Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Педіатрія


367. Корольова Галина Олександрівна. Діагностична та прогностична цінність ферментів цитолізу у новонароджених з тяжким гіпоксично-ішемічним ураженням ЦНС та пологовою травмою спинного мозку: дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Харківська медична академія післядипломної освіти, 2004.



Анотація до роботи:

Корольова Г.О. Діагностична та прогностична цінність ферментів цитолізу у новонароджених з тяжким гіпоксично-ішемічним ураженням ЦНС та пологовою травмою спинного мозку.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.10 – педіатрія. – Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, Харків, 2003.

Дисертація присвячена проблемі діагностики та прогнозування неврологічних наслідків тяжких гіпоксично-ішемічних уражень ЦНС та пологової травми спинного мозку у новонароджених. У роботі встановлена роль визначення рівнів ЛДГ і КФК в лікворі у новонароджених з тяжким перинатальним ураженням ЦНС гіпоксичного і травматичного генезу в прогнозуванні неврологічних наслідків ураження. Складена з урахуванням клініко-анамнестичних даних, даних нейросонографії, рівнів ЛДГ та КФК в лікворі і, апробована в умовах стаціонару прогностична таблиця, дозволяє з перших днів життя виділяти групу ризику за розвитком неврологічних ускладнень для розробки індивідуальних реабілітаційних заходів.

В дисертації наведене теоретичне обґрунтування і нове рішення наукової задачі – прогнозування неврологічних наслідків тяжкого гіпоксично-ішемічного ураження ЦНС та пологової травми спинного мозку на підставі клініко-анамнестичних даних, визначення рівнів ферментів ЛДГ і КФК в лікворі у ранньому неонатальному періоді.

  1. У дітей з пологовою травмою шийного відділу спинного мозку факторами ризику збереження неврологічної симптоматики до кінця гострого періоду захворювання є: чоловіча стать, тяжкий стан при народженні, наявність поліорганної недостатності (дихальної, серцевої, ниркової) при надходженні у ВРІТН.

  2. Обтяжений акушерсько-гінекологічний анамнез матерів, наявність ускладнень у пологах пов'язані з високим ризиком народження дитини у важкому стані у випадках гіпоксично-ішемічного ураження ЦНС, але ці фактори не можуть бути використані для прогнозу неврологічних наслідків до закінчення гострого періоду захворювання.

  3. Рівні ЛДГ і КФК в лікворі в ранньому неонатальному періодах та у динаміці у віці 8-20 доби життя вірогідно вище у новонароджених із неврологічною симптоматикою, що зберігається наприкінці гострого періоду захворювання, в порівнянні з дітьми без неврологічної симптоматики в місячному віці. Визначення рівнів вмісту ферментів ЛДГ і КФК у спинномозковій рідині не може служити диференційно-діагностичним критерієм гіпоксично-ішемічного ураження ЦНС і пологової травми шийного відділу спинного мозку.

  4. Рівень ЛДГ у крові не впливає на рівень ЛДГ у спинномозковій рідині в ранньому неонатальному періодах і не може служити прогностичним критерієм збереження неврологічної симптоматики в місячному віці у новонароджених із тяжким гіпоксично-ішемічним ураженням ЦНС і пологовою травмою спинного мозку.

  5. Як прогностичний критерій неврологічного стану у дітей з гіпоксично-ішемічним ураженням ЦНС і пологовою травмою спинного мозку можуть бути використані критичні значення рівнів ферментів ЛДГ і КФК у лікворі і класифікаційні коефіцієнти.

  6. Рівні ЛДГ у лікворі в ранньому і пізньому неонатальному періодах мають сильний зворотний кореляційний зв'язок з рівнем психомоторного розвитку протягом першого року життя, вираженому в балах у дітей з тяжким перинатальним ураженням ЦНС гіпоксичного і травматичного генезу.

  7. Визначення рівнів ферментів ЛДГ і КФК у лікворі в ранньому та пізньому неонатальному періодах з обліком клініко-анамнестичних даних, даних нейросонографії дозволяє виділити групу ризику за розвитком неврологічних ускладнень у місячному віці і протягом першого року життя у дітей з тяжким гіпоксично-ішемічним ураженням ЦНС і пологовою травмою спинного мозку для диференційованого підходу до реабілітаційних заходів.

Публікації автора:

  1. Содержание ферментов в ликворе у новорожденных как показатель степени тяжести перинатального поражения ЦНС // Медицина сегодня и завтра.- 2001.- №4.- С.86-88.

  2. Степень дыхательной недостаточности и уровень ферментов в ликворе как показатели тяжести спинальной родовой травмы у новорожденных // Проблеми медичної науки та освіти.- 2002.- №2.- С.17. (співавт.: А.С.Ліхачова). Дисертантом проведено клінічне спостереження хворих, статистичну обробку результатів дослідження та їх аналіз.

  3. Рівень лактатдегідрогенази (ЛДГ) і креатинфосфокінази (КФК) в лікворі у новонароджених з гіпоксичним та травматичним ураженням ЦНС у гострому періоді захворювання // Соціальна педіатрія. Розділ: ”Медико-соціальні аспекти реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи”. Вип.1 присвячений V міжнародному українсько-баварському симпозіуму.- К.- 2001.- С.120-113. (співавт.: А.С.Ліхачова). Дисертантом проведено клінічне спостереження хворих, статистичну обробку результатів дослідження та їх аналіз.

  4. Заява на винахід України № 2002076123 Спосіб прогнозування неврологічних наслідків у новонароджених з тяжким перинатальним ураженням центральної нервової системи. Рішення про видачу патенту Українського відділення від 28.01.2003.

  5. Критерии тяжести гипоксического и травматического поражения центральной нервной системі у новорожденных // Нові технології в наданні медичної допомоги новонародженим: Матеріали спільної українсько-польської науково-практичної конференції неонатологів (Київ, 30 травня – 1 червня 2000).- К.- 2000.- С.49-52 (співавт. Н.В.Ліхачова). Дисертантом проведено клінічне спостереження хворих, статистичну обробку результатів дослідження та їх аналіз.

  6. Критерии степени тяжести и прогноза при гипоксических и травматических поражениях ЦНС у новорожденных в остром периоде заболевания // Нові технології в медицині. Матеріали науково-практичної конференції молодих вчених Харківської медичної академії післядипломної освіти (Харків, 25 грудня 2001р.). - Х. - 2001. - С. 39.

  7. Течение родовой травмы спинного мозга у новорожденных, лечившихся в отделении реанимации // Пологові травми та актуальні питання інтенсивної терапії новонароджених. Матеріали ІІ Конгресу неонатологів України.- Х.- 2002.- С.26-28.

  8. Фактори ризику розвитку неврологічних порушень у новонароджених з тяжким гіпоксично-ішемічним ураженням ЦНС // Нові технології в медицині. Матеріали науково-практичної конференції молодих вчених Харківської медичної академії післядипломної освіти (Харьков, 21 листопада 2002).-Х.- 2002.-С.27.