Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Хірургія


436. Линник Микола Іванович. Діагностика та комплексне лікування емпієм плеври: дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Линник М.І. Діагностика та комплексне лікування емпієм плеври.-Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук зі спеціальності 14.01.03 – хірургія.- Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, Київ, 2004.

Дисертація присвячена вирішенню актуального наукового питання - лікування хворих на гостру неспецифічну емпієму плеври та вивченню віддалених результатів лікування з застосуванням мініінвазивних хірургічних втручань

На основі аналізу виконаних діагностичних та лікувальних заходів розроблений алгоритм обстеження та проведення мініівазивних методів лікування з моменту госпіталізації хворого та протягом перших днів стаціонарного лікування. Застосування його в щоденній практиці роботи торакального відділення дозволяє уникати діагностичних та тактичних помилок, досягти значного покращання результатів лікування хворих на гостру емпієму плеври.

З метою розробки схем антибактеріальної терапії проведено моніторинг флори, що висівалась з плевральної порожнини. На основі отриманих результатів вироблено конкретні рекомендації та схеми проведення етіотропної терапії

Застосування комплексу закритих малих хірургічних методів лікування у хворих на гостру емпієму плеври дозволило досягти клінічного видужування у 96,9 % хворих, летальність становила 2,6 %.

Проведено вивчення віддалених результатів лікування із застосуванням мініінвазивних втручань. Доведено, що 59,4 % хворих зберегли свою працездатність, 31 % не працює в зв’язку з виходом на пенсію, 3,1 % - мали групу інвалідності до лікування, померло 6,3 % хворих у віці 60 років і більше. Рецидиви гнійних захворювань спостерігалися у 1,8 % хворих лише в ранні терміни ( через 1-2 місяці) після проведеного лікування. В більш віддалені терміни - рецидивів не спостерігали.

Дисертаційна робота містить новий підхід до розв’язання актуального наукового питання - поліпшення результатів хірургічного лікування хворих з емпіємою плевральної порожнини шляхом розробки раціональної схеми обстеження та проведення комплексу мініінвазивних хірургічних втручань, які покращують безпосередні та віддалені результати лікування.

1. Розроблений комплекс обстеження хворих з емпіємою плеври дозволяє визначити оптимальну послідовність виконуємих діагностичних процедур та мініінвазивних хірургічних маніпуляцій, зменшити кількість діагностичних помилок та значно поліпшити результати лікування – досягти клінічного виліковування до 96,9 % хворих.

2. Застосування низькоенергетичного лазерного опромінення крові в комплексному лікуванні хворих на емпієму плеври підвищує його ефективність шляхом імуномодулючої дії, особливо у хворих з емпіємою плеври з бронхіальною норицею, що приводить до скорочення терміну лікування у них, в середньому, на 16 днів.

3. Проведення постійного моніторингу мікрофлори виявляє її постійну зміну та зміну її чутливості до антибактеріальних препаратів, дозволяє проводити раціональну етіотропну терапію хворим з моменту поступання у відділення та проводити подальшу її корекцію після отримання результатів посіву та визначення чутливості флори.

4. Застосування антибіотиків широкого спектру дії для проведення емпіричної терапії у хворих з емпіємою плеври без бронхіальної нориці недоцільно. У цієї категорії хворих необхідно застосовувати лише препарати, що діють на анаеробну флору (метронідазол, кліндаміцин).

5. Антибіотиками вибору для призначення емпіричної терапії хворим на емпієму плеври з бронхіальною норицею є амікоцин, ципрофлоксацин в поєднанні з препаратами що діють на анаеробну флору – метронідазол, кліндаміцин, або проведення монотерапії карбопінемами.

6.Застосування комплексу закритих малих хірургічних втручань дозволяє досягти клінічного виліковування у 96,9 % хворих, та знизити летальність до 2,5 %.

Публікації автора:

1.Линник Н.И. Тактика лечения острых гнойно - деструктивных заболеваний легких и плевры // Cучасні інфекції.- 2000.- № 2.- С.31-37.

2. Линник Н.И. Антибактериальная терапия гнойно-деструктивных заболеваний легких и плевры // Збірник наукових праць співробітників КМАПО ім. П.Л. Шупика.-Київ, 2000 Вип.9.- Кн.3.- С.176-182.

3. Багиров М.М., Гвоздев Б.Н., Линник Н.И. Опыт лечения острых абсцессов легких // Збірник наукових праць співробітників КМАПО ім. П.Л. Шупика.- Київ, 2001,- вип. 10.- Кн.4.- С.97-103.

4. Багіров М.М., Линник М.І., Мальований В.В. Етіотропне лікування гнійно-деструктивних захворювань легень та плеври.// Матеріали ХХ з”їзду хірургів України.- Тернопіль.-2002.- Т. 2.- С.828-830

5. Багиров М.М., Линник Н.И. Лечение пиопневмоторакса // Актуальні проблеми подання екстреної медичної допомоги при невідкладних станах: Матеріали наук.- практ. конференції.-Київ,1995.- С.37-38.

6. Багиров М.М., Гвоздев Б.Н., Линник Н.И. Интенсивная терапия эмпиемы плевры //Матеріали 2 національного конгресу анестезіологів України.- К: Вища школа, 1996.- С.259.

7. Багіров М.М., Линник М.І. Лікування невідкладних деструктивних станів при гнійно-плевро-легеневих захворюваннях // Сучасні аспекти невідкладної медичної допомоги. Матеріали ювілейної наук.-практ. конф. присвяченої 25-річчю Львівської лікарні швидкої мед. допомоги. – Київ,1997.- кн.2, с.7-8.

8. Bagirov M., Linnik N. Treatment of purulent-destructive lung and pleural diseases // Abstract ERS Annual Congress,- Geneva, 1998,- P.119