Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Оториноларингологія


537. Нестерчук Владислав Іванович. Ефективність застосування драже суміші побутових алергенів у специфічній імунотерапії алергічних ринітів: дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / АМН України; Інститут отоларингології ім. О.С.Коломійченка. - К., 2004. , табл.



Анотація до роботи:

Нестерчук В.І. Ефективність застосування драже суміші побутових алергенів у специфічній імунотерапії алергічних ринітів.
– Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.19 – оториноларингологія. – Інститут отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка АМН України, Київ, 2004.

Дисертаційна робота присвячена вивченню особливостей клініко-імунологічного статусу хворих на цілорічний алергічний риніт (ЦАР), розробленню методики сублінгвальної специфічної імунотерапії (СІТ), вивченню її лікувальної ефективності СІТ у найближчому періоді та через рік після лікування у порівнянні з класичним парентеральним введенням алергенів, а також в поєднанні даних методик з попередньою імунокорекцією та без неї.

При обстеженні 120 пацієнтів Києва та Київської області, в яких діагноз ЦАР встановлений вперше, виявлені клінічні особливості перебігу.

Показано, що стан сенсибілізації у хворих на ЦАР поєднував зміни системного та місцевого імунітету (зниження кількості Т-лімфоцитів з фенотипом CD2 та зниження рівня секреторного Ig A в слині), що свідчило про доцільність проведення неспецифічної імунокорекції.

Розроблено комплексну методику лікування хворих на ЦАР, яка включає в себе сублінгвальну СІТ з використанням драже суміші побутових алергенів та попередню імунокорекцію.

Після курсу лікування виявлено зниження вираженості суб’єктивних симптомів у пацієнтів, які отримували СІТ сублігвально, а також покращення об’єктивних симптомів захворювання в більшій мірі в групах пацієнтів, яким перед курсом СІТ проведена імунокорекція.

Через рік ефект після проведеного лікування зберігся, він був стійкий у групах, в яких була проведена попередня імунокоригуюча терапія.

  1. Особливостями перебігу ЦАР у пацієнтів, що проживають у Києві та Київській області є скарги на закладеність носа (постійну – 83,3%, періодичну – 16,7% пацієнтів), ринорею – (74,1%), приступи чхання – (73,3%) хворих, свербіння у носі – (60%). Виникнення ЦАР характерно для молодих осіб віком від 18 до 40 років (85,8% з обстежених). Обтяжений алергологічний анамнез виявлений у 63,3% хворих.

  2. При проведенні акустичної ринометрії виявляється зменшення площі мінімального поперечного перерізу порожнини носа, яка становить (0,41±0,6 см2, контрольна група – 0,58±0,14 см2) та об’єму порожнини носа до 24,9±2,2 см3 (контрольна група – 28±2,1 см3). У 25,8% хворих спостерігався пристінковий набряк та потовщення слизової оболонки навколоносових пазух. Транспортна функція миготливого епітелію у всіх пацієнтів була порушена, показники рН носового секрету були підвищені до 8,1±0,08 (у здорових осіб – 7,2±0,09), підвищена кількість еозинофілів в мазках сягала 19,9% (контрольна група 7,8%).

  3. Імунологічний статус хворих на ЦАР характеризувався достовірним збільшенням кількості еозинофілів в слизовій оболонці носа та крові, загального Ig E та специфічних Ig E-антитіл до побутових алергенів.

  4. Стан сенсибілізації у хворих на ЦАР поєднував зміни системного та місцевого імунітету (зниження кількості Т-лімфоцитів з фенотипом CD2 та зниження рівня секреторного Ig A в слині), що свідчило про доцільність проведення неспецифічної імунокорекції.

  5. Розроблено комплексну методику лікування хворих на ЦАР, яка включає в себе сублінгвальну СІТ з використанням драже суміші побутових алергенів та попередню імунокорекцію.

  6. Після курсу СІТ виявлено зниження вираженості суб’єктивних симптомів у 86,6% пацієнтів, що отримували СІТ сублінгвальним способом з імунокорекцією, у 83,3% – хворих, що отримували СІТ парентеральним способом з імунокорекцією та сублінгвальним способом без імунокорекції та у 80% хворих, що отримували СІТ парентеральним способом без імунокорекції.

  7. Через рік ефект після проведеного лікування зберігся, він був стійкий у групах, в яких була проведена попередня імунокорекція (групи 3 та 4).

Публікації автора:

1. Нестерчук В.І., Заболотна Д.Д. Лікування хворих на алергічний цілорічний риніт неінвазивними методами специфічної імунотерапії // Ринологія. - 2002. - №1. - С. 39-41.

2. Нестерчук В.І. Ефективність специфічної імунотерапії в лікуванні хворих на алергічний цілорічний риніт // Ринологія. - 2003.
- №1. - С. 33-34

3. Заболотный Д.И., Мельников О.Ф., Заболотная Д.Д., Нестер-
чук В.И., Самбур М.Б., Заяц Т.А., Тимченко М.Д., Верес В.Н. Особенности иммунологической характеристики больных различными формами хронического ринита // Буковинський медичний вісник. - 2001. - №2.
- С. 88-91.

4. Заболотный Д.И., Пухлик Б.М., Заболотная Д.Д., Нестерчук В.И. Новое в специфической иммунотерапии аллергических ринитов // Аллергология и иммунология. - 2001. - Т.2. - №2. - С. 91.

5. Мельников О.Ф., Заболотная Д.Д., Тимченко М.Д., Сидоренко Т.В., Калиновская Л.П., Нестерчук В.И. Уровень секреторного Ig A в ротоглоточном секрете и IgE в сыворотке крови у больных аллергическим ринитом // Матеріали наук. праць І з’їзду алергологів України. - 2002.
- С. 34.

6. Спосіб лікування алергічних захворювань. Пухлик Б.М., Заболотний Д.І., Нестерчук В.І. Патент України, з. 2002043230 від 19.04.2002.

7. Спосіб імунотерапії алергічних ринітів побутової етіології // Заболотний Д.І., Пухлик Б.М., Нестерчук В.І., Заболотна Д.Д. Патент України, з. 2002043677 від 30.04.2002.