Букін Валерій Євгенович. Анестезіологічне забезпечення та інтенсивна терапія тяжкої прееклампсії- еклампсії : дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / Дніпропетровська держ. медична академія. - Д., 2006.
Анотація до роботи:
Букін В.Є. Анестезіологічне забезпечення та інтенсивна терапія тяжкої прееклампсії-еклампсії. - Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.01.30 - анестезіологія та інтенсивна терапія. - Дніпропетровська державна медична академія, м. Дніпропетровськ, 2006.
Захищається 60 наукових праць, у яких опубліковані результати досліджень впливу різних методів загального та регіонарного знеболювання та органопротезуючої інтенсивної терапії на показники системної й церебральної гемодинаміки, кисневого режиму, вмісту і розподілу рідини в організмі, інтегральні характеристики клінічного стану у перипартальному періоді у 740 роділей і породілей з тяжкою прееклампсією-еклампсією. Проведено порівняльну оцінку протоколів системної та регіонарної аналгезії пологів, загальної і регіонарної анестезії кесаревого розтину. Встановлена ушкоджуюча роль пологового та операційного стресу в фомуванні порушень церебральної гемодинаміки та розвитку пологової і післяпологової еклампсії. Обгрунтовано застосування регіонарної аналгезії/анестезії розродження у роділей із тяжкою прееклампсією, що забезпечило зменшення відносного ризику післяпологової еклампсії на 75-81%. Обгрунтовано застосування органопротезуючих технологій ізольованої та тривалої уповільненої ультрафільтрації для усунення критичних розладів кисневого режиму, церебрального кровообігу і метаболізму, вмісту і розподілу рідини в організмі у породілей із еклампсією, що забезпечило зменшення відносного ризику материнської смерті на 70%.
У дисертації наведене теоретичне поглиблення і нове вирішення актуальної наукової проблеми – анестезіологічного забезпечення пологів та оперативного розродження і інтенсивної терапії тяжкої прееклампсії-еклампсії, що виявляється в розкритті ролі асоційованих із пологовим та операційним стресом розладів церебральної гемодинаміки та можливості їхнього усунення і попередження за допомогою покращення антиноцицептивного захисту фармакологічними засобами та методами регіонарної анестезії, а також у встановленні механізмів тканинної гіпоксії і порушень мозкового кровотоку, обумовлених розладами вмісту та розподілу рідини в організмі у породілей із еклампсією та можливості їхньої корекції за допомогою органопротезуючих технологій, що дозволило зменшити ризик пологової та післяпологової еклампсії та материнської летальності.
Сугестивна аналгезія і аналгезія стадолом під час пологів не зменшують генералізований вазоспазм та не задовольняють високий метаболічний запит організму у роділей з тяжкою прееклампсією. При підйомах артеріального і центрального венозного тиску у другому періоді пологів в 45% роділей розвивається тимчасова втрата ауторегуляції мозкових судин та церебральна гіперперфузія з розвитком гіпертензивної енцефалопатії.
Аналгезія пологів субнаркотичними дозами кетаміну із клофеліном зменшує інтенсивність пологового болю нижче критичного порогу у 72% роділей із тяжкою прееклампсією та супроводжується зниженням артеріального тиску, збільшенням продуктивності кровообігу, підвищенням доставки кисню і на 50% зменшує ризик мозкової гіперперфузії.
Ефективний антиноцицептивний захист при застосуванні регіонарних методів аналгезії пологів нівелює гемодинамічні реакції на пологовий біль, відновлює ауторегуляцію мозкового кровообігу в 90% жінок та зменшує на 75% відносний ризик пологової та післяпологової еклампсії.
При гіпертензивних кризах у роділей із тяжкою прееклампсією в передопераційному періоді ніфедипін викликає надмірне підвищення церебрального кровотоку з загрозою зриву ауторегуляції мозкового кровотоку. Антигіпертензивний ефект клофеліну супроводжується позитивною перебудовою профілю церебральної перфузії. Зміни церебрального кровообігу при застосуванні лабеталолу відсутні.
Випереджаючий антиноцицептивний захист кетаміном і клофеліном або кетаміном і фентанілом при загальній анестезії кесаревого розтину відзначається стабільністю системної гемодинаміки під час індукції анестезії, інтубації трахеї, вилучення плода. Нейропротективність зазначених анестезіологічних технологій визначається нормалізацією церебрального кровообігу в 50% роділей із тяжкою прееклампсією.
Клінічні предиктори «складних дихальних шляхів» виявлються в 32,3% роділей із тяжкою прееклампсією. Реалізація предикторів у невдалу інтубацію складає 1:81. Застосування ларингеальної маски при невдалій інтубації забезпечує ефективну прохідність дихальних шляхів та умови для оксигенації та штучної вентиляції легень в 95,5% пацієнток.
Розвиток симпатичної блокади та вазодилятація при спінальній анестезії в 85% роділей із тяжкою прееклампсією супроводжується гострим зниженням серцевого індексу і артеріального тиску. Попереднє збільшення ОЦК за допомогою інфузії 10% розчину гідроксиетильованого крохмалю попереджає артеріальну гіпотензію в 65% пацієнток та зменшує частоту гіпотензивних інцидентів у 2,4 рази під час спінальної анестезії. Ефективність профілактичної преінфузії кристалоїдних розчинів сумнівна.
Додавання до локального анестетика опіоїдів при спінальній анестезії підвищує органопротективність анестезіологічного забезпечення, попереджає розвиток мозкової гіперперфузії у 92% роділей. Застосування регіонарної анестезії для кесаревого розтину на 81% зменшує відносний ризик виникнення післяпологової еклампсії.
Післяпологова еклампсія відзначається переважно клітинною гіпергідратацією із нерівноважним збільшенням об’ємів загальної, позаклітинної та клітинної рідини, які асоційовані із метаболічною блокадою, істотним зменшення споживання кисню при задовільному рівні його доставки. Застосування екстракорпоральних технологій керування гідробалансом приводить до нормалізації вмісту і розподілу рідини в організмі та супроводжується відновленням екстракції і споживання кисню, зменшенням концентрації лактату крові на 67%, збільшенням споживання кисню мозком в 2,2 рази.
Застосування модифікацій ультрафільтрації у першу добу після розвитку еклампсії призводить до стійкого зменшення неврологічного дефіциту в 85% породілей. Значне покращення параметрів оксигенації артеріальної крові, зменшення фракції шунтування крові у легенях дозволяє знизити інспіраторний тиск та фракцію кисню у вдихаємій суміші, зменшити травматичність штучної вентиляції легень.
Церебральна гіпоперфузія переважає в 88,6% породілей із еклампсією. Ауторегуляторний «коридор» середнього артеріального тиску обмежений рівнем від 88 до 118 мм рт.ст. Результатом комплексної терапії, яка включає застосування екстракорпоральної дегідратації є розширення межі церебральної судинної ауторегуляції до рівня від 70 до 130 мм рт.ст. Церебропротективні властивості ультрафільтрації внаслідок ізотонічної дегідратації інтерстицію і клітин сприяють зменшенню цереброваскулярного опору, внутрішньочерепної гіпертензії та відновленню адекватної церебральної перфузії і оксигенації мозку, зменшенню відносного ризику материнської смерті при еклампсії на 70%.
Підготовка до міжлікарняного транспортування за допомогою ультра-фільтрації необхідна в 72% породілей із тяжкою прееклампсією – еклампсією, а її своєчасне проведення зменшує ризик погіршення стану пацієнток внаслідок транспортування у 4,6 рази та скорочує тривалість наступної інтенсивної терапії у 1,5 рази.
Публікації автора:
Самостійні (22)
Букін В.Є. Варіанти спинальної анестезії при невідкладному кесаревому розтині у породілей з прееклампсією // Зб. наук. пр. співробітників КМАПО ім. П.Л.Шупика. - К., 2000. - Вип.9., кн.2. - С. 713-718.
Букин В.Е. Анестезия и интенсивная терапия при эклампсии, осложненной острой кортикальной слепотой // Біль, знеболювання і інтенсивна терапія. – 2000. - №4. - С. 24-28.
Букин В.Е. Интенсивная терапия обеспечивающая гомеостаз при эклампсии // Зб. наук. пр. Асоціації акушерів-гінекологів України / Ред. Б.М. Венцьківський. - К.: Абрис, 2000. – С. 122-125.
Букін В.Є. Спінально-епідуральна аналгезія пологів 0.0625% бупівакаїном з фентанілом у роділлей з прееклампсією // Репродуктивне здоров’я жінок Запорізького регіону / Під ред. А.Д. Візір, А.В.Жарких, Д.Є.Барковського. – Запоріжжя: Вид-во ЗДМУ, 2002. - С. 53-58.
Букін В.Є. Невідкладна антигіпертензивна терапія при важкій прееклампсії // Зб. наук. пр. співробітників КМАПО ім. П.Л. Шупика. - К., 2002. - Вип.11., кн.3. - С. 25-29.
Букин В.Е. Результаты применения изолированной ультрафильтрации при эклампсии у родильниц //Укр. мед. часопис. – 2002. – Т.31, №5. – С. 125-130.
Букин В.Е. Применение ларингеального масочного воздуховода при неудавшейся интубации трахеи в акушерской анестезиологии // Неотложная медицинская помощь: Сб. ст. / Ред. А.Е. Зайцев, В.В. Никонов. – Харьков: Основа, 2002. - Вып. 5. - С. 93-95.
Букин В.Е. Обеспечение безопасности межбольничной транспортировки паци-енток с эклампсией // Зб.наук. пр. ЗДІУЛ. - Запоріжжя, 2002.–Вип.63.-С. 34-37.
Букин В.Е. Влияние постоянной медленной ультрафильтрации на оксигенирующую способность легких при остром респираторном дистресс-синдроме в акушерстве // Актуальні питання медичної науки та практики: Зб. наук. пр. ЗДІУЛ. – Запоріжжя, 2003. - Вип.64., кн.1. - С. 141-146.
Букін В.Є. Порівняльна оцінка комбінованої спінально-епідуральної та епіду-ральної аналгезії пологів у роділей з прееклампсією // Зб. наук. пр. співробіт-ників КМАПО ім. П.Л. Шупика. - К., 2003. - Вип.12., кн.1. - С. 741-748.
Букін В.Є. Спінально-епідуральна аналгезія пологів при прееклампсії з вико-ристанням фентанілу і стадолу // Український журнал екстремальної медицини ім. Г.О. Можаєва. – 2003. - № 4. – С. 74-78.
Букин В.Е. Влияние премедикации клофелином на адекватность внутривенной анестезии кетамином при кесаревом сечении у рожениц с преэклампсией // Біль, знеболювання і інтенсивна терапія. – 2004. - №1. – С. 8-9.
Букин В.Е. Экстракорпоральная коррекция гомеостаза при полиорганной недостаточности в акушерстве // Медико-соціальні проблеми сім’ї. - 2004. - Т.9, №1. - С. 34-40.
Букін В.Є. Міжлікарняне транспортування породілей з прееклампсією та еклампсією // Український журнал екстремальної медицини ім. Г.О. Можаєва. – 2004. - №2. – С. 23-26.
Букин В.Е. Профилактика артериальной гипотензии у пациенток с преэкламп-сией в течение спинальной анестезии при кесаревом сечении // Таврический медико-биологический вестник. - 2004. - Т.7., №2. - С. 30-33.
Букин В.Е. Оценка безопасности применения ларингеальной маски в случаях неудавшейся интубации при экстренном кесаревом сечении // Актуальні пита-ння медичної науки та практики: Зб. наук. пр. ЗМАПО. - Запоріжжя, 2004. - Вип.66., кн.3. - С. 29-33.
Букин В.Е. Анестезиологическое обеспечение кесарева сечения при преэк-лампсии у беременных с патологическим ожирением // Актуальні питання медичної науки та практики: Зб. наук. пр. ЗМАПО. - Запоріжжя, 2004. - Вип.66., кн.1. - С. 244-254.
Букин В.Е. Эпидуральная и спинально-эпидуральная аналгезия родов при пре-эклампсии // Критические состояния в акушерстве и неонатологии: Материалы ІІ Всеросс. науч. практ. конф. - Петрозаводск: ИнтелТек, 2004. – С. 223-226.
Букин В.Е. Применение ларингеальной маски в случаях неудавшейся интубации при кесаревом сечении // Біль, знеболювання і інтенсивна терапія. – 2004. - №4. – С. 14-16.
Букин В.Е. Влияние стратегии заместительной почечной терапии на исходы полиорганной недостаточности // Актуальні питання медичної науки та практики: Зб. наук. пр. ЗМАПО. - Запоріжжя, 2005. - Вип.68., кн.1. - С. 381-387.
Букин В.Е. Анестезиологическое обеспечение кесарева сечения у беременной с массивной инсульт-гематомой и преэклампсией. Клиническое наблюдение и обзор литературы // Патологія. – 2005. - Т.2., №3. - С. 70-75.
Букін В.Є. Вплив нейроаксіальних методів аналгезії пологів на ризик виникнення пологової та післяпологової еклампсії у роділей з тяжкою прееклампсією // Актуальні питання медичної науки та практики: Зб. наук. пр. ЗМАПО. – Запоріжжя, 2005. - Вип.68., кн.2.- С. 37-43.
У співавторстві (12)
Влияние современных методов анестезии на течение и исход родов / М.Н. Гуров, В.Е. Букин, А.В. Жарких, Д.Е. Барковский // Сб. науч. работ по проблемам акушерства, гинекологии и педиатрии. – Запорожье, 1994. - С. 34-37. (Здобувачем особисто проведено статистичну обробку та аналіз матеріалу, написання статті).
Букин В.Е., Прийменко В.В., Гуров М.Н. Влияние комбинированной спинально-эпидуральной анальгезии на гемодинамику и исходы родов при преэклампсии // Біль, знеболювання і інтенсивна терапія. – 2000. – № 1(д). – С. 369-373. (Здобувачем особисто розроблено протокол дослідження, проведено статистичну обробку та аналіз матеріалу, написання статті).
Влияние методов анестезии кесарева сечения на риск послеродовой эклампсии / В.Е. Букин, В.В. Прийменко, А.В. Сицинская, Н.М. Орловская // Біль, знеболювання і інтенсивна терапія. – 2001. - № 2(д). - С. 121-122. (Здобувачем особисто розроблено протокол дослідження, проведено статистичну обробку та аналіз матеріалу, написання статті).
Букин В.Е., Мягков А.П., Букина М.И. Оценка объемного мозгового кровотока с помощью церебральной реоплетизмографии // Біль, знеболювання і інтенсивна терапія. – 2002. - № 2(д). – С. 8-9. (Здобувачем особисто виконано реографічне дослідження церебральної гемодинаміки, проведено статистичну обробку та аналіз матеріалу, написання статті).
Букін В.Є., Гриценко С.М. Гемо- та ультрафільтрація в комплексі інтенсивної терапії при еклампсії: вплив на материнську летальність // Запорожский меди-цинский журнал. – 2003. - №4. – С. 39-42. (Здобувачем особисто розроблено протокол дослідження, проведено статистичну обробку та аналіз матеріалу, написання статті).
Букин В.Е., Прийменко В.В., Комарова Е.В. Сравнительная оценка аналге-тического и побочных эффектов стадола и фентанила как адъювантов спина-льной анестезии при кесаревом сечении у пациенток с преэклампсией // Укра-їнський журнал екстремальної медицини ім. Г.О.Можаєва. – 2003. - №2. – С. 71-74. (Здобувачем особисто виконано 40 анестезій, проведено статистичну обробку та аналіз матеріалу, написання статті).
Букин В.Е., Гриценко С.Н. (2003) Влияние протоколов интенсивной терапии на риск материнской смертности при эклампсии // http:// critical.onego.ru/ critical/actual/eclamp/ (Здобувачем особисто проведено статистичну обробку та аналіз матеріалу, написання статті).
Подкорытов А.К., Букин В.Е., Жарикова Г.В. Влияние адъювантов (фентанила и клофелина) на клинические характеристики сенсорного и моторного блока при спинальной анестезии лидокаином // Біль, знеболювання і інтенсивна терапія. – 2004. - № 2(д). - С. 75-77. (Здобувачем розроблено протокол дослідження, особисто виконано 35 анестезій, проведено статистичну обробку та аналіз матеріалу, сформульовані висновки).
Суслов В.В., Букин В.Е., Москалев О.П. Клиническое применение ларин-геальной маски в анестезиологии: проспективный анализ 1534 случаев // Біль, знеболювання і інтенсивна терапія. – 2004. - №2.- С. 2-7. (Здобувачем проведе-ний аналіз власних спостережень застосування ларингеальної маски в акушерській анестезії, написання статті).
Букин В.Е., Прийменко В.В. Влияние объема и состава преинфузии на гемо-динамику и частоту артериальной гипотензии при спинальной анестезии кеса-рева сечения у рожениц с преэклампсией // Актуальні питання медичної науки та практики: Зб. наук. пр. ЗМАПО. - -Запоріжжя: Дике поле, 2004. - Вип.65. - С. 15-21. (Здобувачем особисто проведено аналіз преінфузії розчинами ГЕК, проведено статистичну обробку та аналіз матеріалу, написання статті).
Интраоперационные тошнота и рвота как осложнения спинномозговой анес-тезии при операции кесарева сечения / Е.М. Шифман, Г.В. Филиппович, Д.П. Антипин, В.Е. Букин, и др.// Регионарная анестезия и лечение боли: Темат. сб. / Под ред. А.М. Овечкина, С.И. Ситкина; Ассоциация анестезиологов-реа-ниматологов Центрального федерального округа. - Москва–Тверь, 2004. - С. 177–184. (Здобувач особисто виконав та проаналізував результати 210 анестезій, приймав участь у розробці протоколу дослідження та бази даних).
Выбор местного анестетика и частота возникновения осложнений спинно-мозговой анестезии при операции кесарева сечения. Результаты мульти-центрового исследования «Безопасность спинномозговой анестезии при опе-рациях кесарева сечения» / Е.М. Шифман, Г.В. Филиппович, Д.П. Антипин, В.Е. Букин, и др. // Журнал Российского общества акушеров-гинекологов. – 2005. - №3. - С. 15-16. (Здобувач особисто виконав та проаналізував результати 210 анестезій, приймав участь у розробці бази даних).
Тези доповідей (25)
Букин В.Е. Изолированная ультрафильтрация как метод экстракорпоральной коррекции гомеостаза при отеке мозга // Новые медицинские и технические аспекты экстракорпоральных методов и перитонеального диализа - М.:ВКДЦ, "Fresenius", 1991. - C. 79-80.
Букин В.Е. Антар А.М. Мониторинг ударного объема сердца // Антиноцицептивное обезболивание и гомеостазобеспечивающая интенсивная терапия: Тез. докл. обл. науч. практ. конф.- Запорожье, 1991. - C. 33. (Здобувачем особисто проведено статистичну обробку та аналіз матеріалу, представлення доповіді).
Bukin V.E. Treatment of the brain oedema in eclamptic coma by means of isolated ultrafiltration // 10-th World Congress of Anaesthesiol. – Hague, 1992. - P.427.
Букин В.Е. Гомеостазобеспечивающая интенсивная терапия отека мозга при эклампсии изолированной ультрафильтрацией // І конгресс анестезиологов и реаниматологов Украины: Тез.докл. – Запорожье, 1992. - С. 117.
Букин В.Е., Лапиков В.И., Гуров М.Н. Интенсивная терапия нарушений транс-капиллярного обмена при артериальной гипертензии у больных гестозом // Iнтегральна та спецiальна екстремальна медицина: Тези доп. обл. наук. практ. конф. – Запоріжжя, 1993. - С. 19. (Здобувачем особисто розроблено протокол дослідження, проведено статистичну обробку та аналіз матеріалу).
Букин В.Е., Олейник П.П., Горбачев В.Н. Эклампсическая кома: анализ результатов 12-летнего применения изолированной ультрафильтрации // Iнтегральна та спецiальна екстремальна медицина: Тези доп. обл. наук. практ. конф. – Запоріжжя, 1993. - С.20. (Здобувачем особисто проведено статистичну обробку та аналіз матеріалу, представлення доповіді).
Букин В.Е. Антиноцицептивное обезболивание и гомеостазобеспечивающая интенсивная терапия при полиорганной недостаточности у беременных и родильниц // Травма, анестезия и интенсивная терапия: Материалы пленума ассоциации анестезиологов.- Луцк, 1994. - С. 21.
Bukin V.E. Ketamin-Clonidin vs. Ketamin-Diazepam Anaеsthesie zur Sectio caesarea bei Schwangeren mit Praeklampsie // Anaesthesist. - 1994. - B.43, Suppl.1. - S. 204.
Bukin V.E. Analysis of isolated ultrafiltration use in intensive therapy of postpartum women with eclamptic coma. // 9-th European Congress of Anaesthesiology. (Abstracts). – Jerusalem, 1994. - Р. 393.
Bukin V.E. Hemodynamic changes correction during isolated ultrafiltration in post-partum women with eclamptic coma // Anaesthesist. - 1995.- В.44, Suppl.2. - S.430.
Экстракорпоральная коррекция гомеостаза при острой полиорганной недостаточности у нетранспортабельных больных / В.Е. Букин, С.И. Андреев, М.Л. Горенштейн, П.П. Олейник // Сучаснi проблеми клiнiчної та експеримен-тальної трансплантологiї. – К., 1995. - С. 29-30. (Здобувачем особисто розроб-лено протокол дослідження, аналіз матеріалу, представлення доповіді).
Букін В.Є. Ультрафільтрація при еклампсії у породіль // Х з’їзд акушерів-гінекологів України: Тези доп. – Одеса, 1996. - С. 62.
Букин В.Е. Влияние изолированной ультрафильтрации на кислородный статус организма и потребление кислорода мозгом при эклампсии // ІІ конгресс анес-тезиологов и реаниматологов Украины: Тез. докл. – Харьков, 1996. - С. 38-39.
Букин В.Е. Искусственная вентиляция легких через ларингеальную маску при экстренном кесаревом сечении // ІІ конгресс анестезиологов и реаниматологов Украины: Тез. докл. – Харьков, 1996. - С. 39.
Bukin V.E. Einflus von Isolierten Ultrafiltration auf die cerebralen Durchblutung und cerebralen Sauerstoffverbrauch bei Eclampsie // Anaesthesist. - 1996. - В.45, Suppl.2. - A160.
Bukin V.E. Influence of additional organ failure on outcome of patients with post-partum eclamptic coma managed by urgent isolated ultrafiltration // Prehosp. Disast. Med. - 1997. - Vol.12, №3. - P.99/S.31.
Bukin V.E. Plasma exchange in severe blood transfusion complications // Infusionsther. Transfusionsmed. – 1997. - Vol. 24, №4. - S.313.
Bukin V.E. Spinal caesarean section: lidocaine and stadol anaesthesia compared to lidocaine and fentanyl for patients with severe preeclampsia // Anaesthesiol. Intesivmed. Notfallmed. Schmerzther. - 1998. - №.1. Suppl. – S.234.
Букин В.Е. Комбинированная спинально-эпидуральная анестезия при кесаревом сечении у рожениц с преэклампсией // Сб. науч. тр. ЗИУВ: Материалы 58-й итоговой науч.-практ. конф. - Запорожье, 1998. - С.139-140.
Букин В.Е. Интенсивная терапия эклампсии с применением изолированной ультрафильтрации // Сб. науч. тр. ЗИУВ: Материалы 59-й итоговой науч.-практ. конф. - Запорожье, 1999. - С. 41-42.
Bukin V.E. Application of an isolated ultrafiltration at the eclampsia in puerperas // Book of Abstracts. 12-th World Congress of Anaesthesiologists. – Montreal, 2000. - P.3.2.37.
Объем и продолжительность интенсивной терапии родильниц с тяжелой преэклампсией и эклампсией в условиях акушерского стационара / В.Е. Букин, В.В. Прийменко, В.В. Морока, А.В. Сицинская // Зб. наук. пр. 61-ої підсумкової наук.-практ. конф. ЗДІУЛ. – Запоріжжя, 2000. - С.14-15. (Здобувачем особисто розроблено протокол дослідження, проведено статистичну обробку та аналіз матеріалу, представлення доповіді).
Bukin V.E. Influence of the isolated ultrafiltration on outcomes in eclamptic coma // Anesthesiology. – 2003. – Vol. 98, N1(S). – P. 26, A52.
Букин В.Е. Стратегия экстракорпоральной заместительной терапии полиорганной недостаточности акушерской этиологии // IV международная конференция "Актуальные проблемы экстракорпорального очищения крови в интенсивной терапии" / НЦССХ им. А.Н. Бакулева РАМН. – М., 2004. – С. 27.
Bukin V.E. Influence of the isolated ultrafiltration on outcomes in postpartum eclampsia // 13-th World Congress of Anaesthesiologists. WCA. – Paris, 2004. - CD151.
Монографія (1)
Поздний гестоз: патогенез,, классификация, диагностика, лечебная тактика / Л.И. Машинец, В.Е.Букин, А.В.Жарких, А.Д.Кирилюк - Запорожье: Просвіта, 2003. – 60 с. (Здобувачем особисто написані розділи: Введение, Глава ІІ. Патофизиологические изменения у беременных с гестозом, Глава V. Анестезиологическое обеспечение различных методов родоразрешения).
Методичні рекомендації (2)
Интенсивная терапия отека головного мозга при полиорганной недостаточности / Г.А. Шифрин, В.А. Туманский, В.Е. Букин, В.В. Мурачев; МЗ УССР: Метод. рекомендации. - Запорожье, 1991.- 19 с.
Букін В.Є. Ультрафільтрація крові в комплексі інтенсивної терапії післяпологової еклампсії // Реєстр медико-біологічних нововведень. - 1995.- № 45/5/5, 11/95.
Букін В.Є. Спінально-епідуральна аналгезія пологів у роділей з прееклампсією з використанням суміші низьких концентрацій локальних анестетиків та фентанілу // Реєстр медико-біологічних нововведень. –2002.-№ 206/17/02. (Опубліковано: Біль, знеболювання і інтенсивна терапія.– 2002.-№3.–С.75-79.)
Інформаційні листи (1)
Шифрин Г.А., Букин В.Е. Коррекция гемофильтрацией декомпенсированного метаболического алкалоза у больных печеночно-почечной недостаточностью: Информационное письмо.- Вып.2. по пробл. "Анест. и реаним."- К.: РЦНМИ МОЗ Украины, 1992. – 2 с.