Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень


МАКАРЧУК Володимир Степанович. Державно-територіальний статус західноукраїнських земель у період Другої світової війни (1939-1945 рр): історико-правове дослідження : дисертація на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук : 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень. - Львів, 2006.



Анотація до роботи:

Макарчук В.С. Державно-територіальний статус західноукраїнських земель у період Другої світової війни (1939–1945 рр.): історико-правове дослідження. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук за спеціальністю 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень. – Інститут держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. – Київ, 2007.

Дисертацію присвячено комплексному історико-правовому аналізу процесів міжнародного визнання входження західноукраїнських земель до складу Української РСР та встановлення лінії післявоєнного польсько-українського кордону.

Дисертант провів узагальнююче дослідження тих форм і методів зміни існуючих міждержавних кордонів, що їх легалізувало діюче у міжвоєнний період (1918–1939 рр.) міжнародне право, а також проаналізував дотримання радянською стороною вимог і норм діючого міжнародного права в ході здійснення т. зв. Визвольного походу 17 вересня 1939 р.; при організації та проведенні Народних Зборів Західної України; при ухваленні рішень Верховної Ради Союзу РСР та Верховної Ради Української РСР про включення західноукраїнських земель до складу Союзу РСР та УРСР; в діях радянської дипломатії періоду Другої світової війни; при проведенні політики де-факто на заключному етапі Другої світової війни. Висвітлена позиція урядів Об’єднаних Націй у західноукраїнському питанні, а також відповідність цієї позиції нормам діючого міжнародного права.

На основі доктрини інтертемпорального права обґрунтовано легітимність процесу возз’єднання західноукраїнських земель з Українською РСР.