Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Хірургія


Бородаєв Ігор Євгенович. Ефективність малоінвазивних методів лікування гострого деструктивного панкреатиту в умовах корекції імунологічного статусу інтерфероном: дисертація канд. мед. наук: 14.01.03 / АМН України ; Інститут невідкладної і відновної хірургії. - Донецьк, 2003.



Анотація до роботи:

Бородаєв І.Є. Ефективність малоінвазивних методів лікування гострого деструктивного панкреатиту за умов корекції імунологічного статуса інтерфероном. –Рукопис.

Дисертація на здобуття вченого ступеню кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.03- хірургія. Інститут невідкладної і відновної хірургії АМН України, Донецьк, 2003.

Малоінвазивне хірургичне лікування пацієнтів, які страждають на гострий деструктивний панкреатит в поєднанні з використанням препарату інтерферона- “Лаферона” викликала зниження летальності пацієнтів на 12,2% ( у групі пацієнтів із традиційним лікуванням цей показник складав 23,1%). Суттєво зменшилося число післяопераційних ускладнень, скорочувався період перебування на ліжку на 39,2%. Під впливом розробленого комплексного лікування оптимізувався процес відновлення функції імунокомпетентної системи, системи сполучної ткании, а також тіол-дисульфідної антиоксидантної системи крові. У віддаленому періоді відмічалось суттєве зниження числа негативних (в десять разів) при пятикратному зростанні числа відмінних результатів лікування

1. В дисертації приведено алгоритм узагальнення і нове рішення актуальної наукової задачі- покращення результатів лікування хворих на гострий деструктивний панкреатит з застосуванням малоінвазивних хірургічних методів в умовах корекції імунологічного стану препаратом інтеферона- “Лаферона”, що є високоефективним методом лікування хворих і супроводжується значним зниженням летальності на 12,2% ( у групі пацієнтів із традиційним лікуванням цей показник складав 23,1%), при цьому в хворих практично цілком відсутні інфекційні ускладнення (у групі з традиційним лікуванням- 20%).

2. Застосування малоінвазивних методів лікування ГП і з наступними введеннями "Лаферона" дозволяє знизити частоту післяопераційних ускладнень до 9,6%, прискорити ліквідацію парезу кишечнику, зменшити тривалість і інтенсивність больового синдрому і скоротити терміни перебування хворого в стаціонарі в порівнянні з групами, у яких застосовували лапаротомію або одну лапароскопічну техніку.

3. При використанні малоінвазивних методів у хворих деструктивним ГП відзначається скорочення термінів нормалізації показників клітинного і гуморального компонентів імунологічної реактивності. При цьому відзначається більш виражене відновлення таких показників як загальний рівень Т- лімфоцитів на 29,7%, вміст Т- хелперів, вміст імуноглобулінів (А, М и G) 14,4%- 30,2% , а також фагоцитарного числа- 29,4%. Даний процес значно стимулюється під впливом застосування "Лаферона" у загальному комплексі лікувальних заходів.

4. Більшість з показників імунологічної реактивності (РБТЛ, вміст окремих типів лімфоцитів, рівень імуноглобулінів, активність комплементу) у хворих деструктивним ГП має негативний корелятивний зв'язок з вмістом ЦИК до початку лікування. Застосування "Лаферона" у хворих у комплексі з малоінвазивною методикою лікування забезпечує оптимальний і збалансований характер відновлення функціональної активності клітинних і гуморальних ланок імунної системи.

5. Малоінвазивні хірургічні втручання в сполученні з введенням інтерферону ефективно коригує порушений у зв'язку з розвитком ГП баланс у тіол-дисульфідної системі, зокрема, забезпечує швидке відновлення сульфгідрильних груп на 20,1% і редукцію дисульфідних на 39,8%, що свідчить про дуже низьку присутність інфекційних ускладнень у хворих даної групи.

6. Дослідження рівня уронових кислот і активності b- галактозидази в тканині ПЗ (некротично змінені фрагменти) у хворих ГП показало: у жодному випадку з успішним результатом ГП (21 хворий) співвідношення рівень уронових кислот/ активність b-галактозидази не було менше 11,5 у.о, у той час як у групі з несприятливим результатом (6 пацієнтів) аналогічний коефіцієнт у жодному зі спостережень не перевищував 11,2 у.о., що доводить важливе прогностичне значення даного показника.

7. Застосування в комплексному лікуванні хворих деструктивним ГП препарату інтерферону- "Лаферона" забезпечує більш швидке відновлення показників стану сполучної тканини в зоні розвитку запального процесу- паренхімі ПЗ, виражене відновлення перетерплюють показники активності b- галактозидази і b- глюкуронідази, у той час як рівень уронових кислот, глюкозамінів і проліну відновлювався більш повільно.

8. Найбільшого ступеня корекції стану імунологічної реактивності у віддаленому післяопераційному періоді захворювання досягається в умовах введень "Лаферона" при застосуванні малоінвазивної хірургічної техніки: досягається нормалізація показників як з боку компонентів клітинного імунітету, так і з боку циркулюючих імунних комплексів. Відсутня гіперреактивність і аутосенсибілізація, що є характерними показниками виникнення і розвитку хронічного характеру запального процесу в ПЗ.

9. В умовах застосування малоінвазивноі хірургічної техніки лікування хворих деструктивним ГП попереджується розвиток ускладнень у пацієнтів у віддаленому періоді захворювання- зменшується частота переходу захворювання в хронічну форму. У пацієнтів, яким поряд з малоінвазивним хірургічним втручанням застосовували "Лаферон" клінічно добрі віддалені результати мали місце в половини всіх пацієнтів, задовільні результати реєструвалися в п'ять разів частіше, ніж у групі хворих із традиційним хірургічним лікуванням і майже в два рази частіше, ніж у групі пацієнтів з однією малоінвазивною технікою лікування. Число незадовільних результатів при мініінвазивному хірургічному втручанні з імунокорекцією інтерфероном знижувалося в десять разів у порівнянні з традиційною “відкритою” хірургією.

Публікації автора:

  1. Эффективность интерферона в комплексном лечении больных острым панкреатитом //Вісник морської медицини.-2000.-№2- С.51-52 (в співавт. Запорожченко Б.С., Карабелеш А.Е.).

  2. Состояние тиол- дисульфидной системы у больных острым панкреатитом в условиях применения малоинвазивных методик с использованием интерферона //Вісник морської медицини.-2000.-№3- С.48-49 (в співавт. Запорожченко Б.С.).

  3. Состояние соединительной ткани поджелудочной железы у больных деструктивной формой острого панкреатита //Вісник морської медицини.-2000.-№4-С.50-51. (в співавт. Запорожченко Б.С.).

  4. Патогенетичне лікування гострого панкреатиту //Львівский медичний часопис.-2001.-Т.7,№4-С.39-41 (в співавт. Запорожченко Б.С., Шишлов В.І., Міщенко В.В., Урядов В.В.).

  5. Динамика свободных аминокислот в плазме крови больных острым панкреатитом //Актуальные вопросы гастроэнтерологии и эндокринологии. Сборник научных работ, посвященный 100-летию 2 ГКБ и 75-летию кафедры хирургии и проктологии ХМАПО.Тез.докл. Харьков-2000.-С.43.( в співавт. Запорожченко Б.С., ШишловВ.І, Повзун П.А.).

  6. Применение сочетанных хирургических методик в комплексном лечении острого деструктивного панкреатита // Хірургія України.-2002.-№3.-С.31-32.( в співавт. Лобенко А.О., Запорожченко Б.С., Шишлов В.І.).

  7. Деклараційний патент на винахід 45605А Спосіб діагностики ускладнень гострого панкреатиту.

  1. Деклараційний патент на винахід 44476А Спосіб оцінки ефективності лікування гострого панкреатиту.

  2. Деклараційний патент на винахід 3550А Пристрій для внутрішньошлункової гіпотермії.