ступенів в центральному полі зору. Збільшення сумарного поля зору в середньому на 87,31 спостерігається через один місяць, на 95,10 – через три місяці та на 98,97 - через рік використання світлофільтрів ZSF3.

  5. Встановлено, що при застосуванні світлофільтрів ZSF3 протягом року у хворих на глаукому в цілому по групі рівень зниження Ро залишається стабільним. У порівнянні з вихідним рівнем через рік використання світлофільтрів ZSF3 Pо знижується в середньому на 2,74 мм рт.ст. (13,9%), коефіцієнт легкості відтоку камерної вологи підвищується на 50,0%; коефіцієнт Беккера поліпшується в середньому на 27,71%.

  6. При використанні нових зелених світлофільтрів ZSF3 досягнуто пролонгування стабілізації рівня Ро та зменшення кількості використання (числа закапувань) антиглаукомних препаратів у групі хворих на глаукому при нормальному рівні очного тиску, які поєднували медикаментозне антиглаукомне лікування зі світлофільтрами (12 хворих – 66,67%). Встановлено, що рівень зниження Ро через один місяць використання світлофільтрів ZSF3 у хворих цієї групи дорівнює 2,95 мм рт.ст. (на 15,62%), через три місяці та один рік – 2,94 мм рт.ст.(на 15,56 та 15,53%) у порівнянні з вихідним рівнем.

  7. Дослідженням встановлено, що при призначенні нових зелених світлофільтрів ZSF3 досягнуто пролонгування стабілізації рівня Ро та відстрочене оперативне лікування у групі хворих на глаукому при помірно підвищеному рівні очного тиску, які сполучали медикаментозне антиглаукомне лікуванням зі світлофільтрами (8 пацієнтів – 44,45%). Середнє значення зниження Pо через один місяць використання світлофільтрів ZSF3 пацієнтами цієї групи дорівнює 2,42 мм рт.ст. (на 11,43%), через три місяці та один рік – 2,55 та 2,59 мм рт.ст. (12,04 і 12,25%) відповідно до вихідного рівня.