Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Електротехнології та електрообладнання в агропромисловому комплексі


Клендій Петро Богданович. Енергозберігаюча система пневмотранспортування продуктів розмолу на борошномельних підприємствах : дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / Національний аграрний ун-т. — К., 2007. — 167арк. — Бібліогр.: арк. 140-148.



Анотація до роботи:

Клендій П.Б. Енергозберігаюча система пневмотранспортування продуктів розмолу на борошномельних підприємствах. Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук по спеціальності 05.09.16 - електротехнології та електрообладнання в агропромисловому комплексі. Національний аграрний університет, Київ, 2007.

В роботі проведено теоретичні та експериментальні дослідження статичних режимів процесу транспортування зерна та продуктів розмолу. Визначено залежності втрат тиску від витрат повітря в пневмомережі млина при завантаженні матеріалопроводів на 80%, 100% і 120%. Розраховано потужність вентиляційної установки, яка забезпечує потрібні значення технологічних параметрів пневмомережі при різному її завантаженні.

Обґрунтовано способи регулювання швидкості руху аеросуміші з міркувань енергозаощадження. Розроблено математичну модель динаміки пневмотранспортної установки на основі якої і за допомогою ППП “ Matlab” створено імітаційну модель пневмоустановки млина, яка дозволяє досліджувати динаміку пневмотранспорту. Запропоновано спосіб регулювання частоти обертання вентиляційної установки з використанням регульованого електроприводу на основі частотного перетворювача з векторним керуванням. Даний спосіб дозволяє керувати електроприводом вентиляційної установки по значеннях електроенергетичних параметрів асинхронного електродвигуна без зовнішніх датчиків фізичних величин, а також вибрано комплект електрообладнання для реалізації даного способу.

У дисертаційній роботі вирішена актуальна науково – практична задача зменшення енерговитрат на пневмотранспортування продукції борошномельних підприємств шляхом визначення енергоефективних режимів руху аеросуміші і реалізації їх засобами регульованого електроприводу . Отримані теоретичні та експериментальні результати дозволяють зробити наступні загальні висновки.

1. На основі теоретичних та експериментальних досліджень встановлено, що збільшення швидкості руху аеросуміші на 2 м/с. призводить до втрат тиску 500 Па, а збільшення навантаження пневмотранспорту на 20 % - 300 Па. Це свідчить про значимість впливу швидкості руху аеросуміші на енергоємність пневмотранспортної установки.

2. На основі системного аналізу результатів досліджень режимів роботи пневмотранспортної установки млина типу Р6 – АВМ – 15 доведено, що потужність вентиляційної установки завищена , тому з метою заощадження електричної енергії потрібно замінити вентиляційну установку типу ЦП – 30 з приводним електродвигуном потужністю 11 кВт. на вентиляційну установку типу ВД №4 з двигуном 7.5 кВт.

3. Розроблена математична модель системи електропривод – пневмотранспортна установка, яка з похибкою 5% відтворює в динаміці залежності гідравлічних опорів пневмовіток від їх завантаження та швидкості руху аеросуміші. Встановлено, що мінімальні витрати енергії і стійка робота пневмотранспортної установки забезпечується при швидкості руху аеросуміші в межах 12 – 13 м/с.

4. На основі проведених досліджень стійкості роботи системи встановлено, що при зростанні завантаження матеріалопроводів на 10% і зменшенні швидкості руху аеросуміші до 11 м/с для уникнення аварійного режиму, потрібно збільшити частоту обертання вентиляційної установки на 55 об/хв. протягом 13 с щоб вийти на номінальний режим.

5. Обґрунтовано новий спосіб керування режимами пневмотранспортної установки на основі вимірювання в процесі роботи характеристик і параметрів приводного електродвигуна, що виключає застосування датчиків технологічних параметрів і підвищує надійність роботи системи.

6. Розроблено комплект електрообладнання енергозберігаючої системи пневмотранспортування зерна і продуктів його помолу. Встановлено, що покращення якості і швидкодії системи забезпечується при реалізації закону керування асинхронним електроприводом, коли потокозчеплення ротора електродвигуна підтримується постійним. Показано , що при зміні завантаження пневмомережі в межах 80% - 120%, діапазон регулювання частоти обертання вентиляційної установки знаходиться в межах 2155 об/хв. – 2990 об/хв., при цьому реакція на збурення становить 0,7 с.

7. Виробнича перевірка енергозберігаючої системи пневмотранспортування зерна та продуктів його помолу на ЗАТ “Камянецький млин” ( акт № 17 від 5 листопада 2003 р.) показала, що енергоємність пневмотранспортування зменшилась на 40 % , а річний економічний ефект від впровадження складає 10986 грн.(за чинних на час перевірки тарифів).

Публікації автора:

  1. Корчемний М.О., Клендій П.Б. Дослідження та аналіз енергетичних характеристик борошномельних підприємств // Електрифікація та автоматизація с.г. № 3(4).- 2003.- С. 38 – 43. (аналіз енергоємності пневмотранспортної установки при регульованому і нерегульованому режимах роботи)

  2. Корчемний М.О., Федорейко В.С., Клендій П.Б. Дослідження динаміки процесу пневмотранспортування зерна та продуктів його помолу // Електрифікація та автоматизація с.г. № 2(7).- 2004.- С. 69 – 74. (розроблення математичної моделі системи: електропривод – пневмотранспортна установка. Визначення параметрів і режимів для енергоефективного транспортування сумішей)

  3. Клендій П. Енергозберігаюча система пневмотранспортування продукції борошномельних підприємств // Вісник Тернопільського державного технічного університету № 2.- 2005.- С. 100 – 105.

  4. Пат. 60176А Україна, МКИ 7F01D17/24. Спосіб керування технологічними параметрами турбомеханізмів: Пат. 60176А Україна, МКИ 7F01D17/24 М.О. Корчемний, В.С. Федорейко, В.З. Понятишин, П.Б. Клендій, О.В. Нестеренко, М.І. Рутило (Україна); Заявл.21.02.2003; Опубл. 15.09.2003, Бюл. № 9. – 2с.

  5. Клендій П.Б., Колодійчук Л.С., Клендій Г.Я., Дарморіс П.М. Математична модель енергозберігаючої системи пневмотранспортування продукції борошномельних підприємств // Матеріали Всеукраїнської науково – практичної конференції з міжнародною участю (17 – 19 травня 2006 р.) “Екологічні аспекти охорони родючості ґрунтів і навколишнього природного середовища” – Тернопіль – Бережани – Криворівня. – 2006. – С. 129 – 133.