Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології


Отрішко Олег Васильович. Автоматизовані системи обліку і контролю використання інтелектуальної власності: дисертація канд. техн. наук: 05.13.06 / НАН України; Інститут проблем математичних машин і систем. - К., 2003.



Анотація до роботи:

Отрішко О.В. Автоматизовані системи обліку і контролю використання інтелектуальної власності. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.06 - автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології. – Інститут проблем математичних машин і систем НАН України, Київ, 2003.

Дисертаційна робота присвячена проблемам технології створення інформаційно–аналітичних систем обліку і контролю використання інтелектуальної власності на базі прогресивних інформаційних технологій. Сформовано концептуальну модель, яка пов'язує організаційну структуру та правові її засади, інформаційні та управлінські потоки у системі органів регулювання сфери інтелектуальної власності в Україні. Запропоновано моделі та алгоритми керування розподіленим інформаційно–аналітичним середовищем опису, аналізу та експертного оцінювання об'єктів інтелектуальної власності. Створено та проаналізовано комплексну модель інвестиційно-інноваційної й податкової політики, яка висвітлює регуляторні фактори взаємодії цих сфер в умовах розвитку сучасного ринку інтелектуальної власності. В межах даної моделі розв'язано задачу пошуку такого оптимального значення ставки оподатковування, що дозволяє в умовах ринкової економіки максимізувати інвестиції для регіону чи галузі виробництва на засадах інноваційної діяльності.

Запроваджено методологічні засади розробки та впровадження у практичну діяльність банку даних об'єктів інтелектуальної власності в рамках інформаційно–аналітичних систем обліку і контролю використання інтелектуальної власності, який є невід'ємною складовою частиною інфраструктури сучасного ринку інтелектуальної власності в Україні.

Головним результатом дисертаційної роботи є розробка наукових та методологічних засад створення автоматизованих систем обліку і контролю використання інтелектуальної власності; системне дослідження, моделювання предметної галузі, визначення ролі та місця завдань охорони і захисту інтелектуальної власності в Україні на сучасному етапі, аналіз проблемних питань, які існують на сьогодні при створенні й впровадженні інформаційно–аналітичних систем на державному рівні управління у цій сфері; обгрунтування практичних пропозицій, що можуть бути враховані при розробці такого класу систем.

В ході роботи отримано такі наукові та практичні результати:

1. Вперше проведено системний аналіз проблеми захисту та обгрунтувані загальні принципи створення АСОК ВІВ в Україні.

2. Запропоновані концептуальні засади технології охорони та захисту державної ІВ.

3. Створено методи та алгоритми інформаційного сервісу об'єктів інтелектуальної власності.

4. Досліджено науково–практичні основи розроблення та запровадження інформаційно–аналітичних систем обліку і контролю використання інтелектуальної власності на базі прогресивних інформаційних технологій.

5. Розроблено та обгрунтовано практичні пропозиції щодо формування і стійкого розвитку державної системи охорони інтелектуальної власності в Україні з використанням інформаційно–аналітичних технологій.

6. Запропоновано методологічні засади створення технології складних інтелектуальних комплексів класу ЦПСР, що грунтуються на двох фундаментальних принципах: 1) оперативного оперування з віртуальними моделями предметної сфери в просторі можливих рішень; 2) надання можливості керівникам приймати складні стратегічні рішення не шляхом вибору з обмеженого числа варіантів, заздалегідь підготовлених численними експертними групами, а на основі повного і глибокого самостійного аналізу конкретних даних, що стосуються розв'язуваного питання.

7. Сформовано концептуальну модель, яка пов'язує організаційну структуру та правові її засади, інформаційні та управлінські потоки у системі органів регулювання сфери ІВ в Україні.

8. Запропоновані моделі та алгоритми керування розподіленим інформаційно–аналітичним середовищем опису, аналізу та експертного оцінювання об'єктів інтелектуальної власності.

Публікації автора:

1. Отрішко О.В. Державна інтелектуальна власність потребує охорони і захисту // Арсенал ХХІ століття. - 2002. - № 1. - С. 75 - 79.

2. Отрішко О.В. Патентна система України - складова частина міжнародної системи охорони промислової власності // Математичні машини і системи. - 2002. - № 2. - С. 138 - 155.

3. Отрішко О.В. Інформаційні системи як інструмент технічного переоснащення виробництва // Науково-технічна інформація. - 2002. - № 4. - С. 30 - 33.

4. Отрішко О.В., Морозов А.О., Косолапов В.Л. Засоби інформаційного сервісу об'єктів інтелектуальної власності // Математичні машини і системи. - 2002. - № 3. - С. 136 - 147.

5. Отрішко О.В., Морозов А.О., Косолапов В.Л. Інвестиційно-інноваційна й податкова політика - регуляторні фактори взаємодії в умовах розвитку сучасного ринку інтелектуальної власності // Математичні машини і системи. - 2002. - № 4. - С. 58 - 67.