Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Офтальмологія


Фалінська Інна Василівна. Ефективність бінокулярної фотостимуляції структурованими паттернами в лікуванні співдружньої косоокості і амбліопії з центральною фіксацією: дисертація канд. мед. наук: 14.01.18 / Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П.Філатова АМН України. - О., 2003. : табл.



Анотація до роботи:

Фалінська І.В. Ефективність бінокулярної фотостимуляції структурованими паттернами в лікуванні співдружньої косоокості і амбліопії з центральною фіксацією – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.18 – очні хвороби. - Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України, Одеса, 2003.

Дисертацію присвячено проблемі підвищення ефективності лікування хворих на співдружню косоокість та амбліопію різних видів з центральною фіксацією.

У дисертації представлено новий спосіб лікування порушень бінокулярного зору, що грунтується на застосуванні бінокулярної фотостимуляції кореспондуючих елементів сітківок структурованими паттернами. Адекватність вибору даного виду стимуляції підтверджена в ході проведення експериментального дослідження як у здорових дітей з наявністю бінокулярного зору (n=29), так і в 22 хворих з порушеннями бінокулярного зору внаслідок амбліопії і співдружньої косоокості, але збереженими нормосенсорними зв’язками в гаплоскопічних умовах. Показано позитивний вплив бінокулярної фотостимуляції структурованими паттернами на функції фузії і акомодації, що полягає у підвищенні їх резервів.

В ході проведення клінічних досліджень з’ясовано, що запропонований спосіб лікування поєднує в собі як плеоптичну, так і ортоптичну дію, які значно перевищують ефективність традиційного комплексного підходу в лікуванні хворих з амбліопією та співдружньою косоокістю.

1. Амбліопія складає третину всієї дитячої офтальмопатології. Аналіз віддалених спостережень свідчить про те, що результати лікування амбліопії найбільш стійкі у випадку відновлення бінокулярного зору. Однак, його відновлення сучасними способами ортоптики складає всього 20-30%, при цьому ефективність лікування амбліопії досягає в середньому 60-70%. Таким чином, пошук нових, більш досконалих способів лікування порушень бінокулярного зору до сьогоднішнього часу залишається актуальною проблемою сучасної офтальмології.

2. На основі вивчення тривалості послідовних образів доведена доцільність використання для лікування співдружньої косоокості і амбліопії з центральною фіксацією бінокулярної фотостимуляції паттернами, що за розмірами відповідають кутовим розмірам макулярної ділянки сітківки і стуктуровані не лише по контуру, але і по всій площі паттерна.

3. Розроблено новий спосіб лікування співдружньої косоокості і амбліопії з центральною фіксацією, що полягає в бінокулярній фотостимуляції структурованими паттернами. Встановлено, що запропонований спосіб лікування має як плеоптичний, так і ортоптичний вплив.

4. Вперше показано, що бінокулярна фотостимуляція без використання циклоплегії дозволяє збільшити резерви акомодації в 75% і фузії в 77,6% пацієнтів.

5. Новий спосіб лікування полягає у підвищенні гостроти зору амбліопічного ока в 81,4%, відновленні правильного положення очей у 40,8% та відновленні бінокулярного зору в 37,5% випадків, є доступним, простим у використанні та значно ефективнішим порівняно з традиційним комплексним підходом.

Публікації автора:

  1. Фалинская И.В. Результаты комплексного плеоптического лечения рефракционной амблиопии с применением метода тренировки аккомодации // Буковинський медичний вісник – 2001. - №4. - С.120 - 122.

  2. Коломиец В.А., Фалинская И.В. Новый метод плеопто-ортоптического лечения с использованием бинокулярной фотостимуляции и полиструктурных паттернов // Офтальмол. журн. - 2002.-№4 - С.14-17.

  3. Коломиец В.А., Фалинская И.В. Эффективность плеопто-ортоптического лечения с использованием бинокулярной фотостимуляции // Офтальмол. журн. - 2002.-№5 - С.39 - 41.

  4. Коломиец В.А., Бруцкая Л.А., Фалинская И.В., Панкратова Т.Б. Новые методы плеопто-ортоптического лечения больных содружественным косоглазием с использованием полиструктурных паттернов // Проблеми екологічної та медичної генетики і клінічної імунології. - Випуск 2 (41). - Київ-Луганськ-Харків, 2002. - С. 309-313.

  5. Пат. № 50991 А Україна, МПК А61В 3/00. Спосіб лікування хворих з порушеннями бінокулярного зору / Коломiєць В.О., Фалінська І.В. - № 2001117639; Заявл. 08.11.2001; Опубл. 15.11.2002; Бюл.№11.

  6. Коломиец В.А., Фалинская И.В. Бифовеальная фотостимуляция и ее влияние на повышение остроты зрения, состояние аккомодации, фузионных резервов и устойчивости бинокулярного зрения при рефракционной амблиопии // Тези XII міжнародного офтальмологічного симпозіуму “Хірургічне та медикаментозне відновлення зору”. - Чернівці, 2001. - С. 164.

  7. Коломиец В.А., Фалинская И.В. Новый метод плеопто-ортоптического лечения с использованием бинокулярной фотостимуляции и полиструктурных паттернов // Тези X з’їзду офтальмологів України 28-30 травня 2002 р. - Одеса, 2002. - С. 287-288.

  8. Коломиец В.А., Фалинская И.В. Влияние бинокулярной фотостимуляции на состояние аккомодации, фузии и бинокулярного зрения у больных с содружественным косоглазием и амблиопией // Материалы юбилейной научн. практ. конф. “Офтальмология в начале XXI века”, посвященной 100-летию клиники глазных болезней Саратовского государственного медицинского университета. - Саратов, 2002.- С.337 - 338.

  9. Фалинская И.В. Эффективность восстановления бинокулярного зрения в условиях специализированного глазного санатория // Матеріали міжобласної науково-практичної конф. офтальмологів “Актуальні проблеми офтальмології” Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Полтавської областей. - Дніпропетровськ, 2002.- С. 22.

  10. Фалинская И.В. Методы фотоплеоптики и тренировки аккомодации в лечении рефракционной амблиопии // Тез. I научн. практ. конф. офтальмологов стран Черноморского побережья. - Тбилиси, 2002. - С. 30 - 32.