Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Онкологія


360. Кондрацький Юрій Миколайович. Електрофорез цитостатичних препаратів у консервативній терапії хворих на рак стравоходу: дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / АМН України; Інститут онкології. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Кондрацький Ю.М. Електрофорез цитостатичних препаратів у консервативній терапії хворих на рак стравоходу. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за фахом 14.01.07 – онкологія. – Інститут онкології АМН України, Київ, 2004.

Дисертація присвячена консервативному лікуванню хворих на рак стравоходу із застосуванням електрофорезу цитостатиків.

Були розроблені дві методики радіохіміотерапії: із внутрішньопорожнинним та з нашкірним електрофорезом цитостатиків. Перша методика була використана у 28 хворих на неоперабельний рак стравоходу (до контрольної групи увійшло 30 хворих), друга -- 53 хворих з рецидивом та метастазами раку стравоходу після радикального (контрольна група – 50 хворих).

Була оцінена якість життя хворих за розробленою шкалою.

В ході проведених досліджень було встановлено, що радіохіміотерапія з внутрішньопорожнинним електрофорезом цитостатика підвищує частоту повної та часткової регресії пухлин з 53,3±9,1% (тільки променева терапія) до 85,7±6,6% (р<0,05), однорічну виживаність з 26,7±8,1% (тільки променева терапія) до 53,6±9,4% (р<0,05). Використання нашкірного електрофорезу цитостатика, в складовій частині радіохіміотерапії, підвищує частоту повної та часткової регресії пухлин з 30,7±6,5% (тільки променева терапія) до 64,2±6,6% (р<0,05), однорічну виживаність з 4±2,8% (тільки променева терапія) до 32,1±6,4% (р<0,05)

  1. На сьогоднішній день більшість хворих на рак стравоходу потребують консервативної терапії. Найбільш ефективною вважається радіохіміотерапія, але її використання супроводжується високою частотою токсичних ускладнень, які у 10% хворих можуть спричиняти летальні виходи.

  2. Консервативна терапія хворих на рак стравоходу із застосуванням розроблених методик радіохіміотерапії з електрофоретичним шляхом введення цитостатичних препаратів за своїм безпосереднім ефектом не відрізняється від традиційної радіохіміотерапії і є значно ефективнішою, ніж тільки променева терапія. Частота сумарної об’єктивної регресії пухлин у хворих з неоперабельними пухлинами стравоходу складає при радіохіміотерапії з внутрішньостравохідним електрофорезом хіміопрепаратів 85,7%, при традиційній радіохіміотерапії (данні літератури) – біля 80%, при тільки променевій терапії (контрольна група) – 53,3%; а при радіохіміотерапії з нашкірним електрофорезом у хворих з неоперабельним раком стравоходу та його рецидивами і метастазами, відповідно, 64,2%, 80% та 30,0%.

  3. Віддаленні результати консервативного лікування хворих на рак стравоходу із застосуванням радіохіміотерапії з електрофорезом хіміопрепаратів аналогічні таким при традиційній радіохіміотерапії і є значно кращими, ніж при тільки променевій терапії. Однорічна виживаність у хворих з неоперабельними пухлинами стравоходу при використанні променевої терапії з внутрішньостравохідним електрофорезом хіміопрепаратів становить 53,6%, при традиційної радіохіміотерапії (данні літератури) в середньому 50%, при тільки променевій (контрольна група) – 26,7%; а при радіохіміотерапії з нашкірним електрофорезом у хворих з неоперабельний рак стравоходу та його рецидиви і метастази, відповідно, 32,1%, 35% та 4%.

  4. Радіохіміотерапії із електрофорезом цитостатичних препаратів має суттєву перевагу перед традиційною радіохіміотерапію через дуже низьку токсичність лікування. При використанні розроблених методик важких токсичних ускладнень не спостерігалось у жодного з пацієнтів, в той час, як при променевій терапії з системною хіміотерапією їхня частота досягає 86,3%.

  5. Консервативна терапія хворих на рак стравоходу за розробленими методиками радіохіміотерапії з електрофорезом цитостатиків ефективно вирішує одну з головних задач паліативного лікування – поліпшення якості життя хворих – дозволяючи покращити якість життя більш ніж у 60 % пацієнтів вже через місяць після початку лікування та утримувати її на задовільному рівні більш, ніж півроку.

Публікації автора:

  1. Кондрацкий Ю.Н. Паллиативное и радикальное лечение больных раком пищевода: результаты и прогноз // Онкологія. – 2004. – Т.6, №3. – С. 236-240.

  2. Кондрацький Ю.М., Кіркілевський С.І. Передопераційна радіогальвано хіміотерапія в лікуванні хворих на рак стравоходу // Онкологія. – 2004. – Т.6, №2. – С. 103-106. (здобувачем зібрано клінічний матеріал і проведено аналіз результатів лікування).

  3. Ганул В.Л., Кондрацький Ю.М., Кіркілевський С.І. та інш. Радіогальванохіміотерапія в лікуванні хворих неоперабельним раком стравоходу та його локальним рецидивом // Журн. АМН України. – 2004. – Т.10, №1. – С. 183-192. (здобувачем зібрано клінічний матеріал і проведено аналіз результатів лікування, написана та підготовлена до друку робота).

  4. Деклараційний патент на винахід. Спосіб введення хіміотерапевтичних препаратів / Ганул В.Л., Кіркілевський С.І., Кондрацький Ю.М. (Україна); Інститут онкології АМН України. - №2003054601; Заявл. 21.05.2003; Дата прийняття рішення 15.01.2004.

  5. Кіркілевський С.І., Кондрацький Ю.М., Х. Хайдар та інш. Використання стента, що розширюється, для лікування стравохідно-трахеальної нориці // Клінічна хірургія. – 2002. - № 10. – с. 59-61.

  6. Кондрацкий Ю.Н. Лечение больных с рецидивом заболевания рака пищевода и рака желудка с переходом на пищевод // V Міжнародний медичний конгрес студентів і молодих учених. Тез. доп. – Тернопіль. – 2001. – С.139

  7. Кондрацкий Ю.Н., Киркилевский С.И., Фильчаков Ф.В. Тактика лечения больных раком пищевода с рецидивом заболевания // Х з’їзд онкологів України: Матеріали (Крим, 10-12 жовтня 2001 р.) – К., 2001. – с. 154.

  8. Кондрацкий Ю.Н. Консервативное лечение больных раком пищевода в пожилом возрасте // Лікування онкологічних хворих похилого віку: Матеріали науково-практичної конференції (м.Київ, 26-27 вересня 2002 р.) Опубліковано: Злоякісні новоутворення: Збірник наукових робіт. – К. 2002. – Випуск 4. – 30 -31.