Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Технологія та організація промислового та цивільного будівництва


Сердюк Василь Іванович. Ефективні методи організації використання засобів механізації в будівництві: дисертація канд. техн. наук: 05.23.08 / Вінницький національний технічний ун-т. - Вінниця, 2003.



Анотація до роботи:

Сердюк В. І. “Ефективні методи організації використання засобів механізації в будівництві”. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за фахом 05.23.08 - технологія та організація промислового та цивільного будівництва. – Вінницький національний технічний університет, Вінниця, 2003.

Дисертаційна робота містить теоретичні положення та практичні рекомендації з організації ефективного використання будівельної техніки в будівництві.

Для ефективного рішення задач, зв'язаних з використанням засобів механізації, необхідно мати визначений інструментарій, який дозволяє робити оцінку очікуваних витрат, а також приводити структуру наявних ресурсів у відповідність із планами використання будівельних машин.

На основі аналізу використання будівельної техніки визначені коефіцієнти вагомості основних функціональних показників машин і оцінені основні фактори, котрі визначають процеси роботи машин. Використано метод функціонально-вартісного аналізу для рішення задач ефективного використання будівельних машин з отриманням максимального прибутку.

Розроблені і вдосконаленні методи забезпечення запасними частинами підрозділів механізації будівництва, методи рішення задач при випадковому зношенні окремих вузлів будівельних машин і устаткування, методика розрахунку визначення вартості послуг оренди засобів механізації.

1. На основі аналізу літературних джерел і раніше виконаних досліджень встановлено, що існуючі методи розрахунку використання машин в будівництві не в повній мірі задовольняють сучасним потребам будівництва, що обумовлено відсутністю суворого врахування динаміки зміни показників базових машин. Розрахунок продуктивності машин, як і інших показників, не враховує багатофункціональну їх залежність від реальних факторів будівництва.

2. Встановлено, що основними факторами, які впливають на ефективне використання будівельної техніки в ринкових умовах є взаємопов’язана сукупність трьох факторів: прогресу в науці, економічні можливості і особиста зацікавленість членів суспільства.

3. Розроблені удосконалені методи розрахунку ефективного використання будівельної техніки, які включають методи регулювання нерівномірного розподілу машин за прийнятими параметрами із скороченням часу на 20%.

4. Запропоновано: інженерну методику періодичної заміни ремонтних комплектів при ремонті будівельних машин, що враховує комплекс організаційно-економічних аспектів, які забезпечують роботоздатність і високу готовність машин.

5. Вдосконалено методику розрахунку оборотного фонду і річної потреби в складальних одиницях, яка ґрунтується не на графіках планово-попереджувального ремонту, а на діагностиці технічного стану машин, що дало змогу зменшити простоювання машин на об’єкті.

6. Підготовлено методику рішення задач при поломках окремих вузлів будівельних машин та забезпечення запасними частинами підрозділів механізації будівництва за вдосконаленими методами резервування, що дозволило заощадити 40% корисних площ та зменшити поточні витрати на 25%.

7. Розроблено методику розрахунку визначення вартості послуг оренди засобів механізації, яка побудована на інтегральній оцінці оренди окремих машин і оренди машин з обслуговуючим персоналом і дає можливість скоротити процес розрахунків

8. Здійснено практичну перевірку результатів досліджень в умовах будівельного виробництва в результаті чого було підтверджено адекватність теоретичних розробок та експериментальних результатів.

9. Виконано розрахунок економічної ефективності запропонованих в дисертації методів і методик ефективної організації використання засобів механізації в будівництві. Одержано економічний ефект у розмірі 289012 грн. і скорочення трудовитрат 24380 люд.-год.

Публікації автора:

  1. Сердюк В. І. Вибір та ефективне використання будівельної техніки // Техніка будівництва, КНУБА. – 2002. – №11. – С.71-74.

  2. Назаренко І. І., Сердюк В. І. Методика вирішення задач при випадковому зношуванні (поломках) деталей та вузлів машин // Техніка будівництва, КНУБА. –2001. – №10. – С.58-61.

  3. Назаренко І. І., Сердюк В. І. Основи організації використання і ремонту будівельної техніки. - К.: “МП Леся”. – 2003. – 156с.

  4. Ливинский А. М., Васильковский А. А., Назаренко И. И., Сердюк В. И. и др. Теоретические основы использования средств механизации в строительстве. - К.: “МП Леся”. – 2001. – 221с.

  5. Назаренко И. И., Пенчук В. А., Сердюк В. И., Хмара Л. А. Основы модернизации строительных машин. - К.: “МП Леся”. – 2003. – 164с.

  6. Сердюк В. І. Розробка методів розрахунку вартості послуг по оренді засобів механізації // Техніка будівництва, КНУБА. – 2002. – №12. – С. 85-89.