Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Хірургія


Пасічник Ігор Вадимович. Діагностика та лікування синдрому абдомінальної компресії в хірургії гострої спайкової непрохідності кишок : дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / АМН України; Інститут загальної та невідкладної хірургії. — Х., 2007. — 193арк. : іл. — Бібліогр.: арк. 169-193.



Анотація до роботи:

Пасічник І. В. Діагностика та лікування синдрому абдомінальної компресії в хірургії гострої спайкової непрохідності кишок. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.03 – Хірургія. – Харківський державний медичний університет, Харків, 2007.

Дисертація присвячена питанням покращення результатів лікування хворих на гостру спайкову непрохідність кишечнику шляхом розробки методів діагностики, прогнозування та лікування синдрому абдомінальної компресії.

У процесі дослідження вивчені причини несприятливих наслідків лікування хворих на гостру спайкову непрохідність кишечнику. Установлено кореляційний зв’язок між внутрішньочеревним та внутрішньокишковим тиском, що дозволяє показники останнього використовувати як оцінку рівня внутрішньочеревної гіпертензії. Розроблено спосіб прогнозування поліорганної недостатності при гострій непрохідності кишечнику, використовуючи патогенетично обґрунтовані критерії (внутрішньочеревний тиск, IL-8). Вивчено показники імунітету у хворих з синдромом абдомінальної компресії на фоні гострої спайкової непрохідності кишечнику. Доведена роль синдрому абдомінальної компресії в розвитку синдрому системної запальної відповіді та поліорганної недостатності на основі виявлених ультраструктурних змін головних паренхіматозних органів (легень, печінки, нирок), а також їх функціональних порушень. Розроблено й впроваджено в хірургічну практику спосіб купірування компартмент-синдрому при гострій спайковій непрохідності кишечнику, при цьому комплекс заходів залежно від рівня внутрішньочеревної гіпертензії мав індивідуалізований підхід. У результаті порівняльної характеристики традиційного та опрацьованого підходу до лікування хворих на гостру спайкову непрохідність кишечнику встановлено зниження частоти післяопераційних ускладнень у пацієнтів основної групи на 7,7% на відміну від групи порівняння (з 26,1% до 18,4%), а летальності на 1,5% (з 6,1% до 4,6%).

1.Синдром абдомінальної компресії призводить до порушення функції життєво важливих органів і є однією з головних причин розвитку ССЗВ та ПОН у хворих на ГСНК. У зв`язку з цим даний синдром потребує своєчасної діагностики й невідкладного лікування.

2. Діагностика синдрому абдомінальної компресії та розроблений нами метод прогнозування розвитку ПОН, обумовленої даним синдромом на фоні ГСНК, дає змогу в таких хворих оптимізувати хірургічну тактику з урахуванням усіх тих патологічних змін, які виникають в організмі у зв`язку з ВЧГ.

3. При лікуванні ГСНК з ознаками САК, окрім ліквідації причини обструкції, потрібно застосовувати комплекс заходів щодо зниження ВЧГ. Останній передбачає виконання інтубації кишечнику, декомпресії сечового міхура та шлунка, дренування системи воротної вени та черевної порожнини, а також уведення у внутрішньосудинний кровотік стероїдних гормонів та інгібіторів протеаз. Завдяки цьому в післяопераційному періоді відбувається нормалізація клініко-лабораторних показників та зменшення, тим самим, ризику розвитку ускладнень.

4. Наявність порушень морфології та функцій головних паренхіматозних органів у хворих із синдромом абдомінальної компресії на фоні ГСНК підтверджує факт розвитку синдрому системної запальної відповіді та поліорганної недостатності, а також визначає роль внутрішньочеревної гіпертензії в їх виникненні.

5. Застосування розробленого методу купірування САК у хворих з ГСНК, який є однією з причин розвитку ПОН, дало можливість в основній групі знизити частоту ранніх післяопераційних ускладнень до 18,4% (на 7,7%), а летальність – до 4,6% (на 1,5%), на відміну від групи порівняння, де дані показники становили 26,1% і 6,1%, що обумовлено традиційним підходом до лікування такої категорії хворих.

Публікації автора:

1. Бойко В.В., Пасічник І.В. Причини несприятливих наслідків лікування хворих на гостру спайкову непрохідність кишечнику // Харківська хірургічна школа.-2004.-№4 .-С.141-145.

2. Пасічник І.В. Особливості лікувальної тактики при синдромі абдомінальної компресії на фоні гострої спайкової непрохідності кишечнику // Харківська хірургічна школа.-2005.- №4.- С.55-58.

3. Пасічник І.В. Прогнозування поліорганної недостатності у хворих з гострою спайковою непрохідністю кишечнику // Харківська хірургічна школа.- 2006- №2.- С. 100-102.

4. Патент на корисну модель №7784 Україна, МКВ А61В17/00- Процес купірування синдрому абдомінальної компресії // Бойко В.В., Пасічник І.В.-№20041108907; Заявлено 01.11.2004; Опубл. 15.07.2005, Бюл. №7.

5. Патент на корисну модель №11286 Україна, МКВ А61В17/00-Процес прогнозування поліорганної недостатності при гострій кишковій непрохідності // Бойко В.В., Пасічник І.В.- № u 200506021; Заявлено 21.06.2005; Опубл. 15.12.2005, Бюл. №12.

6. Бойко В.В., Пасічник І.В. Спосіб купірування синдрому абдомінальної компресії // Інформаційний бюлетень. Додаток до "Журналу Академії медичних наук України." – 2006. – Вип.21.- С.34.