Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Прилади і методи контролю та визначення складу речовин


Мохаммад Махмуд Мохаммад Дарвіш. Багатопараметровий електромагнітний метод та прилад, заснований на комп'ютерних універсальних функціях перетворення: дисертація канд. техн. наук: 05.11.13 / Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т". - Х., 2003.



Анотація до роботи:

  1. Себко В.П., Мохаммад Махмуд Мохамад Дарвиш. Расчет ожидаемых сигналов параметрического электромагнитного преобразователя с проводящим изделием. – Вестник национального технического университета «Харьковский политехнический институт». – Вып. 10. – Харьков: «НТУ «ХПИ», 2001. – С. 407–409.

Автором проведені розрахунки з визначення основних компонент очікуваних електричних сигналів вихорострумового перетворювача з циліндричним виробом.

АНОТАЦІЇ

Мохаммад Махмуд Мохаммад Дарвиш. Багатопараметровий електромагнітний метод та перетворювач, заснований на комп’ютерних універсальних функціях перетворення. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.11.13 – прилади і методи контролю та визначення складу речовин. – Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Харків, 2003.

Дисертація присвячена створенню електромагнітного методу і приладу для безконтактного спільного контролю відносної магнітної прникності, питомої електричної провідності і втрат потужності (повних і питомих) в циліндричних суцільних виробах (трубах, прутках) на основі використання параметричного єлектромагнітного перетворювача.

В роботі розроблена методика та проведені розрахунки очікуваних значень компонентів сигналу параметричного перетворювача і визначена чутливість перетворювача в широкому частотному діапазоні. Проведена оцінка похибок контролю інформативних параметрів циліндричних виробів і визначено раціональний режим роботи параметричного перетворювача з точки зору досягнення високої точності та чутливісті. Результати даної роботи використані в навчальному процесі НТУ «ХПІ».

Таким чином, на підставі універсальних комп’ютерних функцій перетворення, що зв’язують нормовані сигнали ПЕМП з узагальненими параметрами виробу, створено методи і засоби для спільного контролю магнітних,
електричних параметрів і втрат потужності (повних і питомих) в циліндричних

провідних виробах (суцільних і трубчастих).

Коротко зупинимся на основних результатах роботи.

1. З допомогою розроблених програм і розрахунків на ЕОМ були визначені універсальні комп’ютерні функції перетворення, що зв’язують компоненти нормованих сигналів ПЕМП з узагальненими параметрами виробу.

2. На основі універсальних функцій перетворення створено дві модифікації електромагнітного методу і ПЕМП для спільного контролю величин mr, s, Р і Рпит, розроблено схеми двох установок, одна з яких з використанням вольтметру, амперметру, фазометра, а інша – мостова схема на змінному струмі, для підвищення точності вимірів mr, s і Р розглянуто пристрій компенсації частини індуктивного опору обмотки ємнісним опором.

3. Створена методика розрахунку очікуваних значень компонентів сигналів ПЕМП, включеного в розглянуті схеми. Така методика дозволяє встановити межі змін сигналів ПЕМП, відповідно діапазону параметрів виробів, підібрати вимірювальні прилади, знайти необхідний частотний діапазон.

4. Вирішена зворотня задача, яка полягається в тому, що по розрахунковим компонентам сигналів ПЕМП і шляхом введення в ці ж сигнали значень апаратурних похибок знаходять умовно виміряні величини і виробу.

5. Встановлено критерій практично повного промагнічування циліндричного провідного виробу. На основі отриманого співвідношення для методичної похибки, зумовленої неоднорідністю магнітного поля і нелінейністю кривої магнітної індукції, а також за умови того, що ця методична похибка не перевищувала допустиму, знайдені вирази для визначення критичних значень радіусу виробу і частоти поля. Розроблена методика перебудови динамічних магнітних параметрів і характеристик зразків в квазистатичні параметри і характеристики, що дозволяє внести поправки в магнітну проникність, повні і питомі втрати потужності в виробі.

6. Отримано співвідношення і створений метод безконтактного визначення диференційної магнітної проникності, електропровідності, повних і питомих втрат потужності в виробі. Проведені розрахунки очікуваних значень питомих втрат, що виникають в різноманітних зразках розмішених в слабких і сильних магнітніх полях, в середені ПЕМП.

7. На основі використання двох-координатного потенціометра Р56-2 розроблена установка з ПЕМП, що дозволяє визначати на основній гармоніці магнітні потоки, потокозцеплення, струми, напруги і напруженість поля, а потім визначити магнітну проникність, електропровідність і втрати потужності в виробі. Отримано результати контролю означених параметрів виробів, які підтверджуються даними контрольних методів.

8. Отримані формули для визначення повних і питомих втрат потужності в наближенні низьких частот, щоб виконати критерії практично повного промагнічування зразка, показано що диференційна магнітна проникність виявляє більш сильний вплив на повні і питомі втрати потужності в зразках у порівнянні з впливом на втрати питомої електричної проникності.

9. Проведено аналіз похибок вимірювання відносної магнітної проникності, питомої електричної провідності, повних і питомих втрат потужності в циліндричних виробах. Показано, що в раціональному за похибками режимі роботи ПЕМП, тобто при 0,5 х 1,5 похибки вимірів величин mr, s і Р не перевищують 0,8%, 2,5% і 3%, відповідно. Встановлено також, що і чутливість ПЕМП в означеному діапазоні є високою.

10. Розроблено функціональну схему автоматизованої установки для спільного контрля магнітного, електричного параметрів циліндричного виробу і втрат потужності на основі використання ПЕМП. Установка дозволяє за розробленим алгоритмом визначати вказані параметри, оцінювати похибки вимірів, визначати раціональні режими роботи ПЕМП, проводити обробку багатократных вимірів.

Публікації автора:

  1. Себко В.П., Любчик Л.М., Мохаммад Махмуд Мохамад Дарвиш, Багмет О.Л. Параметрический вихретоковый преобразователь для контроля потерь мощности в проводящих изделиях. – Вестник Харьковского государственного политехнического университета. – Вып. 106. – Харьков: ХГПУ, 2000. – С. 3–7.

Автором отримані співвідношення, що поєднують електричні, магнітні і геометричні параметри виробу з втратами потужності.

  1. Себко В.П., Мохаммад Махмуд Мохамад Дарвиш. К теории работы параметрического электромагнитного преобразователя для контроля электромагнитных параметров и потерь мощности в цилиндрическом изделии. – Вестник национального технического университета «Харьковский политехнический институт». – Харьков: «НТУ «ХПИ», № 5, 2001. – С. 151–156.

Автором запропоновано метод безконтактного визначення електромагнітних параметрів циліндричних виробів на базі параметричного електромагнітного перетворювача.

  1. Себко В.П., Мохаммад Махмуд Мохамад Дарвиш. Погрешности определения электромагнитных параметров и потерь мощности в сплошном цилиндрическом изделии. – Технічна електродинаміка. – Тематичний випуск. – Ч. 1. – Київ, 2001. – С. 99–104.

Автором отримано співвідношення для оцінки похибок багатопараметрового контролю з допомогою параметричного перетворювача.

  1. Себко В.П., Горкунов Б.М., Мохаммад Махмуд Мохамад Дарвиш.
    Автоматизированная установка для бесконтактного контроля параметров изделия. – Вестник национального технического университета «Харьковский политехнический институт». Тематический выпуск т. 4. – Харьков: «НТУ «ХПИ», № 9, 2002. – С. 123–128.

Автором запропоновано алгоритм та функціональна схема автоматизованого приладу для багатопараметрового контролю циліндричних виробів.

  1. Себко В.П., Мохаммад Махмуд Мохамад Дарвиш, Александров Е.Е. Вихретоковый метод определения электромагнитных параметров и потерь мощности в цилиндрических изделиях. – Технічна електродинаміка. – Тематичний випуск. – Ч. 1. – Київ, 2000. – С. 67–70.

Автором проведені експериментальні дослідження з визначення електромагнітних параметрів та втрат потужності в циліндричних виробах.