Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Біологічні науки / Біохімія


Халіль Аль-Абдула. Деякі гострофазні білки і ліпіди крові у динаміці дії синтетичних уреїдооксамидів: дисертація канд. біол. наук: 03.00.04 / Таврійський національний ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2003. : табл.



Анотація до роботи:

Халіль Аль-Абдула. Деякі гострофазні білки і ліпіди крові у динаміці дії синтетичних уреїдооксамидів. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук за фахом 03.00.04 – біохімія. Таврійський національний університет ім.В.І.Вернадського, Сімферополь, 2003.

Дисертація присвячена визначенню ефективності впливу ацетилгідразіду оксалурової кислоти (АОК), етилового ефіру 4-етоксіфенілоксалурової кислоти (ЕЕ-4-ЕФОК) у динамиці на концентрації гострофазних білків, ліпідів і деяких інших сполук в крові білих щурів в нормі і при гострому формаліновому запаленні з оксидантним стресом.

Встановлено, що АОК і ЕЕ-4-ЕФОК при внутрішньошлунковому введенні в дозах 50 мг/кг і 100 мг/кг здоровим щурам у динаміці чотирьох годин суттєво не впливають на процеси обміну гострофазних білків, ліпідів і на активність ферментів, а при гострому формаліновому запаленні з оксидантним стресом виявляють антизапальні і антиоксидантні властивості, підтверджені тим, що у динаміці сприяють нормалізації у сироватці крові показників гаптоглобіну, фібриногену, церулоплазміну, альбуміну, загального білку, середніх молекул, загальних ліпідів, тригліцеридів, холестерину, ЛВГ-холестерину, малонового діальдегіду, каталази, аланінамінотрансферази, аспартатамінотрансферази, лужної та кислої фосфатаз.

  1. При виконанні дисертаційної роботи в експериментах на білих щурах при проведенні біохімічних досліджень для ацетилгідразіду оксалурової кислоти і етилового ефіру 4–етоксіфенілоксалурової кислоти вперше встановлено відсутність суттєвої дії на процеси обміну гострофазних білків, ліпідів і інших сполук в динаміці у нормі, а з допомогою комп’ютерної програми “PASS” було передбачено наявність антизапальних активностей, які були підтверджені в експериментах і виявляються при дії на протязі чотиригодинної динаміки гострого формалінового запалення з оксидантним стресом. Доведені антизапальні і антиоксидантні активності двох нових уреїдооксамидів можуть бути основою при розробці нових засобів.

  2. Ацетилгідразід оксалурової кислоти і етиловий ефір 4-етоксіфенілоксалурової кислоти в дозах 50 мг/кг і 100 мг/кг у здорових щурів на протязі чотиригодинної динаміки не змінюють у крові концентрації гаптоглобiну, церулоплазміну, фібриногену, альбуміну, загального білку, середніх молекул, загальних ліпідів, тригліцеридів, холестерину, ЛВГ-холестерину, МДА, активності аланінамінотрансферази, аспартатамінотрансферази, лужної та кислої фосфатаз, каталази, що підтверджує відсутність суттєвого впливу на процеси обміну гострофазних білків, ліпідів і інших сполук завдяки відносній нешкідливості та низькій токсичності нових речовин.

  3. При дії формаліну на щурів в динаміці у крові збільшуються концентрації гаптоглобiну, церулоплазміну, фібриногену, загального білку, середніх молекул, загальних ліпідів, тригліцеридів, холестерину, ЛВГ-холестерину, МДА, активності аланінамінотрансферази, аспартатаміно-трансферази, лужної та кислої фосфатаз, каталази, але знижується вміст альбуміну, що характеризує гостре запалення з оксидантним стресом.

  1. Ацетилгідразід оксалурової кислоти і етиловий ефір 4-етоксіфенілоксалурової кислоти в дозах 50 мг/кг і 100 мг/кг при одночасній дії формаліну на щурів знижують у сироватці крові концентрації гострофазних білків (гаптоглобiну, церулоплазміну, фібриногену), загального білку, середніх молекул, тригліцеридів, холестерину, ЛВГ-холестерину, загальних ліпідів, активності амінотрансфераз, фосфатаз і каталази, не зменшують вміст альбуміну, що підтверджує наявність антизапальних і антиоксидантних властивостей у уреїдооксамидів.

  2. Вольтарен (25 мг/кг) при одночасній дії формаліну на щурів виявляє практично однакові антизапальну та антиоксидантну активності, які проявляються в динаміці зниженням у крові концентрацій гаптоглобiну, церулоплазміну, фібриногену, загального білку, середніх молекул, тригліцеридів, холестерину, ЛВГ-холестерину, загальних ліпідів, МДА, активності амінотрансфераз, фосфатаз і каталази, збереженням вмісту альбуміну відносно більших доз уреоїдооксамидів, що підтверджує їх більш м’який вплив (як обгрунтування для використання у практиці).

  3. У ацетилгідразіду оксалурової кислоти і етилового ефіру 4-етоксіфенілоксалурової кислоти при приміненні комп’ютерної програми “PASS” на основі використання принципу відносності між хімічною структурою і біологічною дією передбачено антизапальну і ще по декілька десятків інших біологічних корисних якостей. Антизапальні якості уреїдооксамидів підтверджені експериментально.

Публікації автора:

  1. Халиль Аль-Абдула. Белки острой фазы у здоровых крыс и при экспериментальном воспалении после введения ацетилгидразида оксалурововой кислоты и эфира 4-этоксифенилоксалуровой кислоты // Вісник проблем біології і медицини. – 2002. – Вип. 1. – С. 23-26.

  2. Халіль Аль-Абдула. Біохімічні показники у здорових щурів і при експериментальному запаленні після введення ацетилгідразіду оксалурової кислоти і етилового ефіру 4-етоксіфенілоксалурової кислоти // Біологія та валеологія. – Харків, 2002. – Вип. 5. – С. 63-71.

  3. Ткач Ю. И., Халиль Аль-Абдула. Влияние ацетилгидразида оксалуровой кислоты и этилового эфира 4-этоксифенилоксалуровой кислоты на ферментативную активность сыворотки крови при экспериментальном воспалении // Вісник проблем біології і медицини. – 2002. – Вип. 6. – С.16-20.

  4. Ткач Ю. И., Халиль Аль-Абдула. Состояние процессов перекисного окисления липидов и антиоксидантной защиты у здоровых крыс и при экспериментальном воспалении после введения ацетилгидразида оксалуровой кислоты и этилового эфира 4-этоксифенилоксалуровой кислоты // Вісник проблем біології і медицини. – 2002. – Вип. 7-8. – С.100-103.

  5. Ткач Ю. И., Халиль Аль-Абдула. Компьютерный прогноз биологических активностей уреидооксамидов // Лекарства – человеку. – Харьков, 2003. – Том. XVIII, № 1. – С. 173-180.