Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Педіатрія


Лебедєва Тетяна Миколаївна. Ефективність впливу самоконтролю та самоаналізу на перебіг бронхіальної астми після навчання в "Астма-школі" з врахуванням пікфлоуметрії : Дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Українська медична стоматологічна академія. — Полтава, 2006. — 156арк. — Бібліогр.: арк. 126-156.



Анотація до роботи:

Лебедєва Т.М. Ефективність впливу самоконтролю та самоаналізу на перебіг бронхіальної астми після навчання в “Астма – школі” з врахуванням пікфлоуметрії. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.10 – “педіатрія”.- Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, м. Київ, 2006.

Дисертація присвячена підвищенню ефективністі базисної терапії бронхіальної астми у дітей за рахунок опанування принципами самоаналізу та самоконтролю при навчанні хворих в „Астма-школі” на основі моніторингу пікової швидкості видиху (ПШВ).

В роботі проведено порівняльний аналіз клініко-анамнестичного, лабораторного та інструментального обстеження в динаміці 100 дітей з персистуючою БА різного ступеня важкості у віці 7-11 років. Проводилося навчання дітей у створеній Астма-школі, яка була базисним та розвиваючим етапом у програмі ступеневого підходу до навчання хворих та їх батьків, згідно запропонованої нами освітньої програми. Вивчені та опрацьовані навички користування пікфлоуметром, щоденне проведення моніторингу функції дихання як одного з об’єктивного критерію стану дихальних шляхів. Відпрацьовані навички самоконтролю за симптомами астми та оцінки стану за системою “кольорових зон”.

Доведена наявність позитивного впливу немедикаментозного метода лікування (навчання в „Астма-школі”) на перебіг БА у дітей. Обґрунтовані показання до проведення етапної комплексної терапії, яка поєднує базисну терапію (протизапальну, протиалергічну) з немедикаментозними методами лікування (навчання в Астма-школі), що значно підвищує ефективність лікування. Розроблена комплексна освітня програма для дітей, хворих на бронхіальну астму, застосування якої сприяє підвищенню ефективності лікування та якості життя дітей. Доведено в катамнезі, що застосування немедикаментозних методів лікування – освітньої програми (на основі проведення базисної терапії) дозволило встановити контроль над перебігом захворювання у 85% хворих дітей та зменшити відсоток дітей з важким перебігом БА.

Публікації автора:

  1. Лебедєва Т.М., Шульженко Ю.В. Самоконтроль дітей, що навчаються в астма-школі за допомогою методу пікфлоуметрії // Тези 56 науково-практичної конференції студентів та молодих вчених УМСА “Актуальні проблеми медицини”. Полтава,1999, -с.102. (Здобувачем здійснено підбір та обстеження хворих, проведено математичну обробку отриманих результатів).

  2. Фесенко М.Є., Лебедєва Т.М. Ефективність методу навчання в астма – школі дітей, які хворіють на бронхіальну астму та важливість пікфлоуметрії для самоконтролю перебігу хвороби // Проблеми екології та медицини .-2002.- №4.- С. 26-28 . (Автор провела аналіз літературних джерел, підбір, обстеження та навчання хворих, проводила аналіз та математичну обробку отриманих результатів).

  3. Лебедєва Т.М. Деякі моменти моніторингу пікової швидкості видиху дітей, хворих на бронхіальну астму // Актуальні проблеми сучасної медицини.- 2002.- том 2 № 2(4) - С.89-91. (Автор повністю самостійно виконала роботу).

  4. Лебедєва Т.М. Порівняльна клініко-імунологічна оцінка ефективності Ін талу та Будесоніду в лікуванні хворих дітей з бронхіальною астмою // Проблеми екології та медицини .-2002.- том 6 №3-4.- С. 22-23. (Здобувачем особисто проведено клінічне обстеження хворих, призначення терапії, статистичний аналіз отриманих даних).

  5. Лебедєва Т.М. Покращання якості життя дітей з бронхіальною астмою шляхом самоконтролю при навчанні в астма-школі з врахуванням катамнезу // Архів клінічної медицини.-2004.-№1(5).- С.39-41.