Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Онкологія


Сєвко Олександра Леонідівна. Аніліз властивостей дендритних клітин кістково-мозкового походження при розвитку експериментальної лімфоми : Дис... канд. наук: 14.01.07 - 2004.



Анотація до роботи:

Сєвко О.Л. Аналіз властивостей дендритних клітин кістково-мозкового походження при розвитку експериментальної лімфоми. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за спеціальністю 14.01.07 – онкологія. – Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України, Київ, 2004.

Дисертація присвячена дослідженню впливу розвитку Т-клітинної лімфоми на диференціювання та функціональні властивості дендритних клітин (ДК) кістково-мозкового походження.

З розвитком лімфоми при дисемінованому характері росту пухлинних клітин зменшувалась кількість IAb+ ДК селезінки (СДК) та кількість зрілих ДК, культивованих з КМ клітин-попередників (КМДК). При локальному та частково обмеженому рості лімфомних клітин до 14-ї доби після перещеплювання пухлини кількість зрілих СДК та КМДК збільшувалась, а потім значно зменшувалась.

На 7-у добу після трансплантації пухлинних клітин суттєво підвищувалась функціональна активність антигенпрезентуючих клітин (АПК) селезінки тварин з локальним та частково обмеженим ростом лімфоми. На 14-у добу функціональна активність КМДК тварин з пухлинами знижувалась.

У тварин з пухлинами, яким вводили сингенні КМДК, що контактували з лімфомними антигенами, кількість зрілих КМДК вища за таку у контрольних тварин з пухлинами.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення і розкриті нові аспекти взаємодії ДК та пухлини: диференціації та функціональної активності ДК кістково-мозкового походження на моделі Т-клітинної лімфоми EL-4.

  1. У тварин з лімфомою EL-4 порушується дозрівання СДК, зокрема зменшується кількість IАb+ СДК при дисемінованому характері росту лімфоми.

  2. Диференціювання ДК з кістково-мозкових клітин-попередників порушується з розвитком лімфоми. У тварин з дисемінованим характером росту кількість зрілих КМДК знижується по відношенню до такої у інтактних тварин. Зміни експресії поверхневих молекул на КМДК при локальному та частково обмеженому характері росту лімфоми свідчать про активацію дозрівання КМДК.

  3. Зазначені зміни диференціювання та дозрівання ДК зумовлюють особливості їхньої функціональної активності. Підвищується функціональна активність АПК селезінки тварин з локальним та частково обмеженим характером росту пухлини у порівнянні з контролем (АПК інтактних тварин) та функціональною активністю АПК селезінки тварин з дисемінованим характером росту лімфоми.

  4. Функціональна активність КМДК тварин з локальним характером росту лімфоми не відрізнялася від контрольних значень, функціональна активність КМДК тварин з частково обмеженим характером росту пухлини була вірогідно вища за таку в контролі, а функціональна активність КМДК тварин з дисемінованим характером росту лімфоми значно нижча за контрольні значення.

  5. Кількість CD11c+ ДК в селезінці, лімфатичних вузлах, легенях та в пухлинній тканині тварин зменшується з розвитком пухлини.

  6. У тварин з пухлинами кількість зрілих КМДК на 24-й день після перещеплювання лімфомних клітин значно нижча за таку у інтактних тварин, що зумовлено порушенням диференціювання ДК з їх КМ клітин-попередників під впливом пухлинних факторів.

  7. У тварин з пухлинами, яким вводили сингенні КМДК, оброблені лізатом з лімфомних клітин, як внутрішньовенно, так і внутрішньопухлинно, кількість зрілих КМДК суттєво вища за таку у тварин з пухлинами, яким вводили лише ФБ. Це свідчить про часткове відновлення дозрівання та диференціювання ДК з КМ клітин-попередників після введення активованих сингенних КМДК. Кількість зрілих КМДК реципієнтів з лімфомою при в/в введенні їм сингенних КМДК, оброблених пухлинним лізатом, вірогідно вища за таку при внутрішньопухлинному введенні.

Публікації автора:

  1. Сєвко О. Л. Особливості росту in vitro дендритних клітин тварин з трансплантованою лімфомою // Актуальные проблемы биологии и медицины. – 2003. – №1.– С. 104–113.

  2. Севко А.Л., Щурин М.Р. Анализ поверхностных антигенов дендритных клеток с использованием метода проточной цитометрии при разных путях введенния клеток лимфомы EL-4 // Эксперим. онкол. – 2002. – Т. 24, №1. – С. 28–31. (Самостійно проводила експериментальну частину роботи – трансплантацію клітин лімфоми, виділення та культивування ДК, проведення імунофлуоресцентного аналізу, статистичну обробку одержаних даних та теоретичне узагальнення результатів досліджень, написання статті).

  3. Севко А.Л., Смирнова И.А. Антигенпредставляющие клетки из селезёнки животных – носителей опухоли в смешанной культуре лейкоцитов // Эксперим. Онкол. – 2002. – Т. 24, №. 4–– С. 288–291. (Самостійно проводила експериментальну частину роботи – трансплантацію клітин лімфоми, виділення та культивування ДК, проведення імунофлуоресцентного аналізу, імуногістохімічне дослідження, постановку реакції бласттрансформації Т-лімфоцитів, статистичну обробку одержаних, написання статті).

  1. Севко А.Л., Смирнова И.А. Функциональная активность костномозговых дендритных клеток при различной локализации роста лимфомы // Український журнал гематології та трансфузіології. – 2003. – Т. 3, №3. – С. 36–41. (Самостійно проводила експериментальну частину роботи – трансплантацію клітин лімфоми, виділення та культивування ДК, проведення імунофлуоресцентного аналізу, постановку реакції бласттрансформації Т-лімфоцитів, статистичну обробку одержаних, написання статті).

  2. Cєвко О.Л. Імунотерапія EL-4 лімфоми з використанням дендритно-клітинних вакцин // Матеріали VI Міжнародного конгресу студентів та молодих учених.–Тернопіль: Укрмедкнига, 2003. – С. 208.

  3. Севко А.Л. Характеристика функциональных свойств и фенотипа мышиных дендритных клеток при разных способах введения лимфомных клеток.// Тези V Республіканської науково-практичної конференції молодих онкологів України “Сучасні аспекти експериментальної та клінічної онкології”. – Київ, 2002. – С. 4.

  4. Сєвко О.Л. Вплив характеру росту лімфоми на морфологічні особливості та фенотип культивованих мишачих дендритних клітин.// Тези VІ Республіканської науково-практичної конференції молодих онкологів України “Сучасні аспекти експериментальної та клінічної онкології”. – Київ, 2003. – С.52.