Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Саулева Тетяна Вікторівна. Діагностика і комплексне лікування піхвових інфекцій у жінок репродуктивного віку із застосуванням камери зональної декомпресії: Дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Одеський держ. медичний ун-т. - О., 2002. - 190арк. - Бібліогр.: арк. 147-180.



Анотація до роботи:

Саулева Т.В. Дiагностика i комплексне лiкування піхвових iнфекцiй у жiнок репродуктивного вiку iз застосуванням камери зональної декомпресiї. — Рукопис. Дисертацiя на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спецiальнiстю 14.01.01. — акушерство і гiнекологiя.—Одеський державний медичний унiверситет МОЗ України. — Одеса, 2002.

Дисертацiя присвячена удосконаленю методів дiагностики та терапiї бактерiального вагiнозу, хронічного трихомонадного i кандидозного кольпiтiв у жiнок репродуктивного вiку на підставi використання зональної декомпресiї на ділянку малого таза.

Проведено медико-соцiологiчне обстеження та вивчено частоту пiхвових iнфекцiй у жiнок репродуктивного вiку. Встановлено ефективнiсть застосування камери зональної декомпреciї в дiагностицi i комплексному лікуванні піхвових iнфекцiй на пiдставi змiни показникiв бактерiологiчного, бактерiоскопiчного дослiджень nixвовoro вмiсту, ультразвукових показників, лазерно-кореляцiйної спектроскопiї, дистанцiйної радiацiйної динамiчної теплометрiї.

Проведено вивчення клiнiко-лабораторних особливостей клінічного перебiгу пiхвових iнфекцiй при застосуваннi камери зональної декомпресiї. Розроблено та впроваджено в практичну медицину метод дiагностики i комплексної терапiї пiхвових iнфекцiй на підставi застосування камери зональної декомпресiї. Вивчено клінічну ефективнiсть запропонованого методу.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення актуальної проблеми практичної гінекології — пошуку нових методів діагностики, лікування та оцінки ефективності проведеної терапії у жінок репродуктивного віку, хворих на піхвові інфекції, шляхом впровадження у комплексну діагностику та терапію цих станів камери зональної декомпресії, лазерної кореляційної спектроскопії, дистанційної радіаційної динамічної теплометрії.

1. У структурі захворювань, що передаються статевим шляхом, у жінок репродуктивного віку спостерігається зростання загального рівня інфекцій пiхви з 21,6 % у 1996 р. до 64,8 % у 1999 році: бактеріальний вагіноз становить 23,7%, хронічний трихомонадний і хронічний кандидозний кольпіти — 48,8%.

2. Використання 1-3 сеансів зонального вiд’ємного тиску — 6–8 КПа на ділянку органів малого таза є доцільним у якості провокуючого фактора у жінок репродуктивного вiку з порушеннями мікробіоценозу піхви, що підтверджується збільшенням внеску високомолекулярних фракцій у субфракційному складі піхвових змивів до 28 %, рівномірним зростанням щільності теплового потоку в цій анатомічній зоні на 1,4 %

3. Застосування зональної декомпресії органів малого таза у якості провокуючого фактора у жінок групи ризику збiльшує питому вагу аеробної у 3,1 та анаеробної мiкрофлори — у 1,1; аеробно-анаеробних асоцiацiй — у 1,6 разів, а також дозволяє покращити виявлення недіагностованих форм урогенітального трихомоніазу на 35,3 %, бактеріального вагінозу — на 20,1 %, кандидозу - на 25,2 %.

4. У піхвових виділеннях у жінок з бактеріальним вагінозом, трихомонадним та кандидозним кольпітами після застосування зональної декомпресії на ділянку органів малого таза збільшується концентрація анаеробної у 6,3; 5,4; 2,5 разів та аеробної мікрофлори у 1,9; 2,5; 3,5 разів, анаеробно-аеробних ассоціацій — у 2,4; 2,8; 3,7 разів відповідно, що дозволяє підвищити ефективність діагностики піхвових інфекцій.

5. При використанні зональної декомпресії органів малого таза зростає рівень теплового потоку при бактеріальному вагінозі на 4,4 %, при урогенітальному трихомонозі та кандидозі — на
5,3 %, збільшується ультразвуковий поперечний розмір матки й придатків на 5,0 ± 2,0 мм, підвищується внесок високомолекулярних фракцій у піхвових змивах до 66 %, що свідчить про підвищення проникності стінок капілярів та сприяє активації місцевого імунітету піхви.

6. Після проведення курсу комплексної терапiї бактерiального вагiнозу, хронiчного трихомонадного та хронiчного кандидозного кольпiтiв з використанням зональної декомпресії органiв малого таза концентрацiя аеробної та анаеробної мiкрофлори у пiхвових видiленнях прогресивно зменшується 2,5; 3,5; 3,7 lg КУО/мл – 1,2; 2,1; 3,5 і становить 0,2; 0,8; 0,9 lg КУО/мл відповідно, через 3 місяці лікування із зменшенням показників щільності теплового потоку і нормалізацією внеску високомолекулярних бiлкових фракцiй у пiхвових змивах за даними лазерної кореляційної спектроскопії, що може бути прогностичною та дiагностичною ознаками стiйкого одужання при данiй патологiї.

7. Застосування зональної декомпресії органiв малого таза в комплексній терапії бактеріального вагінозу, хронічного трихомонадного та хронічного кандидозного кольпітів скорочує тривалість лікування на 6–8 діб, кількість рецидивів у 1,3 разу, що дозволяє підвищити ефективність лікування у 2,4 разу та забезпечує стійкий терапевтичний ефект протягом 3-х місяців і більше.

Публікації автора:

1.Саулева Т.В., Мiщенко В.П., Гоженко А.І. Лiкування бактерiального вагiнозу із застосуванням камери зональної декомпресiї // ПАГ. — К. 2000. — N 5. — С.108–110.

2. Саулева Т.В. Современные взгляды на этиологию, патогенез, диагностику и лечение бактериального вагиноза как заболевания передающегося половым путем // Вiсн. морської медицини. — Одеса, 2000. — N 3.—С.137–140.

3. Саулева Т.В. Патогенетичне обгрунтування застосування камери зональної декомпресiї у дiагностицi латентного перебiгу хронiчного трихомонадного кольпiту // Фiзiолог. журнал. К., 2000. — Т. 46, № 2. — С.96–97.

4. Міщенко В.П., Саулева Т.В. Діагностика та комплексне лікування хронічного трихомонадного та кандидозного кольпітів, бактеріального вагінозу із застосуванням камери зональної декомпресії // Вісн. морської медицини. — Одеса, 2001. — С. 47–52.

5. Саулева Т.В., Мищенко В.В., Терехова У.В. Дистанционная радиационная теплометрия в диагностическом алгоритме заболеваний, передающихся половым путем // Актуальнi питання фармацевтичної та медичної науки та практики: Зб. наук. ст. — Вип. 4. — Запорiжжя: Вид-во ЗДМУ, 2000. — С. 219–223.

6. Саулева Т.В., Гоженко Н.Ф., Терехова У.В. Системные и локальные эффекты зональной декомпрессии области малого таза и их значение для совершенствования диагностики заболеваний, передающихся половым путем // Тез. докл. III Междунар. конгр. «Актуальные вопросы инфектологии в акушерстве и гинекологии». — Одесса, 2000. — С. 114.

7. Изучение микрофлоры влагалища женщин с гестационным пиелонефритом при содержании в их крови токсичных металлов в допустимых концентрациях и выше / Т.В.Саулева, В.П.Мищенко, С.В. Тимофеева, В.В Шерер // Тез. докл. III Междунар. конгр. «Актуальные вопросы инфектологии в акушерстве и гинекологии». — Одесса, 2000. — С. 95.

8. Особенности диагностики угрозы прерывания беременности у женщин с бактериальным вагинозом / Т.В. Саулева, В.В. Шерер, В.П. Мищенко, С.В. Тимофеева // Тез. докл. III Междунар. конгр. «Актуальные вопросы инфектологии в акушерстве и гинекологии». — Одесса, 2000. — С. 140.