Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Процеси та обладнання хімічної технології


Гаврилів Роман Іванович. Дослідження ефективності прямотечійних циклонів : дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / Національний ун-т "Львівська політехніка". - Л., 2005.



Анотація до роботи:

Гаврилів Р. І. Дослідження ефективності прямотечійних циклонів. - Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.17.08 – процеси та обладнання хімічної технології. Національний університет „Львівська політехніка”, Львів – 2005.

Дисертація присвячена дослідженню ефективності роботи нових енергоощадних та високоефективних пиловловлюючих апаратів сухого очищення газів з прямотечійною зоною розділення.

На основі результатів досліджень гідродинаміки та ефективності пиловловлювання визначені оптимальні технологічні та конструктивні параметри роботи апарата. Отримані критеріальні залежності для визначення основних гідродинамічних та пилоочисних характеристик апарата.

Запропоновано та досліджено шляхи збільшення ефективності роботи досліджуваного циклону. Розроблено методику розрахунку циклона з коаксіальною вставкою.

  1. Основним недоліком роботи існуючих циклонів є наявність радіального стоку і завихрення газового потоку при вході очищеного газу у вихлопну трубу, що підвищує гідравлічний опір апарата та зменшує ефективність очищення газу.

  2. Розроблена математична модель відцентрової сепарації у прямотечійних циклонах, що дає можливість оцінити вплив на швидкість і час осадження вхідної швидкості газу, розміру частинок, діаметру циклона.

  3. Розроблена конструкція прямотечійного циклона з коаксіально розміщеною вставкою дозволяє значно зменшити негативний вплив радіального стоку.

  4. Коефіцієнт гідравлічного опору циклона з коаксіальною вставкою менше в 2.6 – 54.5 рази від коефіцієнта опору існуючих протитечійних циклонів.

  5. Ефективність очищення запиленого газу, за оптимальних умов роботи циклона, дорівнює приблизно 80%.

  6. Отримана залежність для визначення розміру частинок, що вловлюються циклоном на 50% з урахуванням впливу радіального стоку.

  7. Отримані критеріальні залежності дозволяють розрахувати ефективність очистки запилених газів і гідравлічний опір циклона.

  8. Відведення газового потоку через два канали в робочій зоні циклона є енергетично доцільно.

  9. Зменшення тиску в кільцевому зазорі між корпусом циклона і коаксіальною вставкою ефективності роботи пиловловлювача збільшується на 6 – 7 % при величині відсмоктуваного повітря q=10%.

  10. Розроблена методика розрахунку циклона.

Публікації автора:

1. Дубинін А.І., Майструк В.В., Гаврилів Р.І. Пилоподавач з вібробункером для запилення повітря. //Вісник НУ Львівська політехніка Хімія, технологія речовин та їх застосування, 2003, №488.- С.192-195.

Сформульовано постановку проблеми рівномірності подачі пилу для штучного запилення повітря при дослідженні циклонних пиловловлювачів. Описано роботу відомого пилоподавача та його основні недоліки. Запропоновано модернізовану конструкцію пилоподавача ежекторного типу з деагломератором та досліджено його продуктивність.

2. Дубинін А.І., Ханик Я.М., Майструк В.В., Гаврилів Р.І. Вплив довжини поперечно-поточної зони на ефективність пиловловлювача з кільцевою робочою камерою. //Вісник НУ Львівська політехніка Хімія, технологія речовин та їх застосування, 2004, №516.- С.87-89.

Досліджено вплив довжини поперечно-поточної зони розділення на ефективність роботи відцентрового апарата. За результатами досліджень отримана математична залежність ефективності від довжини робочої зони та запиленості газового потоку.

3. Дубинін А.І., Майструк В.В., Гаврилів Р.І., Майструк І.В. Зменшення енерговитрат на пилоочищення шляхом використання пиловловлювачів з прямоточною зоною розділення. //Науковий вісник Українського державного лісотехнічного університету. 2004, випуск 14.4 - С.128 - 130.

Розроблено конструкцію циклона з прямотечійною зоною розділення та досліджено його гідравлічний опір залежно від швидкості газу в апараті. Визначено, що гідравлічний опір циклона з прямотечійною зоною розділення залежно від швидкісного режиму газового потоку в 3-5 раз менший, ніж опір інших циклонів.

4. Дубинін А.І., Ханик Я.М., Майструк В.В., Гаврилів Р.І. Прямотечійний циклон з коаксіальною вставкою. Аналіз роботи. // Хімічна промисловість України, 2005, №3. – С.26 – 28.

Представлено нову конструкцію прямотечійного циклона з коаксіальною вставкою. Встановлено оптимальні співвідношення геометричних розмірів, за яких забезпечується ефективність роботи не менше ніж 80%. Отримано аналітичну залежність, що дає змогу спрогнозувати ефективність очищення.

5. Дубинін А.І., Ханик Я.М., Майструк В.В., Гаврилів Р.І. Прямотечійний циклон з коаксіальною вставкою. Способи збільшення ефективності роботи. // Хімічна промисловість України, 2005, №5.–С.26 – 29.

Проаналізовано способи підвищення ефективності роботи прямотечійного циклона з коаксіальною вставкою. Показано, що при відведенні частини газового потоку через отвір у верхній зоні коаксіальної вставки загальна ефективність збільшується на 7%. Доведено енергетичну доцільність даного способу підвищення ефективності.

6. Деклараційний патент №10458 Україна, МПК В04С3/00 /Прямотечійний циклон/ Дубинін А.І., Майструк В.В., Гаврилів Р.І. Національний університет „Львівська політехніка”;-№ u 200504141;Заявлено 29.04.05; Опубліковано 15.11.2005; Бюл. № 11.

7. Дубинін А.І., Майструк В.В., Гаврилів Р.І. Енергоощадні відцентрові апарати з поперечно-поточною зоною розділення. // тези доповідей VIII міжнародної науково-практичної конференції „Проблеми управління якістю підготовки фахівців-екологів у світлі інтеграції освіти України в європейський простір та перспективні природоохоронні технології”, Львів -2003-С. 59.

Представлено нову конструкцію прямотечійного циклона з поперечно-поточною зоною розділення, його переваги у порівнянні з існуючими типами промислових циклонів.

8. Дубинін А.І., Ханик Я.М., Майструк В.В., Гаврилів Р.І. Гідродинаміка відцентрового апарату з поперечно-поточною зоною розділення. // тези доповідей ІІІ Науково–технічної конференції „Поступ в нафтопереробній та нафтохімічній промисловості.” , Львів 2004.- С.265.

Проведено дослідження гідродинамічних характеристик роботи циклона та визначено оптимальні параметри його роботи.

9. Дубинін А.І., Ханик Я.М., Майструк В.В., Гаврилів Р.І. Порівняння ефективності пиловловлення у відцентрових апаратах з протитечійною і поперечно-потоковою зонами розділення. // тези доповідей ІІІ Науково–технічної конференції „Поступ в нафтопереробній та нафтохімічній промисловості.” , Львів 2004.- С.266.

Проведений порівняльний аналіз ефективності очищення в прямотечійних циклонах з поперечно-поточною і прямотечійною зоною розділення.