Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Медична біохімія


Малиш Павло Миколайович. Біохімічні, структурно-функціональні та метаболічні зміни консервованої крові людини в процесі зберігання при позитивній температурі : Дис... д-ра наук: 14.01.32 - 2008.



Анотація до роботи:

Малиш Павло Миколайович «Біохімічні, структурно-функціональні та метаболічні зміни консервованої крові людини в процесі зберігання при позитивній температурі». – Рукопис.

Дисертація на здобуття вченого ступеню доктора медичних наук, за спеціальністю 14.01.32 – медична біохімія. – Луганський державний медичний університет, м. Луганськ, 2007 р.

Дисертацію присвячено визначенню альтераційних та регуляторних систем, сигнальних шляхів ушкодження та загибелі консервованих еритроцитів людини. В основі роботи лежить вивчення біохімічних, структурно-функціональних та метаболічних змін консервованої крові в процесі зберігання.

Встановлено тригери загибелі консервованих еритроцитів: механічна травма клітин крові при вилученні з кровообігу донора та переміщенні до штучного середовища; вплив інгредієнтів гемоконсерванту, таких як глюкоза в високій концентрації (розвиток осмотичного стресу, глікозування гемоглобіну), стабілізатори системи згортання (вступаючи до реакції з бікарбонатами плазми, останні створюють надмірну кількість вуглекислоти, що є пусковим моментом для витискання кисню із зв’язку з гемоглобіном, індукції активних форм кисню та розвитку оксидативного стресу).

Робота є першою, в якій виявлено ознаки апоптичних процесів в консервованих еритроцитах, такі як екстерналізація фосфатидилсеріну та фосфатидилетаноламіну на поверхні мембрани, внутрішньоеритроцитарне накопичення катіонів кальцію, зниження об’єму клітини. Вперше встановлено, що в консервованому еритроциті функціонує система захисту від оксидативного впливу активних форм кисню та азоту, що включає високо- та низькомолекулярні речовини. Отримані результати надають можливості розвитку наукових уявлень про бажану композицію гемоконсервантів та сприяють новим дослідженням щодо розробки антиоксидантних стимулів для консервованих еритроцитів людини.