Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Філософські науки / Релігієзнавство, філософська антропологія, та філософія культури


Пашков Костянтин Валерійович. Дарунок та віддяка у контексті християнської та постмодерністської антропологій. : Дис... канд. наук: 09.00.04 - 2006.



Анотація до роботи:

Пашков К. В. Дарунок та віддяка у контексті християнської та постмодерністської антропологій. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук за спеціальністю 09.00.04 - філософська антропологія, філософія культури. - Харківський національний університет імені В. Н. Каразина. – Харків, 2006.

В дисертації здійснено комплексне вивчення антропології дарунку та віддяки, яка маніфестована в сучасних філософських та богословських дослідженнях. Дарунок та віддяка розглядаються в дисертації як універсальний антропологічний феномен, у дослідженні якого протягом останнього сторіччя брали участь представники різноманітних гуманітарних дисциплін, що утворюють своєрідну традицію вивчення дарунку, з якою полемізують деякі сучасні філософи-постмодерністи та християнські теологи. В дисертації приділяється увага походженню та розвитку найбільш послідовної версії постмодерної філософії дарунку Ж. Дерріда, докладно аналізується її антропологічний вимір, накреслюються дослідницькі шляхи, які приводять деконструкцію до необхідності вивчення проблематики дарунку та віддяки на теренах християнства та християнської теології.

Також аналізується зворотній дослідницький рух з боку християнської теології назустріч деконструкції, який був здійснений у пост-метафізичній філософії та теології «дарунку–даності» Ж.-Л. Маріона. Компаративний аналіз позицій щодо дарунку та віддяки в деконструкції Дерріда та теології Маріона дозволяє з’ясувати, що антропологічні парадигми, в яких концептуалізують дарунок та віддяку постмодерний та християнський дискурси, постають як такі, що пересікаються та конфронтують один з одним. Також виявляється теологічна і соціокультурна обумовленість конфлікту філософського та теологічного дискурсів, які проблематизують дарунок та віддяку. Аналізується пост–секулярний стан сучасного суспільства, як на Заході, так і на Сході Європи, робляться висновки щодо можливості пристосування накресленої в працях Маріона «іконічної» моделі комунікативної антропології для опису стану людини пост-секулярного світу.

Публікації автора:

  1. Пашков К. В. Дарунок: обмін чи таємниця? // Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. «Глобалізм. Суспільство. Особистість». Серія: Теорія культури і філософія науки. – Х., 2002. - № 562. – С. 22–25.

  2. Пашков К. В. В поисках дара: размышление об одной неслучайной встрече философа и теолога // Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. «Наука і релігія сьогодні». Серія: Теорія культури і філософія науки. – Х., 2004. - № 625-2. – С. 79–86.

  3. Пашков К. В. Наука. Религия. Философия: время антропологического диагноза // Вісник Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. «Наука і релігія: сьогодні і в майбутньому». Серія: теорія культури і філософія науки. – Х., 2005. - № 656. – С. 17-23.

  4. Пашков К. В. Дар / благодарение: Деррида и христианское богословие // Проблема свободи в теоретичній та практичній філософії. Матеріали Х Харківських міжнародних Сковородинівських читань. В 2 ч. Ч. 2. – Х.: Екограф, 2003. – С. 177–178.

  5. Пашков К. В. В поисках дара: размышление об одной неслучайной встрече философа и теолога // Актуальні проблеми філософських, політологічних та релігієзнавчих досліджень (До 170–річчя філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка). Матеріали Міжнародної наукової конференції «Людина – Світ - Культура» (20–21 квітня 2004 року, м. Київ). – К.: Центр навчальної літератури, 2004. – С. 660–661.

  6. Пашков К. В. Современная христианская философия в компаративистской перспективе: Сергей Хоружий и Жан – Люк Марион // «Каразінські природознавчі студії». Матеріали міжнародної наукової конференції 14–16 червня 2004 р., м. Харків. – Х.: Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, 2004. – С. 323–324.