Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Автоматизація технологічних процесів


170. Глеч Сергій Гарійович. Автоматизація прийняття рішень при управлінні періодичністю технічного обслуговування технологічних комплексів: дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Севастопольський національний технічний ун-т. - Севастополь, 2004.



Анотація до роботи:

Глеч С.Г. Автоматизація прийняття рішень при управлінні періодичністю технічного обслуговування технологічними комплексами. – Рукопис.

Дисертація на здобуття ученого ступеня кандидата технічних наук за фахом 05.13.07 – автоматизація технологічних процесів. – Севастопольський національний технічний університет, Севастополь, 2004 р.

У дисертації розглядаються можливості по підвищенню і підтримці надійності одно- і двокомпонентних технологічних комплексів (ТК) за рахунок автоматизованої системи прийняття рішень (АСПР) при управлінні періодичністю технічного обслуговування (ТО).

Розроблено ієрархічну структуру АСПР і основні принципи ії реалізації з урахуванням сучасних вимог.

Використання АСПР поліпшує процес прийняття рішень при управлінні періодичністю ТО і дозволяє підвищувати і підтримувати надійність ТК.

У результаті досліджень у даній дисертаційній роботі встановлено, що можливо підвищення надійності одно- і двокомпонентних ТК за рахунок автоматизації ТО на основі розробки багаторівневої АСПР і критеріїв оцінки якості їхнього функціонування. Реалізація запропонованих моделей, критеріїв, програмних засобів і алгоритмічного забезпечення АСПР дозволяє істотно підвищити ефективність управління ТО ТК різного призначення на стадії їхньої експлуатації.

Основні наукові результати і висновки полягають у наступному:

  1. Формалізовано завдання управління періодичністю ТО одно- і двокомпонентних ТК.

  2. Розроблен метод моделювання ТК із урахуванням ТО, заснований на використанні теорії напівмарковських процесів із загальним фазовим простором і алгоритмом фазового укрупнення, що дозволяє створювати моделі багатокомпонентних ТК із різними стратегіями ТО.

  3. Побудовані стохастичні та імітаційні моделі ТК із урахуванням ТО: однокомпонентні - з різними стратегіями ТО і двокомпонентні - з урахуванням структури, які дозволяють визначати оптимальні періодичності обслуговування одно- і двокомпонентних ТК.

  4. Розроблено технічні і економічні критерії оцінки якості функціонування одно- і двокомпонентних ТК із урахуванням ТО.

  5. Вирішено завдання оптимального проведення ТО. Критеріями оптимізації періодичності ТО є: стаціонарний коефіцієнт готовності, середній прибуток в одиницю календарного часу і середні витрати в одиницю часу справного функціонування. Періодичність ТО, оптимальна по одній з характеристик, може бути не оптимальна по іншій. Відмінність оптимальних періодичностей ТО по кожній з характеристик може становити до 20%. ТО підвищує надійність (коефіцієнт готовності) однокомпонентних ТК на 18...27%. Зі збільшенням часу відновлення надійність системи знижується, однак, якщо чутливість (до збільшення часу відновлення) системи без ТО становить 19%, то в системи з ТО - 2...7%.

  6. По даним пасивного виробничого експерименту встановлені теоретичні закони розподілу деяких характеристик ТК «ЛБ-0278»: наробіток на відмову підкоряється закону Ерланга 6-го порядку, а час відновлення - закону Ерланга 3-го порядку. Перевірено адекватність стохастичних моделей на основі даних пасивного виробничого експерименту. Виконано імітаційне моделювання ТК із урахуванням ТО, що підтвердило теоретичні результати.

  7. Уперше запропонована структура АСПР при управлінні періодичністю ТО ТК, що заснована на ієрархічному принципі. Створено інформаційне та програмне забезпечення АСПР.

  8. Розроблена АСПР, заснована на функціональному і модульному принципах, що забезпечує підвищення безвідмовності функціонування одно- і двокомпонентних ТК за рахунок своєчасної підготовки інформації для прийняття рішень по управлінню періодичністю ТО.

  9. Впровадження розроблених рекомендацій на ТК «ЛБ-0278» по оптимальній періодичності профілактичної заміни інструмента дозволило підвищити коефіцієнт готовності на 2%. Економічний ефект склав 32450 грн. у рік.