Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Кардіологія


Рябуха Владислав Валерійович. Агрегаційні та морфофункціональні властивості тромбоцитів у хворих на ішемічну хворобу серця в динаміці лікування антиагрегантами та статинами.9045 : Дис... канд. наук: 14.01.11 - 2008.



Анотація до роботи:

Рябуха В.В. Агрегаційні та морфофункціональні властивості тромбоцитів у хворих на ішемічну хворобу серця в динаміці лікування антиагрегантами та статинами. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.11 – кардіологія. – Харківський державний медичний університет МОЗ України, Харків, 2007.

Дисертація присвячена розробці диференційованого підходу до призначення антиагрегантів у хворих зі стабільною і прогресуючою стенокардією напруги з урахуванням індивідуальної чутливості пацієнтів. Розроблено експрес-метод визначення чутливості до ацетилсаліцилової кислоти (АСК) та запропоновані критерії ефективності антитромбоцитарної терапії.

Показано доцільність комбінованої антитромбоцитарної терапії у хворих з прогресуючою стенокардією напруги на протязі більш ніж трьох місяців та на протязі 30 діб у хворих з важким перебігом стабільної стенокардії напруги з метою відновлення якісного складу тромбоцитів та зменшення їх функціональної активності.

Доведено, що дисліпідемія призводить до значних порушень морфофункціональних та агрегаційних властивостей тромбоцитів, що сприяє підвищенню активності тромбоцитарного гемостазу. Встановлено, що порушення ліпідного обміну істотно впливають на ефективність антиагрегантної терапії, за рахунок зменшення чутливості до АСК. Доведено, що додаткове призначення симвастатину сприяє зростанню чутливості до АСК як при ДЛП, так і при нормоліпідемії.

  1. Вибір антитромбоцитарної терапії (АСК, клопідогрель або їх комбінація) у хворих на ІХС залежить від індивідуальної чутливості до АСК та активності тромбоцитарного гемостазу з урахуванням клінічного стану.

  2. Підвищення агрегаційних властивостей тромбоцитів при ІХС обумовлено неоднорідними змінами їхнього якісного складу і є найбільш виразним при ПСН та при важкому перебігу ССН.

  3. Визначення індивідуальної чутливості до АСК за допомогою розробленого експрес-методу, основаного на оцінці впливу антиагреганту на адреналін-індуковану агрегацію тромбоцитів in vitro дозволяє впродовж однієї години обґрунтовано призначити оптимальну антитромбоцитарну терапію, що значно підвищує її ефективність.

  4. У 67% хворих на ПСН, та 33% хворих на ССН відмічається зменшення чутливості до АСК, що обумовлює варіабельність відповіді на антиагрегантну терапію. Гіперліпідемія (ЗХС, ТГ, ЛПНЩ) сприяє підвищенню агрегаційної активності тромбоцитів та негативно впливає на чутливість хворих до АСК, при чому найбільші зміни відбуваються при ДЛП II Б типу.

  5. У пацієнтів з ПСН достовірне зменшення активації тромбоцитів та відновлення їх якісного складу під впливом комбінованої (АСК+клопідогрель) відбувається через 90 діб лікування. При важкому перебігу ССН доцільне виділення групи пацієнтів, що мають порушення якісного складу тромбоцитів, для проведення короткострокової (30 діб) комбінованої антитромбоцитарної терапії з наступним переходом на монотерапію антиагрегантом з урахуванням індивідуальної чутливості.

  6. Застосування симвастатину призводить до зменшення активності тромбоцитарного гемостазу та достовірному підвищенню чутливості тромбоцитів до АСК як у хворих з ДЛП, так і у хворих з нормоліпідемією.

Публікації автора:

  1. Рябуха В.В. Критерии эффективности антитромбоцитарной терапии у больных стабильной и прогрессирующей стенокардией напряжения // Український терапевтичний журнал. – 2006. – №3. – С.15–19.

  2. В.И. Волков, В.В. Рябуха, О.Е. Запровальная, А.И. Ладный. Диагностика резистентности к аспирину у больных с ишемической болезнью сердца // Український кардіологічний журнал. – 2006. – №3. – С.36–40. Здобувачем проведено відбір та клінічне обстеження хворих, виконано дослідження системи гемостазу, статистична обробка отриманих результатів, оформлення статті та підготовка до друку.

  3. Рябуха В.В., Волков В.І., Ладний А.І. Варіабельність антиагрегантої дії ацетилсаліцилової кислоти у хворих з нестабільною стенокардією // Кровообіг та гемостаз. – 2006. – №3. – С.37–42. Здобувач приймав участь у відборі хворих для дослідження, проводив клінічне обстеження пацієнтів, виконував дослідження системи гемостазу, статистичну обробку та інтерпретацію отриманих результатів, оформлення статті та підготовка до друку.

  4. Рябуха В.В., Ладный А.И., Волков В.И. Взаимосвязь аспиринорезистентности и показателей липидного обмена у больных ИБС // Український терапевтичний журнал. – 2006. – №.4. – С.31–35. Здобувач приймав участь у відборі хворих для дослідження, проводив клінічне обстеження пацієнтів, виконував дослідження тромбоцитарного гемостазу, статистичну обробку отриманих результатів та підготовку статті до друку.

  5. Волков В.И., Запровальная О.Е., Рябуха В.В. Дифференцированный выбор антиагреганта при ишемической болезни сердца // Український кардіологічний журнал. – 2006. – Спеціальний випуск. – С.30–33. Здобувачем проведено літературний пошук з наукової проблеми, виконано дослідження системи гемостазу, оформлення статті та підготовка до друку.

  6. Деклараційний патент України на корисну модель «Процес диференційованого призначення антиагрегантів у терапії хворих на ішемічну хворобу серця» /Волков В.І., Рябуха В.В., Запровальна О.Є., Ладний А.І., Ченчик Т.О.; заявник ДУ «Інститут терапії імені Л.Т. Малої АМН України» та автори. №11852 u Україна: МПК7 А61К 31/60. Заявка № u200506355; заявл. 29.06.2005; опубл. 16.01.2006, Бюлетень № 1. Здобувачем проведено теоретичне обґрунтування та практичне втілення нового способу.

  7. Запровальна О.Є., Волков В.І., Рябуха В.В., Ченчик Т.О.. Клопігрел у лікуванні нестабільної стенокардії // Новые медицинские технологии. – 2005.- №. 5. – С.41–47. Здобувачем проведено літературний пошук з наукової проблеми, виконано дослідження системи гемостазу, оформлення та підготовка статі до друку.

  8. Ладный А.И., Рябуха В.В. Патогенетическое значение потенциальной секреторной активности тромбоцитов у больных ИБС // Терапевтичні читання пам’яті академіка Л.Т. Малої: тези доповідей науково-практичної конференції. – Харків, 2004. – С.137. Здобувачем проведено відбір хворих, клінічне обстеження пацієнтів, статистична обробка отриманих результатів, оформлення тезі.

  9. Ладный А.И., Рябуха В.В. Патогенетическое значение морфофункциональных свойств тромбоцитов у больных ИБС // VII національний конгрес кардіологів України: тези наукових доповідей. – Дніпропетровськ, 2004. – С.172. Здобувачем здійснено відбір хворих для дослідження, клінічне обстеження, набір матеріалу для аналізу, інструментальне дослідження системи гемостазу, обробка та інтерпретація отриманих результатів, оформлення тез.

  10. Ладний А.И., Рябуха В.В. Секреторная активность тромбоцитов у больных ИБС // Новітні технології в діагностиці та лікуванні внутрішніх хвороб: тези доповідей Всеукраїнської науково – практичної конференції. – Харків, 2004. – С.78. Здобувачем проведено відбір хворих, інструментальне дослідження системи гемостазу, статистична обробка отриманих результатів, оформлення тез.

  11. Рябуха В.В., Ладный А.И., Ченчик Т.А., Запровальная О.Е. Особенности влияния ацетилсалициловой кислоты на показатели агрегации тромбоцитов в зависимости от исходных морфологических характеристик тромбоцитов // Терапевтичні читання: алгоритми сучасної діагностики та лікування внутрішніх хвороб, присвячені пам’яті академіка Л.Т. Малої: тези доповідей науково – практичної конференції. – Харків, 2005. – С.195. Здобувачем проведено відбір хворих, клінічне обстеження пацієнтів, інструментальне дослідження тромбоцитарного гемостазу, статистична обробка отриманих результатів, оформлення тез.

  12. Запровальная О.Е., Рябуха В.В., Ченчик Т.А., Калимбитенко Л.Г. Влияние клопидогреля и ацетилсалициловой кислоты на острофазовые показатели и агрегацию тромбоцитов при нестабильной стенокардии // IV національний конгрес геронтологів і геріатрів України: тези наукових доповідей. – Київ, 2005. – С.113. Здобувачем здійснено відбір хворих для дослідження, набір матеріалу для аналізу, інструментальне дослідження системи гемостазу, обробка та інтерпретація отриманих результатів.

  13. Рябуха В.В., Запровальная О.Е., Ченчик Т.А. Аспиринорезистентность у больных ишемической болезнью сердца // Сучасна медична наука обличчям до терапевтичної практики: тези доповідей науково – практичної конференції. – Харків,2005. – С.135. Здобувачем проведено відбір хворих, інструментальне дослідження тромбоцитарного гемостазу, статистична обробка отриманих результатів, оформлення тез.

  14. Запровальная О.Е., Рябуха В.В., Ченчик Т.А., Калимбитенко Л.Г. Влияние антитромбоцитарной терапии на острофазовые показатели и агрегацию тромбоцитов при нестабильной стенокардии // II з’їзд лікарів загальної (сімейной) практики України: тези наукових доповідей. – Харків, 2005. – С.190. Здобувачем здійснено набір матеріалу для аналізу, інструментальне дослідження системи гемостазу, обробка та інтерпретація отриманих результатів.

  15. Рябуха В.В. Динамика острофазовых показателей и агрегации тромбоцитов при нестабильной стенокардии // Від фундаментальних досліджень до медичної практики: тези доповідей Всеукраїнської науково – практичної конференції молодих вчених і спеціалістів. – Харків, 2005. – С.139. Здобувачем здійснено відбір хворих для дослідження, клінічне обстеження хворих, інструментальне дослідження системи гемостазу, обробка та інтерпретація отриманих результатів, оформлення тез.

  16. Запровальная О.Е., Ладный А.И., Рябуха В.В., Ченчик Т.А. Проблемы выбора дезагреганта при вторичной ИБС // Лекарства-человеку. Современные проблемы создания, исследования и апробации лекарственных средств: тезисы докладов научно-практической конференции с международным участием. – Харьков, 2006. – С.43. Здобувачем проведено літературний пошук з наукової проблеми, виконано дослідження системи гемостазу.

  17. Волков В.И., Ладный А.И., Рябуха В.В. Вариабельность реакции на аспирин при ИБС и пути ее преодоления // Лекарства-человеку. Современные проблемы создания, исследования и апробации лекарственных средств: тезисы докладов научно-практической конференции с международным участием. – Харьков, 2006. – С.21. Здобувачем виконано дослідження системи гемостазу, оформлення тез.

  18. Рябуха В.В. Влияние дислипидемии на чувствительность к аспирину у больных ИБС // Вклад молодих вчених в розвиток медичної науки і практики, присвяченої пам’яті академіка Л.Т. Малої: тези доповідей Всеукраїнської науково – практичної конференції з міжнародною участю. – Харків, 2006. – С.99. Здобувачем проведено відбір хворих, клінічне обстеження пацієнтів, інструментальне дослідження тромбоцитарного гемостазу, статистична обробка отриманих результатів, оформлення тез.

  19. Запровальная О.Е., Рябуха В.В., Ладный А.И, Ченчик Т.А. Вариабельность антитромбоцитарного ответа на аспирин при ишемической болезни сердца // Щорічні терапевтичні читання: терапевтична клініка від науки до практичної охорони здоров’я, присвяченої пам’яті академіка Л.Т. Малої: тези доповідей науково – практичної конференції. – Харків, 2006. – С.47. Здобувачем проведено відбір хворих, інструментальне дослідження тромбоцитарного гемостазу.

  20. Ладный А.И, Запровальная О.Е., Рябуха В.В. Чувствительность тромбоцитов к дезагрегантам в зависимости от типов дислипидемии у больных ИБС // Щорічні терапевтичні читання: терапевтична клініка від науки до практичної охорони здоров’я, присвяченої пам’яті академіка Л.Т. Малої: тези доповідей науково – практичної конференції. – Харків, 2006. – С.79. Здобувачем проведено відбір хворих, інструментальне дослідження тромбоцитарного гемостазу, оформлення тез.

  21. Рябуха В.В., Волков В.И., Запровальная О.Е., Ладный А.И., Ченчик Т.А. Критерии эффективности терапии антиагрегантами у больных ИБС // Профілактика, діагностика та лікування – основні складові терапії: тези доповідей науково – практичної конференції. – Харків, 2006. – С.74. Здобувачем проведено літературний пошук з наукової проблеми, виконано інструментальне дослідження тромбоцитарного гемостазу, оформлення тез.

  22. Запровальная А.А., Рябуха В.В. Вариабельность агрегационной чувствительности к аспирну // Сучасні досягнення молодих вчених на допомогу практичній медицині: тези доповідей Всеукраїнської науково – практичної конференції з міжнародною участю. – Харків, 2006. – С.37. Здобувачем здійснено клінічне обстеження пацієнтів, інструментальне дослідження тромбоцитарного гемостазу, статистична обробка отриманих результатів, оформлення тез.