Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Фармакологія


Подплетня Олена Анатоліївна. Аналіз фармакологічної активності та безпеки нестероїдних протизапальних засобів і експериментальне обґрунтування оптимізації протизапальної та знеболюючої терапії : Дис... д-ра наук: 14.03.05 - 2009.



Анотація до роботи:

Подплетня О.А. Аналіз фармакологічної активності та безпеки нестероїдних протизапальних засобів і експериментальне обґрунтування оптимізації протизапальної та знеболюючої терапії. — Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора фармацевтичних наук за спеціальністю: 14.03.05. – фармакологія. – Національний фармацевтичний університет. — Харків, 2008.

Дисертація присвячена комплексному вивченню фармакологічної активності комбінованого лікарського засобу «Індотрил», що містіть індометацин та тіотриазолін у співвідношенні 1:3. Дослідження включають експериментальне обґрунтування раціональності поєднання індометацину і тіотриазолину в указаному співвідношенні на різних моделях запалення і больового синдрому, дослідження гострої і хронічної токсичності комбінованого засобу, порівняльний аналіз досліджуваного засобу з іншими ефективними композиціями нестероїдних протизапальних засобів (НПЗЗ) з антиоксидантами і хондропротектором, а також з сучасними представниками групи в умовах модельованого ад'ювантного артриту і артрозу у тварин. Встановлено, що комбінований лікарський засіб – пігулки «Індотріл» перевершує інші досліджені НПЗЗ та їх комбінації з антиоксидантами і хондропротектором по анальгетичній (вісцелярний і соматичний больовий синдром) і протизапальній активності в умовах асептичного запалення з використанням різних флогогенів завдяки синергичній дії компонентів: могутнього антициклооксигеназного ефекту індометацину і антиоксидантній, мембраностабілізуючій, протиішемчній і протизапальній дії тіотриазолина. Поєднане застосування індометацину і тіотриазолину (1:3) в 4,7 рази менш токсично, чим субстанція індометацину при одноразовому введенні. Хороший профіль безпеки досліджуваного препарату продемонстрований і в ході хронічного введення: «Індотріл» не впливає на тканину гломерулярного апарату нирок і у меншій мірі, чим індометацин і диклофенак натрій затримує електроліти в організмі, на відміну від класичних НПЗЗ – індометацину і диклофенаку натрію – не володіє холестатичною дією, вираженою гематотоксичною, гастро токсичною і хондротоксичною активністю. Проведене вивчення специфічної фармакологічної активності підтверджує переваги препарату «Індотріл» перед іншими дослідженими засобами в ослабленні симптомів і наявності деякої патогенетичної ефективності при запальних і деструктивних захворюваннях суглобів.

У дисертації наведене теоретичне узагальнення даних щодо застосування антиоксидантів у комплексній терапії запальних та больових синдромів разом з НПЗЗ, та запропоновано нові підходи до вирішення проблеми зниження токсичності та підвищення ефективності симптоматичної терапії запальних захворювань суглобів шляхом створення нового комбінованого засобу таблеток «Індотрил» .

  1. Тіотриазолін проявляє протизапальну і антиноцицептивну дію, що проявляється при дії різних етіологічних чинників. Поєднання цього антиоксиданту в дозі 15 мг/кг з індометацином у дозі 5 мг/кг прискорює початок ефекту і значно збільшує поріг больового реагування, впливаючи переважно на центральні механізми розвитку больової реакції. Така комбінація не поступається за ефективністю іншим дослідженим лікарським засобам, які можна розташувати за зниженням антиноцицептивної активності в такий ряд: індометацин (5 мг/кг) + тіотриазолін (15 мг/кг) > німесулід (80 мг/кг) > лорноксикам (0,3 мг/кг) > диклофенак натрій (10 мг/кг) > диклофенак натрій (5 мг/кг) + тіотриазолін (15 мг/кг) > індометацин (5 мг/кг) + кверцетин (2,5 мг/кг) > індометацин (10 мг/кг) > диклофенак натрій (5 мг/кг) + кверцетин (2,5 мг/кг) > індометацин (5 мг/кг) + хондроітин сульфат з глюкозаміну гідрохлоридом (500 мг/кг по хондроітину сульфату)> диклофенак натрій (5 мг/кг) + хондроітин сульфат з глюкозаміну гідрохлоридом (500 мг/кг по хондроітину сульфату) > целекоксиб (50 мг/кг).

  2. Комбінований лікарський засіб таблетки «Індотрил» перевершує інші дослід-жені НПЗЗ та їх комбінації з антиоксидантами і хондропротектором за протиза-пальною дією в умовах ексудативного запалення з використанням різних флогогенів завдяки синергічній дії компонентів: могутнього антициклоокси-геназного ефекту індометацину і антиоксидантних, мембраностабілізуючих, протиішемічних та протизапальних властивостей тіотриазоліну.

  3. Тіотриазолін дозволяє знизити токсичність індометацину (LD50 163,5±17,5 мг/кг) при комбінованому застосуванні індометацину з тіотриазоліном у співвідношенні 1:3 (LD50 =766,5±15,2 мг/кг по індометацину) в 4,7 рази.

  4. Тривале введення протягом 30 днів таблеток «Індотрил» на відміну від індометацину та диклофенаку натрію дозволило встановити його слабкий вплив на функціонування шлунка, печінки, нирок та інших органів. Таблетки «Індотрил» в 2-3 рази менш активно, ніж індометацин, впливають на підвищення трансаміназної активності, не викликають розвитку ознак холестазу, проявляють слабку дію на механізми реабсорбції і секреції, не впливають на тканину гломерулярного апарату і ниркових канальців, за гастротоксичністю в 4 і 3,7 рази поступається індометацину і диклофенаку натрію відповідно.

  5. Препарат «Індотрил» не впливає на фактори неспецифічного імунітету на відміну від індометацину, який зменшує абсолютне число як лейкоцитів так і лімфоцитів і знижує фагоцитарну і бактерицидну активності макрофагів. Також досліджуваний препарат не впливає на біоелектричну активність серця і не володіє ембріотоксичною і тератогенною дією.

  6. Досліджуваний комбінований препарат є ефективним симптоматичним і патогенетичним засобом для лікування запальних та деструктивних захворювань суглобів. Тіотриазолін перешкоджає розвитку деструктивних змін в хрящі, викликаних індометацином під час лікування ад’ювантного артриту та артрозу у тварин, що підтверджене значеннями показників вмісту глюкозаміногліканів, вільного оксипроліну, серомукоїдів, сіалових кислот в крові, а також гістоморфологічним дослідженням тканин суглобів.

  7. Тіотриазолін покращує переносимість індометацину. Макроскопічні і гістоморфологічні дослідження тканин шлунка свідчать про низьку гастротоксичність препарату «Індотрил». Всі досліджувані лікарські засоби за зниженням величини виразкового індексу можна розташувати в наступний ряд: індометацин (5 мг/кг) диклофенак натрію (5 мг/кг) > лорноксикам (0,3 мг/кг) індометацин (5 мг/кг)+ хондроітин сульфат з глюкозаміну гідрохлоридом (500 мг/кг по хондроітину сульфату)> диклофенак натрію (5 мг/кг)+ хондроітин сульфат з глюкозаміну гідрохлоридом (500 мг/кг по хондроітину сульфату) індометацин (5 мг/кг)+кверцетин (2,5 мг/кг) > диклофенак натрію (5 мг/кг)+кверцетин (2,5 мг/кг) > німесулід (80 мг/кг) > диклофенак натрію (5 мг/кг)+тіотриазолін (15 мг/кг) індометацин (5 мг/кг)+тіотриазолін (15 мг/кг) > хондроітину сульфат (500 мг/кг) > целекоксиб (50 мг/кг) > кверцетин (2,5 мг/кг) > тіотриазолін (15 мг/кг).

  1. Квантово-хімічні розрахунки підтверджують сумісність молекул речовин досліджуваної композиції та раціональність створення фіксованої лікарської форми – таблеток «Індотрил». Синергізм компонентів препарату є наслідком їх впливу на патогенетичні механізми болю та запалення – синтез ПГЕ2 та активацію процесів ПОЛ.

  2. Досліджений комбінований лікарський засіб «Індотрил» раціонально поєднує в собі низьку дозу НПЗЗ індометацину і антиоксидант тіотриазолін. Це розширює діапазон терапевтичних доз анальгетичної і протизапальної дії і нівелює небажані побічні ефекти, що дозволяє рекомендувати препарат для лікування довготривалими курсами хронічних запальних захворювань сполучної тканини.

Публікації автора:

  1. Мамчур В.Й. Експериментальний аналіз нейрофізіологічних та нейрохімічних властивостей диклофенак-натрію / В.Й. Мамчур, О.А. Подплетня, В.І. Жилюк // Ліки. – 2001. – № 3–4. – С. 23–27. (Особистий внесок здобувача: теоретичне обґрунтування дослідження, проведення експерименту; аналіз отриманих результатів, участь у підготовці статті до друку)

  2. Подплетняя Е.А. Антиоксидантный механизм реализации фармакологических эффектов нестероидных противовоспалительных средств / Е.А. Подплетняя, В.И. Мамчур // Журнал АМН України. – 2004 – Т. 10. – № 2. – С. 301–312. (Особистий внесок здобувача: теоретичне обґрунтування дослідження, аналіз даних літератури, участь у підготовці статті до друку)

  3. Подплетняя Е.А. Механизмы гастродуоденотоксичности нестероидных противовоспалительных средств / Е.А. Подплетняя, В.И. Мамчур // Журнал АМН України. – 2005. – Т. 11. – № 1. – С. 47–62. (Особистий внесок здобувача: теоретичне обґрунтування дослідження, аналіз даних літератури, участь у підготовці статті до друку)

  4. Кучеренко Л.И. Определение содержания тиотриазолина и левомицетина в комбинированной мази / Л.И. Кучеренко, З.Б. Моряк, Н.А. Авраменко, Е.А. Портная, Е.А. Подплетняя, М.В. Голейко, Л.П. Ковальчук // Запорожский медицинский журнал. – 2005. – Т.31. - № 4. – С. 170–172. (Особистий внесок здобувача: теоретичне обґрунтування дослідження, проведення експерименту; аналіз отриманих результатів, участь у підготовці статті до друку)

  5. Мазур І.А. Доцільність розробки нового лікарського засобу з тіотриазоліном та левоміцетином для лікування захворювань пародонту / І.А. Мазур, В.М. Зубчик, М.В. Голейко, К.Б. Синівська, О.А. Подплетня, Л.І. Кучеренко, Т.Г. Калинюк // Запорожский медицинский журнал. – 2005. – Т.31. - № 4. – С. 161–162. (Особистий внесок здобувача: теоретичне обґрунтування дослідження, проведення експерименту; аналіз отриманих результатів, участь у підготовці статті до друку)

  6. Моряк З.Б. Определение содержания тиотриазолина и левомицетина в искусственной смеси / З.Б. Моряк, Л.И. Кучеренко, Н.А. Авраменко, Е.А. Подплетняя, Е.Б. Синявская, Е.А. Портная, А.А. Митковская // Запорожский медицинский журнал. – 2005. – Т.30. - №3. – С.169-171. (Особистий внесок здобувача: теоретичне обґрунтування дослідження, проведення експерименту; аналіз отриманих результатів, участь у підготовці статті до друку)

  7. Подплетняя Е.А. Возрождение индометацина. Возможно ли это? / Е.А. Подплетняя, В.И. Мамчур, И.А. Мазур, Л.И. Кучеренко, Н.А. Волошин, Л.А. Каменская // Збірник наукових статей «Актуальні питання фармацевтичної та медичної науки та практики». – 2006. – Т. 3. – С. 507–512. (Особистий внесок здобувача: теоретичне обґрунтування дослідження, проведення експерименту; аналіз отриманих результатів, участь у підготовці статті до друку)

  8. Макаренко О.В. Експериментальне обґрунтування співвідношення антициклооксигеназної активності (ЦОГ-1\ЦОГ-2) за токсичними та терапевтичними ефектами перспективних НПЗЗ / О. В. Макаренко, О. А. Подплетня // Запорожский медицинский журнал. – 2006. – Т.35. - № 2. – С. 98–101. (Особистий внесок здобувача: теоретичне обґрунтування дослідження, проведення експерименту; аналіз отриманих результатів, участь у підготовці статті до друку)

  9. Мамчур В.И. Морфологические изменения в органах желудочно-кишечного тракта крыс при изучении хронической токсичности индометоцина и препаратов сравнения / В.И. Мамчур, Е.А. Подплетняя, И.А. Мазур, Н.А. Волошин, Л.И. Кучеренко // Збірник наукових статей «Актуальні питання фармацевтичної та медичної науки та практики». – 2006. – Т. 3. – С. 597–598. (Особистий внесок здобувача: теоретичне обґрунтування дослідження, проведення експерименту; аналіз отриманих результатів, участь у підготовці статті до друку)

  10. Подплетняя Е.А. Экспериментальное обоснование возможности снижения нефро- и гепатотоксичности индометацина с помощью тиотриазолина / Е.А. Подплетняя // Вісник Вінницького національного медичного університету. – 2007. – Т.11. - №2\1. – С. 520–523.

  11. Зубчик В.М. Эффективность применения 2% мази тиотриазолина с левомицетином при лечении ожоговой раны слизистой оболочки десен в єксперименте / В.М. Зубачик, М.В. Голейко, Н.А. Волошин, Е.А. Подплетняя, Д.М. Голейко // Таврический медико-биологический вестник. – 2007. – Т.10. - №4. – С.176-179. (Особистий внесок здобувача: теоретичне обґрунтування дослідження, проведення експерименту; аналіз отриманих результатів, участь у підготовці статті до друку)

  12. Подплетняя Е.А. Анальгетическая активность индометацина в комбинации с тиотриазолином при артрозе у крыс / Е.А. Подплетняя // Медична хімія. – 2008. – Т.10. – № 2. – С. 75–78.

  13. Мамчур В.Й. Експериментальне обґрунтування можливості підвищення ефективності та безпечності індометацину / В.Й. Мамчур, О.А. Подплетня, І.А. Мазур, О.В. Макаренко, Є.О. Чернов // Клінічна фармація. – 2008. – Т. 12. - № 2. – С. 61–65. (Особистий внесок здобувача: теоретичне обґрунтування дослідження, проведення експерименту; аналіз отриманих результатів, участь у підготовці статті до друку)

  14. Подплетняя Е.А. Особенности эмоционально-поведенческого статуса животных с моделируемым артрозом при лечении препаратом «Индотрил» / Е.А. Подплетняя, Л.И. Кучеренко, В.И. Мамчур // Запорожский медицинский журнал. – 2008. – Т.48. - № 3. – С. 113–118. (Особистий внесок здобувача: теоретичне обґрунтування дослідження, проведення експерименту; аналіз отриманих результатів, участь у підготовці статті до друку)

  15. Кучеренко Л.И. Пути создания фиксированного комбинированного препарата противовоспалительного действия / Л.И. Кучеренко, Е.А. Подплетняя, Р.И. Зубатюк, В.П. Марцинюк // Запорожский медицинский журнал. – 2008. – Т.48. - № 3. – С. 99–104. (Особистий внесок здобувача: теоретичне обґрунтування дослідження, аналіз отриманих результатів, участь у підготовці статті до друку)

  16. Подплетняя Е.А. Роль кверцетина и тиотриазолина в повышении эффективности НПВС при асептическом воспалении и висцеральной боли у мышей / Е. А. Подплетняя, И.А. Мазур, В.И. Мамчур // Запорожский медицинский журнал. – 2008. – № 2. – С. 129–134. (Особистий внесок здобувача: теоретичне обґрунтування дослідження, проведення експерименту; аналіз отриманих результатів, участь у підготовці статті до друку)

  17. Подплетня О.А. Підсилення ефективності диклофенаку натрію при одночасну застосуванні з антиоксидантами при асептичному запаленні / О.А. Подплетня, В.Ю. Слєсарчук // Фармацевтичний часопис. – 2008. – Т.7. - № 3. – С. 68–74. (Особистий внесок здобувача: теоретичне обґрунтування дослідження, проведення експерименту; аналіз отриманих результатів, участь у підготовці статті до друку)

  18. Подплетня О.А. Вплив тіотриазолину на гепато- та гастротоксичність індометацину при хронічному введенні щурам / О.А. Подплетня, І.А. Мазур, І.А. Мамчур, А.Е. Левих // Експериментальна та клінічна фізіологія і біохімія. – 2008. – № 3. – С. 7–13. (Особистий внесок здобувача: теоретичне обґрунтування дослідження, проведення експерименту; аналіз отриманих результатів, участь у підготовці статті до друку)

  19. Подплетняя Е.А. Биохимические аспекты синергизма компонентов препарата «Индотрил» / Е.А. Подплетняя, И.А. Мазур, В.И. Мамчур, В.Ю. Слєсарчук, М.И. Стефаник // Запорожский медицинский журнал. – 2008. – № 4. – С. 139–141. (Особистий внесок здобувача: теоретичне обґрунтування дослідження, проведення експерименту; аналіз отриманих результатів, участь у підготовці статті до друку)

  20. Пат. 2303450 Российская Федерация, МПК А 61 К 31/405, А 61 К 31/41, А 61 К 45/06, А 61 Р 29/00. Нестероидное противовоспалительное анальгетическое средство / Мамчур В. И., Мазур И. А., Подплетняя Е. А., Волошин Н. А., Кучеренко Л. И., Авраменко Н. А., Марченко Ю. В.; заявитель и патентообладатель НВО «Фарматрон» – заявл. 27.07.05; опубл. 27.07.07, Бюл. № 21.

  21. Пат. 76677 Україна, МПК А 61 К 31/405, А 61 К 31/4196, А 61 Р 29/00. Нестероїдний протизапальний анальгетичний засіб / Мамчур В. Й., Мазур І. А., Подплетня О. А., Волошин М. А., Кучеренко Л. І., Авраменко М. О., Марченко Ю. В.; заявитель и патентообладатель НВО «Фарматрон» – заявл. 8.07. 05; опубл. 15.08.06, Бюл. № 8.

  22. Деклараційний патент на корисну модель 7625 Україна, МПК 7 А 61 В 5/053. Спосіб моделювання гострого болю у щурів / Подплетня О. А., Мамчур М. В., Чабаненко Д. В.; заявник та патентовласник Дніпр. держ. мед. акад. – заявл. 17.02.04; опубл. 15.07.05, Бюл. № 7.

  23. Мамчур В. И. Влияние стрессорных факторов на перекисное окисления липидов в различных отделах головного мезга / В. И. Мамчур, Т. А. Скочко-Волкова, Е. Т. Зленко, В. И. Опришко, Е. А. Подплетняя, Е. М. Демченко, Л. А. Романенко // Патофизиология органов и систем. Типовые патологические процессы: Второй Российский конгресс по патофизиологии с международным участием. – Москва, 2000. – С. 194.

  24. Mamchur V.I. Changes in intensity of processes of lipid peroxidation and excitability of the brain structures in animals treated with indomethacin / Mamchur V. I., Podpletnyaya H.A., Smolensky A.V., Oprishko A.V. // Abstracts of European Congress on Curseut Treatment of Acute, Chronic and Cancer Pain. – Lugano, Switzerland, 2001. – P. 72.

  25. Mamchur V. Neurophysiological and biochemical mechanismc of nociception in condition of functionally altered brain state / V.Mamchur, H.Podpletnyaya, V.Oprishko, H.Zlenco // Abstracts 2nd World congress of world institute of pain. Instanbul, 27-30 June 2001. – P. 211.

  26. Мамчур В.Й. До механізму анальгезуючої дії амізону / В.Й. Мамчур, О.А. Подплетня, В.Ю. Слесарчук, Д.В. Чабаненко // Наука і освіта: Матеріали 4-й міжнародної конференції. Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Харків, Черкаси, Житомир, 1-15 лютого 2001р. – Т. 7. – С. 5–6.

  1. Подплетня О.А. Можливий шлях здійснення анальгетичної дії амізону / О.А. Подплетня // Фармакологія 2001 – крок у майбутнє: Тези доповідей II Національного з’їзду фармакологів України. Дніпропетровськ, 1–4 жовтня 2001. – С. 197–198.

  2. Науменко Л.Ю. Оцінка можливості застосування антиоксидантів в травматології / Л.Ю. Науменко, О.А. Подплетня, В.С. Більчук, А.М. Науменко // Динаміка наукових досліджень: Матеріали міжнародної науково-практичної конференції. Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Черкаси, 28 жовтня – 4 листопада 2002 р. – Т. 5. – С. 50–51.

  3. Подплетня О. А. Інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів за умов больового подразнення / О.А. Подплетня, В.Ю. Слесарчук // Фізіологічний журнал. – 2002. – Т. 48. – № 2. – С. 31.

  4. Мамчур В. И. Медикаментозная анальгезия при экстремальных состояниях / В. И. Мамчур, Е. Т. Зленко, В. И. Опришко, Е.А. Подплетняя, Е.Ю. Коваленко, В.И. Жилюк, С.Н. Дронов, В.Ю. Слесарчук, Е.М. Демченко // Тези 2-го З’їзду Російського наукового товариства фармакологів. Москва, 21-25 квітня 2003. – Ч. II. – С. 8.

  5. Мамчур В.И. Роль анальгетиков и антиоксидантов в коррекции экстремальных состояний / В.И. Мамчур, Е.Т. Зленко, В.И. Опришко, Е.А. Подплетняя, Т.А. Скочко-Волкова, Е.Ю. Коваленко, С.Н. Дронов, В.И. Жилюк // Человек и лекарство: Тези доповідей Х російського національного конгреса. Москва, 7-11 квітня 2003. – С. 630.

  6. Подплетня О. А. Корекція больового синдрому за допомогою нормалізації окисно-відновного балансу в головному мозку / О.А. Подплетня, К.О. Кравченко, Л.А. Кононюк, Ю.О. Галушка, А.І. Посунько, С.А. Шипілов // Наука і освіта 2003: Матеріали VI міжнародної науково-практичної конференції. Дніпропетровськ, Донецьк, Харків, 20-24 січня 2003. – С. 48.

  7. Мамчур В.И. Прогностическое значение некоторых биохимических показателей различных отделов мозга при болевой реакции / В.И. Мамчур, В.И. Опришко, Е.А. Подплетняя, Е.Ю. Коваленко, К.А. Кравченко, О.В. Макаренко // Матеріали конференції Українського товариства нейронаук. Донецьк, 24-27 травня 2005р. – Нейронауки: Теоретические и практические аспекты. – 2005. – Т. 1. – № 1. – Додаток. – С. 70.

  8. Мамчур В.И. Способ повышения безопасности и эффективности обезболивающей терапии / В.И. Мамчур, Е.А. Подплетняя, Е.Ю. Коваленко, О.В. Макаренко, В.Ю. Слесарчук, К.А. Кравченко // Актуальні питання фармакології: Матеріали IV Української науково-практичної конференції з міжнародною участю з клінічної фармакології. Вінниця, 7-8 жовтня 2004. – Ч. 2. – С. 95.

  9. Мамчур В.И. О связи анальгезирующей и противосудорожной активности целекоксиба / В.И. Мамчур, В.И. Опрышко, Н.В. Хомяк, Е.Ю. Коваленко, Е.А. Подплетняя, Е. В. Хомяк // Актуальные вопросы острой и хронической боли: Російська науково-практична конференція з міжнародною участю. Самара, 28-30 червня 2005р. – Науково-практичний журнал «Патогенез» – 2005. – Т. 3. – № 1. – С. 17.

  10. Подплетня О.А. Роль антиоксидантів у підвищенні якості терапії НПЗП / О.А. Подплетня, В.Й. Мамчур, Л.О. Каменська, Є.О. Чернов, О.В. Короленко // Досягнення та перспективи розвитку фармацевтичної галузі України: Матеріали VI Національного з’їзду фармацевтів України. Харків, 28-30 вересня 2005 р. – С. 586–588.

  11. Подплетня О.А. Підвищення ефективності та безпеки індометацина / О.А. Подплетня, В.Й. Мамчур, І.А. Мазур, О.В. Макаренко, Є.О. Чернов // Досягнення та перспективи розвитку фармацевтичної галузі України: Матеріали VI Національного з’їзду фармацевтів України. Харків, 28-30 вересня 2005 р. – С. 588–589.

  12. Подплетня О.А. Оцінка знеболюючого та ульцерогенного ефектів індометацину, антиоксиданта квецетину у різних дозах та їх комбінаціях / О.А. Подплетня, Л. Камінська, Є. Чернов, О. Кліко, О. Загвоздкіна // Матеріали 9-го Міжнародного медичного конгресу студентів і молодих учених. Тернопіль, 21-22 квітня 2005. – С. 184.

  13. Подплетня О.А. Знання нових аспектів механізму дії нестероїдних протизапальних засобів – шлях до їх удосконалення / О.А. Подплетня // Фармакологія 2006 – крок у майбутнє: Тези доповідей. Одеса, 17-20 жовтня 2006. – С. 136–137.

  14. Подплетняя Е.А. Комбинированное применение идометацина и тиотриазолина – возможность повышения хондробезопасности НПВС / Е.А. Подплетняя, И.А. Мазур, Л.А. Каменская, Л.И. Кучеренко // «Фармакология – практическому здравоохранению»: Матеріали III з’їзду фармакологів Росії. Санкт-Петербург, 23-27 вересня 2007 р. - Психофармакология и биологическая наркология. – 2007. – Т. 7. – Ч. 2. – С. 1900.

  15. Опрышко В.И. Механизм развития гастродуоденотоксичности при применении нестероидных противовоспалительных средств / В.И. Опрышко, Е.А. Подплетняя, Е.Ю. Коваленко, Н.В. Хомяк, А.А. Нефедов // Дні науки – 2006: Матеріли II Міжнародної науково-практичної конференції, 17-28 квітня 2007. – С. 15–17.

  16. Подплетня Е.А. Вплив антиоксидантів різного походження на поріг больової реакції у тварин / Е.А. Подплетня // Всеукраїнський медичний журнал молодих вчених. – 2007. – № 9. – С. 169.

  17. Камінска Л.О. Новий крок у терапію остеоартрозу / Л.О. Камінска, Е.А. Подплетня, С.Ю. Вдовікова // Матеріали IV Міжнародної наукової конференції студентів та молодих вчених. Вінниця, 2007. – С. 155–156.

  18. Подплетняя Е.А. Влияние НПВС на двигательную и эмоциональную сферу / Е.А. Подплетняя, М.А. Киреева, И.А. Пашкевич // Матеріали ХI Ювілейного міжнародного конгресу студентів і молодих вчених. Тернопіль, 10-12 травня 2007. Тернопіль: Укрмедкнига, 2007. – С. 271.

  19. Мамчур В. И. Противовоспалительный и хондропротекторный эффекты нового комплексного препарата индометацина и тиотризолина / В. И. Мамчур, И. А.Мазур, М. А.Волошин, Л. И.Кучеренко, Е. А.Подплетняя, Т. В.Проценеко, // Безопасность питания: проблемы, пути и способы решения: мат. міжн. наук.-практ. конф. – Коломна, 20 квітня 2007 – С. 97–100.

  20. Подплетня О.А. Влияние НПВС на некоторые параметры метаболизма костной ткани при остеоартрите / О.А. Подплетня, Л.О. Каменська // Сьогодення та майбутнє фармації: Тези доповідей Всеукраїнського конгресу. Харків, 16-19 квітня 2008. – 2008. – С. 420.

  21. Подплетняя Е.А. Оценка безопасности комбинации индометацина и тиотриазолина по влиянию на слизистую желудка / Е.А. Подплетняя, Л.А. Каменская, Т.В. Ломейко, Е.В. Монатко, А.Н. Домащенко, Е.В. Залыгина // Всеукраїнський медичний журнал молодих вчених. – 2008. – № 10. – С. 224.

  22. Подплетняя Е.А. Влияние препарата «Индотрил» на состояние слизистой оболочки желудка у крыс с адъювантным артритом / Е.А. Подплетняя, Л.И. Кучеренко, В.Ю. Слесарчук // Клінічна фармація в Україні: Матеріали VIII Всеукраїнської науково-практичної конференції за участю міжнародних спеціалістів. Харків, 6-7 листопада 2008 р. – С. 62.