Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Прилади і методи контролю та визначення складу речовин


Ду Хіан Янг. Багатопараметрові різницеві електромагнітні методи та пристрої для контролю матеріалів і виробів: дисертація канд. техн. наук: 05.11.13 / Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т". - Х., 2003.



Анотація до роботи:

Ду Хіан Янг. Багатопараметрові різницеві електромагнітні методи і пристрої для контролю матеріалів і виробів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.11.13 – прилади і методи контролю та визначення складу речовин. – Національний технічний університет „Харківський політехнічний інститут”, Харків, 2003.

Дисертація присвячена вирішенню задач створення абсолютних і диференціальних електроманітних методів і пристроїв для спільного безконтактного контролю відносної магнітної проникності, питомої електричної провідності і радіуса циліндричних металевих виробів на основі використання трансформаторного перетворювача з урахуванням впливу одного параметру на інший і без такого урахування. Дано теоретичне обґрунтування двох- і трьохпараметрового диференціального електромагнітного методу і трансформаторного перетворювача для спільного контролю магнітних, електричних та геометричних параметрів циліндричного виробу. Створено методику розрахунку методичних похибок спільного контролю магнітних, електричних і геометричних параметрів виробу для одно- і двох- частотного диференціального перетворювача, причому ці методичні похибки обумовлені лінійним наближенням функцій перетворення.

Таким чином, у даній дисертаційній роботі вирішена важлива задача створення одночастотного двохпараметрового абсолютного і диференціального електромагнітних методів для спільного контролю магнітної проникності та електропровідності циліндричного виробу і розробка двохчастотних електромагнітних методів і перетворювачів для спільного визначення радіуса, магнітної проникності та електропровідності циліндричного виробу в абсолютному і диференціальному варіантах. Спільне використання цих методів дозволяє істотно розширити асортимент виробів, що контролюються. Коротко зупинимося на основних результатах роботи:

1. На основі універсальних функцій перетворення, що зв'язують компоненти сигналів перетворювача з параметрами виробу, створені дві модифікації електромагнітного методу стосовно до трансформаторного електромагнітного перетворювача. Перша модифікація використовує залежність питомої нормованої ерс і її фазового кута перетворювача від узагальненого параметру. Друга модифікація заснована на отриманої у роботі залежності питомої нормованої ерс спеціального нормованого параметру перетворювача від фазового кута.

2. Запропоновано методику розрахунків очікуваних значень компонентів сигналів двох- і трьохпараметрового перетворювача, що дозволяє визначити межі зміни параметрів виробу, а також вибрати вимірювальну апаратуру.

3. Розглянуто дві модифікації диференціального двохпараметрового контролю електромагнітних величин, що відповідають двом модифікаціям абсолютного вихрострумового методу. Отримано співвідношення в лінійному наближенні, що описує роботу диференціального електромагнітного перетворювача при використанні його двох модифікацій. Розроблено два типа установок, що працюють у диференціальному та абсолютному варіантах.

4. Отримано співвідношення для розрахунку методичних похибок, обумовлених відхиленням лінійного наближення універсальних функцій перетворення в робочій точці від реальних значень цих функцій.

5. Розроблено двохчастотний електромагнітний метод контролю циліндричних металевих виробів, який полягає в тому, що на високій частоті визначають абсолютне значення радіусу виробу, а на низькій частоті – магнітну проникність і електропровідність.

6. Розроблено диференціальний трьохпараметровий двохчастотний вихорострумовий метод і трансформаторний перетворювач для спільного контролю магнітних, електричних параметрів і радіусу циліндричного металевого виробу. Розглянуто теорію роботи такого перетворювача в лінійному наближенні та отримані співвідношення для визначення відносних збільшень радіусу, магнітної проникності і питомої електропровідності циліндричного досліджуваного виробу у порівнянні з тими ж параметрами стандартного зразка. Виходячи зі знайдених у диференціальному варіанті змін параметрів, визначаються абсолютні значення трьох параметрів виробу.

7. На конкретному компенсаційному перетворювачі зі стандартним зразком і на розроблених установках із трансформаторним перетворювачем знайдені прості співвідношення для визначення відносних змін радіуса, магнітної проникності і електропровідності виробу за результатами ерс і їхніх фаз у перетворювачі, що працює на двох частотах магнітного поля.

8. Наведено приклади практичного використання розроблених у дисертації методів, перетворювачів і установок для визначення механічних напруг, деформацій і їхніх граничних значень, для контролю тиску газу і рідини в трубах, ваги вантажів, зусиль і моментів, що скручують вал, та інших.

Список опублікованих робот за темою дисертації:

1. Себко В.П., Ду Хиан Янг. Дифференциальный двухпараметровый электромагнитный преобразователь // Вестник Харьковского государственного политехнического университета. – Харьков: ХГПУ. – 1999. – Вып. 24. – С. 78–84.

Автором запропоновано двохпараметровий метод контролю магнітної проникності та питомої електропровідності у диференціальному варіанті.

2. Ду Хиан Янг. Дифференциальный трансформаторный электромагнитный преобразователь для контроля магнитных и электрических параметров изделий // Вестник Харьковского государственного политехнического университета. – Харьков: ХГПУ. – 1999. – Вып. 37. – С. 61–63.

Автором розглянута робота трансформаторного диференціального перетворювача в лінійному наближенні для визначення електромагнітних параметрів виробу.

3. Себко В.П., Горкунов Б.М., Ду Хиан Янг. Электромагнитный многопараметровый преобразователь в дифференциальном варианте // Вестник Харьковского государственного политехнического университета. – Харьков: ХГПУ. – 2000. – Вып. 113. – С. 341–343.

Автор запропонував використання диференціального електромагнітного перетворювача для контролю трьох параметрів циліндричних виробів.

4. Себко В.П., Горкунов Б.М., Ду Хиан Янг. К расчету ожидаемых значений компонентов сигналов многопараметрового электромагнитного преобразователя // Вестник Национального технического университета «ХПИ». – Харьков: НТУ «ХПИ». – 2002. – № 9, т. 4. – С. 115–118.

Автор зробив основні розрахунки компонентів сигналу трьохпараметрового електромагнітного трансформаторного перетворювача з циліндричним провідним виробом.

5. Себко В.П., Горкунов Б.М., Ду Хиан Янг. Погрешности трехпараметровых измерений электромагнитным преобразователем // Вестник Восточно-Украинского национального университета – Луганск: ВУНУ – 2002. – № 8. – С. 217–223.

Автор запропонував ввести універсальні функції перетворення, що пов‘язують електричні параметри перетворювача з електромагнітними та геометричними параметрами зразка.

6. Себко В.П., Ду Хиан Янг. Дифференциальный многопараметровый трансформаторный электромагнитный преобразователь // Технічна електродинаміка: Тематичний випуск. – Ч.2. – Київ. - 1999. – С. 43–46.

Автор провів експериментальні дослідження багатопараметрового електромагнітного перетворювача в широкому частотному діапазоні зондуючого
поля.

7. Себко В.П., Ду Хиан Янг. Дифференциальный многопараметровый контроль цилиндрических изделий // Вестник Харьковского государственного политехнического университета. – Харьков: ХГПУ. – 1999. – Вып. 61. –
С. 343–344.

Автор розглянув двохчастотний електромагнітний перетворювач для контролю магнітних, електричних та геометричних параметрів виробу.

8. Горкунов Б.М., Сомхиева О.С., Ду Хиан Янг. Дифференциальный электромагнитный преобразователь с цилиндрическим проводящим изделием // Збірник наукових праць ІІ Міжнародної науково-технічної конференції “Метрологія та вимірювальна техніка (Метрологія 99)”. – Харків: ХДНДІМ. – 1999. – Т.1. – С. 220–223.

Автором запропоновано для підвищення розрізнювальної здатності диференційний пристрій з використанням трансформаторного перетворювача.