Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Урологія


Петербургський Володимир Федорович. Диференційна діагностика вродженої обструкції сечоводу у дітей та обгрунтування раціональної тактики її лікування : дис... д-ра мед. наук: 14.01.06 / Інститут урології АМН України. — К., 2007. — 275арк. — Бібліогр.: арк. 253-275.



Анотація до роботи:

Петербургський В.Ф. Диференційна діагностика вродженої обструкції сечоводу у дітей та обґрунтування раціональної тактики її лікування. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.01.06 урологія. – Інститут урології АМН України, м. Київ, 2007.

Дисертація присвячена розробці концепції диференційної діагностики органічних та функціональних порушень уродинаміки верхніх сечових шляхів у дітей та патогенетичному обґрунтуванню вибору тактики їх лікування. В роботі проведено аналіз комплексного обстеження та диференційованого лікування 285 дітей з обструктивними уропатіями верхніх сечових шляхів. Визначено варіанти порушення уродинаміки верхніх сечових шляхів (функціонально-, органічнообструктивний) та особливості впливу на послідовність розвитку компенсаторно-адаптивних реакцій паренхіми нирки. Визначено прогностично значущі критерії оцінки ризику (високий, низький) порушень уродинаміки верхніх сечових шляхів та функції нирки, за якими діагностуються функціонально- або органічно- обструктивний варіанти обструктивних уропатій, що визначають тактику (хірургічна, активний моніторинг) лікування. Запропоновано критерії діагностики порушень гемодинаміки оперованої нирки та спосіб їх патогенетичного лікування.

В дисертації наведено науково-теоретичне узагальнення та вирішення актуальної науково-прикладної проблеми урології розробки концепції диференційної діагностики органічних та функціональних порушень уродинаміки верхніх сечових шляхів на підставі визначення суті патогенетичних реакцій паренхіми нирки при обструкції сечоводу, комплексу прогностично значущих критеріїв оцінки ризику порушень уродинаміки та функціонального стану нирки, за результатами яких обґрунтовано диференційний підхід до лікування дітей з обструктивними уропатіями верхніх сечових шляхів, що дозволило поліпшити його ефективність.

  1. У дітей з обструктивними уропатіями верхніх сечових шляхів порушення уродинаміки зумовлені функціонально-обструктивним та органічно-обструктивним варіантами, які відрізняються за ступенем їх негативного впливу на ниркову гемодинаміку та функцію тубулярного апарата паренхіми нирки.

  2. У дітей постнатальний розвиток змін нирок та верхніх сечових шляхів, які пренатально визначалися як обструктивно-ретенційні, характеризується динамічним перебігом, суть якого полягає в ймовірності регресії зворотно-пропорційно їх ступеню та проявляється наступними варіантами: 1) прогностично-сприятливий; 2) сталий та 3) прогностично-несприятливий.

  3. У дітей з обструктивними уропатіями верхніх сечових шляхів патогенетичним чинником порушення ниркової гемодинаміки є вазоконстрикторна реакція внутрішньониркових артерій, яка характеризується прямо-пропорційною залежністю рівня індексу резистентності цих судин (ІР > 0,70) від ступеня обструкції та здатності до компенсації гемоциркуляції паренхіми, із виснаженням якої відбувається збіднення ниркового кровообігу, що призводить до суттєвого зниження індексу резистентності, нижчим за показники в контрольній групі.

  4. Метаболічна реакція ферментних систем канальцевого апарату паренхіми нирки на хронічну обструкцію сечоводу характеризується послідовним зростанням рівнів активності реноспецифічних ензимів сечі в 3-6 разів (стадія відповіді) з наступним зниженням їх рівнів відповідно до ступеня атрофії паренхіми нирки та виснаження її адаптивних механізмів (стадія виснаження) у передтермінальній або термінальній стадії обструктивного процесу.

  5. Диференційна діагностика органічної чи функціональної обструкції мисково-сечовідного сегменту у дітей має базуватись на прогностично значущих критеріях оцінки структурно-функціонального стану нирки та уродинаміки верхніх сечових шляхів, за якими визначається приналежність до високого (ймовірність вище 68%) або низького (ймовірність нижче 30%) ризику порушення уродинаміки верхніх сечових шляхів та функціонального стану нирки.

  6. До критеріїв високого ризику обструкції мисково-сечовідного сегменту у дітей відносяться інтегральні дані структурно-функціональної оцінки ехографічних змін нирки та її збиральної системи (ступінь гідронефрозу 2 та індекс резистентності > 0,70, співвідношення площі паренхіми до площі збиральної системи 1,4), дані оцінки екскреторних урограм (час початку контрастування більший за 15 хв., деформація чашечок, вповільнення часу евакуації контрастної речовини більш за 60 хв.), підвищення рівнів активності реноспецифічних ферментів в сечі вище за 14,6 мкмоль/год/ммоль креатиніну для -Гал та 17,1 для НАГ відповідно.

  7. У дітей послідовність розвитку атрофічних змін нирки знаходиться в прямо-пропорційній залежності від ступеня гідронефрозу і ехографічно характеризується зменшенням площі паренхіми, яка визначається у відсотках (71,29 ± 3,28, 53,84 ± 2,7 та 38,66 ± 2,35 % при 1-му, 2-му та 3-му ступені відповідно, p < 0,05), що віддзеркалює ступінь втрати маси нефронів, а отже є одним з критеріїв відновлювального потенціалу ураженої нирки та меж органозберігаючих операцій.

  8. У дітей молодшого віку з нерефлюксуючим мегауретером порушення уродинаміки верхніх сечових шляхів характеризуються двома варіантами: органічною обструкцією та функціональним порушенням прохідності сечовідно-сечоміхурового сегменту. У формуванні останнього одним з патогенетичних чинників пригнічення скорочувальної здатності сечоводу і його дилатації є дисфункція сечового міхура, уродинамічну ознаку якої становить неефективне сечовипускання з об’ємом залишкової сечі 21,3 ± 0,02 мл та індексом спорожнення сечового міхура 0,57 ± 0,025 (норма більше 0,70).

  9. В диференційній діагностиці варіантів порушення уродинаміки верхніх сечових шляхів у дітей молодшого віку з нерефлюксуючим мегауретером (функціональна або органічна обструкція сечовідно-сечоміхурового сегменту) критеріями оцінки є дані уродинамічного тесту із спорожненням сечового міхура, за результатами якого можна прогнозувати відповідні варіанти порушення прохідності сечоводу.

  10. При негативному уродинамічному тесті у дітей з дисфункцією сечовипускання відносний ризик органічної обструкції становить 5,786 (95%-ий довірчий інтервал 1,338 – 25,022), ризик функціональної – 0,617 (95%-ий довірчий інтервал 0,387 – 0,984); при нормальній функції сечового міхура ризик органічної обструкції становить 1,98 (95%-ий довірчий інтервал 1,188 – 3,299), функціональної – 0,129 (95%-ий довірчий інтервал 0,040 – 0,419).

  11. У дітей з мегауретером при позитивному уродинамічному тесті і нормальній функції сечового міхура відносний ризик функціональної обструкції сечоводу становить 7,765 (95%-ий довірчий інтервал 2,384 – 25,287), органічної – 0,505 (95%-ий довірчий інтервал 0,303 – 0,841); у дітей з дисфункцією сечовипускання відносний ризик функціональної обструкції сечовідно-сечоміхурового сегменту становить 1,620 (95%-ий довірчий інтервал 1,017 – 2,582), органічної – 0,173 (95%-ий довірчий інтервал 0,040 – 0,747).

  12. Вибір тактики лікування дітей з обструктивними уропатіями верхніх сечових шляхів передбачає визначення приналежності конкретного пацієнта до відповідної групи ризику (високий, низький) порушення уродинаміки та функціонального стану нирки на підставі їх комплексної оцінки за прогностично значущими критеріями: при високому ризику лікування має полягати в оперативній корекції порушень прохідності сечоводу; при низькому – лікувальна тактика спрямовується на активний моніторинг стану уродинаміки та функції нирки кожні 3-6 місяців, за яким вчасно розпізнаються початкові ознаки декомпенсації механізмів адаптації, та відповідно на зміну тактики лікування.

  13. В корекції органічної обструкції сечоводу при виконанні антирефлюксної уретероцистонеостомії у дітей з нерефлюксуючим мегауретером ефективне відновлення уродинаміки передбачає моделювання діаметру сечоводу, що дозволяє досягти позитивного результату корекції у 88,8% випадків за умов нормальної резервуарно-адаптаційної функції сечового міхура; порушення останньої (у вигляді функціонально-обструктивного сечовипускання) є одним з патогенетичних чинників, що зумовлює тривалість післяопераційної дезадаптації функції анастомозу та підвищує ймовірність рецидиву обструкції.

  14. Оперативна корекція порушень прохідності сечоводу призводить до відновлення ниркового кровообігу, яке характеризується нормалізацією індексу резистентності внутрішньониркових артерій у дітей з гідронефрозом в 76 % випадків та в 75,8% випадків – при мегауретері.

  1. Підвищення резистивних характеристик ниркового кровообігу у 24% випадків корекції гідронефрозу і в 24,2% випадків мегауретеру є одним з об’єктивних критеріїв прогресування атрофічних змін паренхіми оперованої нирки, що підтверджується підвищенням рівнів активності реноспецифічних ензимів сечі в 2-2,5 рази.

  2. Розроблений спосіб корекції порушень внутрішньониркової гемодинаміки, який передбачає застосування інгібіторів ангіотензин-перетворюючого ензиму впродовж терміну не менше за 6 - 12 міс., дозволяє досягти нормалізації паренхімної гемоциркуляції в 78,6% випадків (проти 9,5% у дітей групи порівняння), а отже знизити ймовірність прогресування атрофічних змін паренхіми оперованої нирки.

Публікації автора:

  1. Сеймивский Д.А., Петербургский В.Ф., Гордиенко И.Ю. Пренатальная диагностика обструктивной уропатии и ее течение в постнатальном периоде //Клин.хир.-1991.-№12.-С.28-30. Здобувачу належить організація дослідження, статистична обробка та аналіз результатів, підготовка статті до друку.

  2. Петербургский В.Ф., Гордиенко И.Ю. Ранняя диагностика врожденных пороков развития почек, верхних мочевых путей у детей и тактика их лечения // Урология: респ. междуведомст. сб.-Киев: Здоровя, 1992.-№ 26.-с.23-28. Здобувач самостійно зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував статтю до друку.

  3. Эффективность преемственности пре- и постнатальных мероприятий в диагностике и лечении гидронефроза / И.Ю.Гордиенко, Н.И.Сопко, Д.А.Сеймивский, В.Ф.Петербургский, Е.Н.Тарапурова, А.П.Кулик // Ультразвукова перинатальна діагностика.-1994.-№4-5.-С.8-11.Здобувачу належить організація дослідження, аналіз літературних джерел, верифікація даних пренатальної діагностики, виконання постнатальної частини діагностичного обстеження та лікування, аналіз результатів, підготовка статті до друку.

  4. Клінічні варіанти порушень уродинаміки нижніх сечових шляхів при мегауретері у дітей / Д.А.Сеймівський, В.Ф.Петербургський В.О.Пирогов, Н.А.Севастьянова, І.А.Андрєєва // Урологія.-1997.-т.1.-№1.-С.38-42. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував статтю до друку.

  5. Пренатальна діагностика і постнатальна корекція природжених вад розвитку сечової системи / І.Ю.Гордієнко, Н.І.Сопко, О.П.Кулік, В.Ф.Петербургський // Педіатрія, акушерство і гінекологія. - 1997.-№ 3.-С.18-21. Здобувачу належить організація дослідження, верифікація даних пренатальної діагностики, виконання постнатальної частини діагностичного обстеження та лікування дітей, аналіз його результатів, підготовка статті до друку.

  6. Сеймівський Д.А., Петербургський В.Ф., Гуйван Г.І. Роль доплеровської ультрасонографії в діагностиці обструкції верхніх сечових шляхів у дітей // Урологія.-1998.-№ 3.-C.61-64. Здобувач самостійно зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував статтю до друку.

  7. Сеймівський Д.А., Петербургський В.Ф., Гуйван Г.І. Ультразвукова кількісна оцінка ефективності лікування обструктивних уропатій верхніх сечових шляхів у дітей // Урологія.-1999.-т.3.-№ 4.-С.36-40. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував статтю до друку.

  8. Петербургський В.Ф. Клінічні варіанти розвитку обструктивних уропатій верхніх сечових шляхів у новонароджених і дітей молодшого віку // Збірник наук. праць співроб. КМАПО ім.П.Шупика.-вип.10.-кн.1.-Київ,2001.-С.333-339. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував статтю до друку.

  9. Сеймівський Д.А., Петербургський В.Ф., Панков К.Ю. Клініко-уродинамічна оцінка ефективності застосування дриптану у дітей після уретероцистонеостомії // Урологія.-2002.-№2.-С.57-60. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував статтю до друку.

  10. Роль своєчасної пренатальної діагностики обструктивних уропатій плода в перинатології / Л.Л.Фащук, І.Ю.Гордієнко, В.Ф.Петербургський, О.М.Тарапурова, Т.В.Нікітчина // Вісник наукових досліджень.-2002.-№ 2.-С.48-49. Здобувачу належить організація дослідження, верифікація даних пренатальної діагностики, порівняльний аналіз із постнатальною частиною клінічного матеріалу, статистична обробка та аналіз результатів, підготовка статті до друку.

  11. Петербургський В.Ф., Нікуліна Г.Г., Мигаль Л.Я. Особливості реакції тубулярного апарата паренхіми нирки на хронічну обструкцію сечоводу у дітей // Хірургія України.-2002.-№ 3.-С.102-103. Здобувач самостійно зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував статтю до друку.

  12. Діагностична значущість реноспецифічних ферментів N-ацетил--D-глюкозамінидази і -галактозидази у дітей з обструктивними уропатіями верхніх сечових шляхів / Д.А.Сеймівський, В.Ф.Петербургський, Г.Г. Нікуліна, Л.Я.Мигаль // Урологія. -2002. - № 3.-С.42.-45. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував статтю до друку.

  13. Сеймівський Д.А., Петербургський В.Ф. Ефективність моделювання сечоводу в лікуванні мегауретеру у дітей // Урологія. -2002. - № 4. Здобувач самостійно зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував статтю до друку.

  14. Фащук Л.Л., Гордиенко И.Ю., Петербургский В.Ф. Новый метод комплексной диагностики наличия и степени тяжести обструктивных уропатий верхних мочевых путей плода // “Здоровье женщины”, Киев.-2003.-№ 1(13). – С.115-117. Здобувачу належить організація дослідження, верифікація даних пренатальної діагностики з постнатальною частиною клінічного матеріалу, статистична обробка та аналіз результатів, підготовка статті до друку.

  15. Новий спосіб діагностики варіантів перинатального перебігу обструктивних уропатій верхніх сечових шляхів / І.Ю. Гордієнко, Л.Л.Фащук, В.Ф.Петербургський // Вісник наукових досліджень.- 2003.-№ 1.-С.185-186. Здобувачу належить організація дослідження, верифікація даних пренатальної діагностики з постнатальною частиною клінічного матеріалу, статистична обробка та аналіз результатів, підготовка статті до друку.

  16. Сеймівський Д.А., Петербургський В.Ф., Каліщук О.А. Лікування уретерогідронефрозу у дітей раннього віку // Урологія.- 2005.- № 3.- С.15 –18. Здобувач самостійно зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував статтю до друку.

  17. Лікування порушень внутрішньониркової гемодинаміки після відновлювальних операцій з приводу вродженої обструкції сечоводу у дітей / В.Ф.Петербургський, Д.А.Сеймівський, Л.Я.Мигаль, Г.Г.Нікуліна, Д.Д. Іванов // Український журнал нефрології та діалізу. - 2005.- № 4 ( 7 ).- С. 50- 53. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував статтю до друку.

  1. Петербургський В.Ф., Сеймівський Д.А., Гуйван Г.І. Послідовність перебудови внутрішньониркової гемодинаміки у дітей з обструктивними уропатіями верхніх сечових шляхів // Хірургія дитячого віку.-2006.-т.ІІІ.-№ 2 ( 11 ).- С.55-60. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував статтю до друку.

  2. Петербургський В.Ф., Сеймівський Д.А Варіанти порушень уродинаміки верхніх сечових шляхів у дітей молодшого віку з нерефлюксуючим мегауретером // Хірургія дитячого віку.-2006.-т.ІІІ.-№3 (12).- С.13-18. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував статтю до друку.

  3. Прогностична значущість реноспецифічних ензимів сечі в оцінці ризику дисфункції тубулярного епітелію паренхіми нирки у дітей з пренатально діагностованими обструктивними уропатіями верхніх сечових шляхів / В.Ф. Петербургський, Л.Я. Мигаль, Г.Г. Нікуліна, Д.А. Сеймівський, І.Є. Сербіна // Український журнал нефрології та діалізу. – 2006. – № 4 (12).- С. 55- 58. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував статтю до друку.

  4. Сеймивский Д.А., Петербургский В.Ф., Гордиенко И.Ю. Внутриутробная диагностика обструктивных уропатий и их постнатальная динамика у новорожденных и грудных детей // Тезисы докл. Всесоюзн. научно-практ. конф. дет. хирургов. – Таллин. – 1991. – С. 24-25. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  5. Петербургський В.Ф., Кулік О.П., Сопко Н.І Особливості тактики лікування дітей з пренатально діагностованим гідронефрозом // Праці V конф.дит.урол.України.-Київ, 1995.-С.27-30. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  6. Seimivskiy D.A., Peterburgskiy V.F., Guivan G.I. Doppler ultrasonography in obstructed uropathies in children // Brit.J.Urol.-1998.-v.81.-Suppl.2.-P.57. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  7. Сеймівський Д.А.,Петербургський В.Ф., Гуйван Г.І. Доплеровська ультрасонографія в діагностиці обструкції верхніх сечових шляхів у дітей // Укр.мед.вісті.-1998.-т.2.-част.2.-С.129. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  8. Петербургський В.Ф., Сеймівський Д.А., Гуйван Г.І. Доплеровська ультрасонографія у визначенні тактики лікування дітей з обструктивним мегауретром // Педіатрія, акушерство і гінекологія.-1999.-№ 4.-(Матер.Х з’їзду педіатрів України.-Київ,1999).-С.131. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  9. Фащук Л.Л., Гордієнко І.Ю., Сопко Н.І. Петербургський В.Ф. Ультразвукова оцінка змін амніотичної рідини при обструктивних уропатіях у плода // Педіатрія, акушерство і гінекологія.-1999.-№ 4.-(Матер.Х з’їзду педіатрів України.-Київ,1999).-С.130-131. Здобувачу належить оцінка даних пренатальної діагностики з її верифікацією в постнатальному періоді, статистична обробка та аналіз результатів, підготовка матеріалу до друку.

  10. Гуйван Г.І., Петербургський В.Ф., Сеймівський Д.А. Стан внутрішньониркової гемодинаміки у дітей з обструктивними уропатіями // Перший український конгрес фахівців з ультразвукової діагностики: Тези доповідей.-Київ,1999.-С.139. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  11. Петербургський В.Ф., Козачек Т.М., Гуйван Г.І. Особливості обструктивного мегауретеру у дітей молодшого віку // „Охорона материнства та дитинства в сучасних умовах в м. Києві”: Тези доповідей науково-практ. конф. – Київ, 2002.-С.38-39. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  12. Петербургський В.Ф., Лупало Л.І., Гуйван Г.І. Ефективність Т-подібної уретерокутанеостомії за Sober в лікуванні дітей першого року життя з обструктивним мегауретром // „Охорона материнства та дитинства в сучасних умовах в м. Києві”: Тези доповідей науково-практ. конф. – Київ, 2002.-С.38. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  13. Фащук Л.Л., Петербургський В.Ф. Пренатальна діагностика і тактика ведення обструктивних уропатій // III з’їзд медичних генетиків України з міжнародною участю. – Львів, 2002. – С.66. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  14. Показники ензимурії в діагностиці ураження паренхіми нирок у дітей з вродженими вадами верхніх сечових шляхів/ Г.Г.Нікуліна, Д.А.Сеймівський, В.Ф.Петербургський, Л.Я.Мигаль, Л.В.Король, І.Є.Сербіна // Тези доповідей IX конгресу світової федерації українських лікарських товариств.-Луганськ-Київ-Чикаго, 2002.-С.273. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  15. Петербургський В.Ф., Гуйван Г.І. Ехографічні критерії прогнозування патогенетичних варіантів обструкції сечоводу у дітей з гідронефрозом // Другий український конгрес фахівців з ультразвукової діагностики: Тези.- Київ, 2004.-С.11-112. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  16. Фащук Л.Л., Гордієнко І.Ю., Петербургський В.Ф. Етапи ультразвукової діагностики обструктивних уропатій плода та пренатальна диспансеризація // Другий український конгрес фахівців з ультразвукової діагностики: Тези.- Київ, 2004.-С.133-134. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  17. Корекція внутрішньониркової гемодинаміки у дітей після відновлення уродинаміки верхніх сечових шляхів (ВСШ) / В.Ф.Петербургський, Д.А.Сеймівський, Л.Я. Мигаль, Г.Г. Нікуліна, Д.Д.Іванов // П Національний з'їзд нефрологів України. Тези.- Український журнал нефрології та діалізу.-2005.-№ 3. –С. 24-25. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  18. Спосіб ензимодіагностики обструктивних нефропатій у дітей / Г.Г.Нікуліна, Л.Я.Мигаль, Д.А.Сеймівський, В.Ф.Петербургський // П Національний з'їзд нефрологів України. Тези. - Український журнал нефрології та діалізу.-2005.-№ 3.- С. 24. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  19. Петербургський В.Ф., Козачек Т.М., Гуйван Г.І. Лікування обструктивного мегауретера подвоєної нирки у дітей // Нарада-семінар „Вроджені вади сечових шляхів у дітей: сучасні підходи, аналіз помилок”.- Тези. - Львів. - 2005. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  20. Співвідношення рівнів сечової активності лізосомного ензиму N-ацетил--D-глюкозамінідази (НАГ) в оцінці ступеня пошкодження тубулярного нефротелію у дітей з вродженою однобічною обструкцією сечоводу / Л.Я. Мигаль, В.Ф. Петербургський, Г.Г. Нікуліна, Д.А. Сеймівський, І.Є. Сербіна // Ювілейний УШ з'їзд Всеукраїнського Лікарського Товариства. Тези.- Івано-Франківськ, 2005.–С.155-156. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  21. Активність N-ацетил--D-глюкозамінідази (НАГ) сечі як показник ураження нирок при аномаліях сечовивідних шляхів у дітей / Г.Г.Нікуліна Л.Я.Мигаль, Д.А.Сеймівський, В.Ф.Петербургський // Мат. IV Укр. біохімічного з’їзду (Тези доповідей). – Харків, 24-27 жовтня 2006.– С. 92- 93. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  22. Медикаментозна корекція внутрішньониркової гемодинаміки у дітей після відновлення уродинаміки верхніх сечових шляхів (ВСШ) / В.Ф.Петербургський, Д.А.Сеймівський, Л.Я.Мигаль, Г.Г.Нікуліна, Д.Д. Іванов // Мат. ІІІ Нац. з’їзду фармакологів України (Тези доповідей).– Одеса, 17-20 жовтня 2006.– С. 134- 135. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  23. Патент №65177А,UA МПК7 А61В8/00 Спосіб диференційної діагностики функціональної і органічної обструкції мисково-сечовідного сегменту у дітей, хворих на гідронефроз / О.Ф. Возіанов, Д.А. Сеймівський, В.Ф. Петербургський / ІУАМНУ;№ 200305433; Заявл.11.06.2003; Опубл. 15.03.2004, Бюл. №3. -6с. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  24. Патент №70039A, UA МПК7 G01N33/48 Спосіб діагностики ступеня пошкодження тубулярного нефротелію у дітей з вродженою однобічною обструкцією сечоводу / В.Ф. Петербургський, Д.А. Сеймівський, Л.Я. Мигаль, Г.Г. Нікуліна / ІУ АМНУ, №20031212203; Заявл. 11.06.2003; Опубл. 15.09.2004, Бюл. №4. 2005 р..-10с. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  25. Патент №7488, UA, МПК7 А61Р13/12, А61К38/43, А61В8/06. Спосіб корекції внутрішньониркової гемодинаміки у дітей після хірургічного відновлення уродинаміки верхніх сечових шляхів / В.Ф. Петербургський, Д.А. Сеймівський. Л.Я. Мигаль, Г.Г. Нікуліна, Д.Д. Іванов / ІУ АМНУ; № 20041109306; Заявл. 15.11.2004; Опуб.15.06.2005, Бюл.№6.- 4с. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  1. Патент №9428, UA, МПК7 А61В8/00, А61Р13/12. Спосіб прогнозування ступеня ризику обструкції мисково-сечовідного сегмента у дітей з гідронефрозом / В.Ф. Петербургський, Д.А. Сеймівський, Г.І. Гуйван / ІУАМНУ; № u 200503512; Заявл.14.04.2005; Опуб. 15.09.2005, Бюл. № 9.-4с. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  2. Патент №10736,UA,МПК7G01N33/48 Спосіб оцінки функціонального стану паренхіми нирки у дітей з пренатально діагностованою уретеропієлокалікоектазією/ В.Ф. Петербургський, Д.А. Сеймівський, Л.Я. Мигаль, Г.Г. Нікуліна / ІУАМНУ; № u 200505562; Заявл.10.06.2005 ; Опубл. 15.11.2005, Бюл. № 11.- 4с. Здобувач самостійно розробив план дослідження, зібрав клінічний матеріал, провів статистичну обробку та аналіз результатів, підготував матеріал до друку.

  3. Ензимурічні критерії визначення об’єму та послідовності методик діагностики вродженої обструкції сечоводу у дітей // Методичні рекомендації /Д.А.Сеймівський, В.Ф.Петербургський, Л.Я.Мигаль, В.О.Пирогов, Г.Г.Нікуліна, І.Є.Сербіна. – Київ, 2005.– 22с. Здобувач самостійно розробив план та структуру методичних рекомендацій за результатами досліджень, визначив критерії ефективності методик, був відповідальним за впровадження, підготував матеріал до друку.