Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Будівельні матеріали та вироби


Гапоненко Катерина Олександрівна. Дрібнозернисті дисперсно-армовані бетони підвищеної водонепроникності, морозостійкості та тріщиностійкості для гідротехнічних споруд : Дис... канд. наук: 05.23.05 - 2009.



Анотація до роботи:

Гапоненко Катерина Олександрівна. Дрібнозернисті дисперсно-армовані бетони підвищеної водонепроникності, морозостійкості та тріщиностійкості для гідротехнічних споруд. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.05 - Будівельні матеріали і вироби. - Одеська державна академія будівництва і архітектури, Одеса, 2008 р.

Досліджено вплив поліпропіленової фібри двох видів, наповнювача – меленого піску, Щ/П суміші і кількості цементу на властивості дрібнозернистого бетону для гідротехнічних споруд. Розроблені оптимальні склади модифікованих фібробетонів підвищеної міцності, водонепроникності, морозостійкості (до F600) і тріщиностійкості. Показано, що за рахунок застосування дисперсного армування морозостійкість композиту підвищується на 100-150 циклів, при введенні наповнювача на 100 циклів. Фібробетони з наповнювачем мають в три рази більшу ударостійкість і на 40% більшу тріщиностійкість, ніж аналогічні бетони, а їх водонепроникність досягає марок W18…W20. Отримано патент на бетонну суміш з наповнювачем (меленим піском) і полімерною фіброю. Фібробетони використовувалися при відновленні бетону гідротехнічних споруд.

1. Розроблені оптимальні склади модифікованих дрібнозернистих фібробетонів підвищеної міцності (Rb 80 МПа, Rbt 9 МПа), водонепроникності (W18…20), морозостійкості (до F600) і тріщиностійкості (К 0.65 МПам0.5) для тонкостінних конструкцій гідротехнічних споруд водогосподарського призначення.

2. Аналіз впливу факторів складу на технологічні властивості бетонної суміші показав, що її водопотреба підвищується при введенні волокон полімерної фібри. За рахунок застосування пластифікатора і оптимізації складу фібробетонів можна забезпечувати В/Ц відношення не вище 0.30 при рухливості суміші ОК від 16 до 18 см.

3. Результати натурних експериментів і ЕС-моделювання показали, що при введенні наповнювача (меленого піску) міцність бетонів і фібробетонів при стиску у водонасиченому стані підвищується на 10-15 МПа, а міцність на розтягування при згині на 1 МПа. Застосування до 1.2 кг фібри на 1 м3 бетону підвищує міцність на розтягування при згині на 1-1.5 МПа.

4. Вплив факторів складу на властивості фібробетону проаналізовано по залишках від кореляційної лінійної функції впливу Ц/В поза зв'язком з водопотребою рівнорухомих сумішей. Показано, що зміна міцності при стиску за рахунок введення фібри обумовлюється переважно зміною Ц/В суміші, а позитивна роль наповнювача і дисперсного армування після урахування їх впливу на водопотребу простежується більш явно.

5. Морозостійкість композиту за рахунок застосування дисперсного армування підвищується на 100-150 циклів, при введенні наповнювача на 100 циклів.

Максимальна морозостійкість фібробетону перевищує марку F600. Водонепроникність всіх досліджених складів знаходиться в межах від W14 до W20. При введення наповнювача водонепроникність підвищується не менше, ніж на одну марку.

6. Застосування фібри і меленого піску підвищує стійкість композиту до динамічних дій. Фібробетони з наповнювачем мають в три рази більшу ударостійкість і на 40% більшу тріщиностійкість, ніж бетони аналогічних складів без фібри і наповнювача.

7. Вивчення роботи фібробетонів методом акустичної емісії показало, що введення волокон фібри збільшує стійкість до мікротріщиноутворення, підвищуючи опір до деструкції. Наявність в структурі наповнювача (меленого піску) та фібри покращує експлуатаційні характеристики бетону шляхом зниження кількості мікродефектів, що формуються на стадії твердіння зразка, а також за рахунок полегшення релаксації матеріалу під розтягуючим навантаженням.

8. Результати досліджень впроваджено у виробництво. Розроблені і затверджені Держводгоспом України Регламент з технології приготування і застосування модифікованого бетону для гідротехнічних споруд меліорації і водопропускних споруд автодоріг із застосуванням полімерної фібри, а також Регламент з приготування високорухомих бетонних сумішей для ремонту тонкостінних гідротехнічних споруд. Розроблені в рамках даної роботи склади модифікованих фібробетонів і Регламенти використовувалися при відновленні бетону тонкостінних залізобетонних конструкцій гідротехнічних споруд. Отримано патент України на бетонну суміш з наповнювачем (меленим піском) і полімерною фіброю.

Основні положення дисертації публіковано у роботах:

1. Патент № 32920 Україна, МПК (2006) С04В 12/00. Бетонна суміш з наповнювачем (меленим піском), полімерною фіброю і комплексною добавкою [Пенетрон А + С-3] / Дорофєєв В.С., Мішутін А.В., Кровяков С.О., Гапоненко К.О. заявник і утримувач патенту ОДАБА. - № U2007 14937; заявл. 28.12.2007; опубл. 10.06.2008, Бюл. №11. – здобувач виконував експериментальні дослідження.

2. Регламент з технології приготування та використання бетонів для гідротехнічних споруд меліорації, водопропускних споруд автодоріг з використанням полімерної фібри. Державний комітет водного господарства України, 2006 р. / Мішутін А.В., Кровяков С.О., Белявський Ю.В.,

Гапоненко К.О. - здобувач розробляв технології приготування модифікованого фібробетону.

3. Регламент з приготування високорухомих бетонних сумішей для ремонту тонкостінних гідротехнічних споруд. Державний комітет водного господарства України, 2007 р./ Мішутін А.В., Кровяков С.О.,

Белявський Ю.В., Гапоненко К.О – здобувач розробляв технології приготування модифікованого бетону

4. Мишутин А.В. Применение полимерной фибры для тонкостенных конструкций гидротехнических сооружений / А.В. Мишутин, Е.А. Гапоненко // Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури, Випуск 25 - Одеса:

вид-во ЗРС, 2007, – С. 227-231. – здобувач проводив експериментальні роботи, побудову математичних моделей технологічних і фізико-механічних властивостей.

5. Мишутин А.В. Влияние дисперсного армирования полимерными фибрами и наполнителя на свойства бетона для тонкостенных конструкций / А.В. Мишутин, С.А. Кровяков, Е.А. Гапоненко // Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури, Випуск 27 - Одеса: Місто майстрів, 2007, – С. 246-251. – здобувач проводив побудову і інтерпретацію математичних моделей властивостей фібробетонів.

6. Гапоненко К.О. Вплив наповнювача та дисперсного армування полімерними фібрами на властивості бетону для тонкостінних конструкцій, які експлуатуються в вологому середовищі / К.О. Гапоненко, А.В. Мішутін, С.О. Кровяков // Шляхи підвищення надійності проектування, будівництва та експлуатації гідротехнічних споруд меліорації. Мат-ли науково-практичного семінару „Структура, властивості та склад бетону” – Киев: Поліпром, 2007. – С. 37-43. – здобувач проводив графічний аналіз вплив наповнювача та дисперсного армування на властивості фібробетонів.

7. Мишутин А.В. Влияние модификаторов на структуру и свойства бетонов для тонкостенных гидротехнических сооружений / А.В. Мишутин, Е.А. Гапоненко, С.А. Кровяков // Прогрессивные технологии в современном строительстве – Новосибирск, НГАУ, 2008 – С. 133-136. – здобувач проводив

аналіз структури і властивостей фібробетонів.

8. Гапоненко Е.А. Мелкозернистые бетоны повышенной водонепроницаемости для тонкостенных железобетонных конструкций /

Е.А. Гапоненко // Дороги і мости. Випуск 10: Збірка наукових статей – Київ: ДержДорНДІ, 2008. – С. 65-70. – здобувач проводив експериментальний аналіз водонепроницаемости композитів.

9. Гапоненко Е.А. Учет изменения Ц/В смеси равной подвижности при оценке влияния состава фибробетона на его прочность / Е.А. Гапоненко,

С.А. Кровяков, А.В. Мишутин // Мат-лы 47-го междун. сем. MOK47. – Одесса: Астропринт, 2008. – С. 64-68. – здобувач займався проведенням обчислювального експерименту.

10. Гапоненко Е.А. Фибробетоны повышенной морозостойкости, водонепроницаемости и стойкости к динамическим воздействиям /

Е.А. Гапоненко, А.В. Мишутин // Вісник Одеської державної академії будівництва та архітектури, Випуск 29 – Одеса: вид-во ЗРС, 2008, – С. 64-70. – здобувач розробляв оптимальні склади фібробетонів.

11. Гапоненко Е.А. Мелкозернистые дисперсно-армированные бетоны повышенной водонепроницаемости, морозостойкости и трещиностойкости для гидротехнических сооружений мелиорации / Е.А. Гапоненко,

А.В. Мишутин, С.А. Кровяков // Мат-ли науково-практичного семінару «Бетони і розчини з використанням ефективних добавок та відходів промисловості» – Київ: Полипром, 2008. – С. 59-64. – пошукувач проводив аналіз експериментально-статистичних моделей властивостей композитів.