Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Акушерство та гінекологія


Палагусинець Ганна Юріївна. Диференційований підхід до корекції порушень репродуктивної системи у дівчаток, народжених з великою масою тіла: Дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2002. - 139 арк. , табл. - Бібліогр.: арк. 118-139.



Анотація до роботи:

Палагусинець Г.Ю.

Диференційований підхід до корекції порушень репродуктивної системи у дівчаток, народжених з великою масою тіла.

Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук.

Спеціальність 14.01.01 – акушерство та гінекологія.

Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України.

Київ, 2002.

Вивчені порівняльні аспекти перебігу, ехографічних особливостей, ендокринологічних та обмінних порушень у дівчаток з різною масою тіла при народженні. Показана роль значної маси тіла при народженні в генезі порушень репродуктивної системи та соматичної захворюваності. Встановлено взаємозвязок між клінічними, ехографічними, ендокринологічними та біохімічними змінами у дівчаток з різною масою тіла при народженні. Запропоновані методи контролю за клінічним перебігом пубертатного періоду та ефективністю проводимих лікувально-профілактичних заходів. Розроблені та впроваджені практичні рекомендації по зниженню частоти та ступеня вираженості порушень репродуктивної системи у дівчаток з крупною масою тіла при народженні на підставі використання комплексних гомеопатичних препаратів.

  1. Клінічний перебіг пубертатного періоду у дівчаток, які народилися з масою тіла більше 4000 г, характеризується збільшенням основних антропометричних параметрів, розмірів таза, морфотипів із випередженням норми, високим рівнем соматичної захворюваності при одночасному відставанні статевого розвитку на 1-2 роки; формуванні дисгормональних змін у молочних залозах (36,7%), мультифолікулярної форми яєчників (53,3%) і функціональних кіст яєчників (16,7%).

  2. Менструальна функція в крупновагових дівчаток характеризується відстроченим менархе на 0,5 року (13,5±0,1 року); тривалим періодом встановлення регулярності (більш року); високим рівнем альго- (53,3%) і дисменореї (23,3%), а також більшою тривалістю менструації (5,3 ± 0,2 днів) і обсягом втрачаємої крові.

  3. Зміни ендокринологічного статусу у дівчаток, що народилися з масою тіла більше 4000 г, полягають у достовірному зниженні вмісту естрадіолу і прогестерону при одночасному збільшенні рівня тіреотропного гормону у фолікулінову фазу. В лютеїновій фазі відзначається достовірне збільшення вмісту фолікулостимулюючого гормону; лютеїнізуючого гормону і естрадіолу на фоні одночасного зниження рівнів пролактину, кортизолу і прогестерону.

  4. Порушення ліпідного обміну в крупновагових дівчаток відбуваються за рахунок збільшення вмісту тригліцеридів, лужної фосфатази і холестерину при одночасному зниженні рівня аланінтрансферази.

  5. З метою корекції порушень, становлення репродуктивної системи в дівчаток, народжених із масою тіла більш 4000 г, із 12 - 12,5 років необхідно використовувати диференційований підхід:

при варіанті народження крупного плоду внаслідок конституціональних особливостей батьків варто застосовувати коензим композітум щотижня по 1 ампулі № 10 і гінекохель - по 10 крапель 2 рази в день протягом 14 днів;

у випадку народження крупного плоду при наявності в матері соматичної і/або акушерської патології необхідно застосовувати: препарати коензим композітум і оваріум композітум по такій схемі: через 1,2,3,4 і 5 днів із наступним уведенням кожні 5 днів усього №10-20; гінекохель - 1 день - 10 крапель 8 разів на добу; 2 день - 10 крапель 4 рази на добу; із 3 дня по 10 крапель 2 рази на добу до 14-28 днів і церебрум композітум по 1 ін'єкції щотижня №5-10.

  1. Використання запропонованої корекції порушень репродук-тивної системи в крупновагових дівчаток дозволяє попередити порушення фізичного і статевого розвитку; знизити загальну соматичну захворюваність у 2 рази, частоту порушень менструального циклу в 3,5 рази, мультифолікулярних форм яєчників у 1,7 рази і запобігти утворенню функціональних кіст яєчників при одночасній нормалізації ендокринологічного статусу і ліпідного обміну.

Публікації автора:

  1. Палагусинець Г.Ю. Актуальні аспекти розвитку дівчаток, які народилися з великою масою тіла // Зб. наук. праць співроб. КМАПО ім.П.Л.Шупика. - вип.10. - кн.1. - Київ, 2001. - С.617-622.

  2. Палагусинец А.Ю. Патология пубертатного периода у девочек, родившихся с крупной массой тела // Зб. наук. праць “Актуальні проблеми акушерства і гінекології, клінічної імунології та медичної генетики”. - вип.7.- Київ-Луганськ. - 2002. – С.115-118.

  3. Палагусинець А.Ю. Дифференцированный подход к коррекции нарушений репродуктивной системы у девочек с крупной массой тела при рождении // Здоровье женщины. – 2002. - №1. – С.56-61.

  4. Герасимова Т.В., Данкович Н.О., Семянів М.В., Палагусинець А.Ю., Марченко А.М. Прийнятність та ефективність використання комбінованих гормональних контрацептивів у підлітків // Зб. наук. праць ХІ з’їзду Асоціації акушерів-гінекологів України. - Київ, 2001.- С.144-146.