Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Електротехнології та електрообладнання в агропромисловому комплексі


882. Федорейко Валерій Степанович. Енергозберігаючі швидкісні режими сільськогосподарських технологій: дис... д-ра техн. наук: 05.09.16 / Національний аграрний ун- т. - К., 2004.



Анотація до роботи:

Федорейко В.С. Енергозберігаючі швидкісні режими сільськогосподарських технологій. – Рукопис. Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.09.16 – електротехнології та електрообладнання в агропромисловому комплексі.

Національний аграрний університет, Київ, 2004.

Дисертація присвячена проблемі підвищення енергетичної ефективності виробництва та переробки сільськогосподарської продукції.

Визначено діапазони зміни швидкостей і проведена оцінка енергетичної ефективності реалізації швидкісних режимів сільськогосподарських технологій. Розроблено математичні і фізичні моделі регульованих електроприводів, які дають змогу досліджувати вплив нелінійностей, багатозв’язного характеру асинхронного електродвигуна як об’єкта керування, нестаціонарності його характеристик. Розроблено структурні схеми керування електроприводом при реалізації різних законів регулювання. Обґрунтовано теоретично і реалізовано практично алгоритми корекції за моментом і потокозчеплення ротора при зміні навантаження електроприводу.

Обґрунтовано способи корекції жорсткості механічних характеристик зв’язних систем електропривода, що працюють в потокових лініях кормоприготування. Показано, що при збільшенні навантаження енергетично ефективною є корекція за напругою, при зменшенні навантаження – за частотою.

Теоретично обґрунтовано способи і розроблено технічні засоби вимірювання і контролю координат технологій і якості виробництва і переробки продукції. На основі теоретичних і експериментальних досліджень розроблено комплекти електрообладнання для реалізації швидкісних режимів технологій: створення мікроклімату в птахівничих приміщеннях, пневмотранспортування продуктів розмолу на борошномельних підприємствах, інтенсифікації процесів перетворення енергії в системах холодозабезпечення, приготування кормосумішей.

У дисертаційній роботі на основі узагальнення результатів досліджень розроблено теоретичні основи швидкісних режимів технологій, обґрунтовано методи, способи та технічні засоби реалізації цих режимів, що у сукупності забезпечує розв’язання значної прикладної проблеми – підвищення енергетичної та технологічної ефективності виробництв агропромислового комплексу.

Отримані теоретичні та експериментальні результати дають підстави зробити такі загальні висновки:

  1. На основі теоретичних і експериментальних досліджень доведено енергетичну доцільність регулювання швидкісних режимів енергоємних сільськогосподарських технологій. Встановлено, що в системах мікроклімату технологічно й енергетично доцільними діапазонами регулювання швидкості є 50-970 об./хв., при цьому економія електроенергії складає 15%; у системах пневмотранспортування, відповідно 2900-2460 об./хв. і 20%; у системах інтенсифікації теплообміну – 0-300 об./хв. і 25%; у дозаторів потокових ліній кормоприготування: соломи – 100-500 об./хв., силосу – 300-650 об./хв., коренеплодів – 400-850 об./хв., концкормів – 400-700 об./хв. – 13%.

  2. Розроблено комплекс математичних та фізичних моделей, які відтворюють з похибкою до 10% енергетичні та динамічні характеристики натурних електромеханічних систем при реалізації різних законів регулювання координат. Реалізація моделей в середовищі MatLAB дає змогу проектувати, налагоджувати і досліджувати електромеханічні системи, з урахуванням нестаціонарності параметрів, насичення магнітопроводу, багатозв’язного характеру асинхронного електродвигуна як об’єкта керування.

  3. Векторна система керування електроприводом дає можливість забезпечити високі вимоги до динамічних властивостей і діапазону регулювання швидкості, підвищити ККД асинхронного електродвигуна при низьких навантаженнях унаслідок регулювання струму намагнічування, а також покращити режими роботи електропривода і знизити втрати в міді. Показано, що при навантаженні привода менше (0,3-0,4)МН втрати в електродвигуні можна зменшити шляхом регулювання потокозчеплення ротора за розробленим алгоритмом, при навантаженні вище 0,4МН електродвигун повинен працювати з номінальним потокозчепленням, інакше втрати в електродвигуні суттєво зростають.

  4. Системи регулювання швидкісних режимів сільськогосподарських технологій при реалізації закону керування ш2=const чутливі до зміни внутрішніх параметрів електродвигуна, особливо активного опору і постійної часу кола ротора. Відхилення внаслідок нагрівання активного опору ротора на низьких частотах обертання може призвести до зміни швидкості на 25%. Зміна температури електродвигуна від холодного стану до температури класу ізоляції призводить до збільшення абсолютної частоти ковзання в 1,5-1,8 разу і зменшення постійної часу ротора в 1,4-1,6 разу. Це зумовлює значне відхилення електромеханічних процесів від заданих, а в окремих випадках – нестійку роботу електропривода. Запропонований алгоритм корекції постійної часу ротора при зміні його температури, заснований на взаємозв’язку потокозчеплення ротора і реактивної потужності електродвигуна.

  5. При двозонному регулюванні швидкості електропривода, враховуючи необхідність струмообмеження на всьому діапазоні зміни швидкості, обмеження напруги обумовлене інвертором та обмеженням потокозчеплення ротора за критерієм ефективного використання сталі, у першій зоні регулювання здійснюється при ш2=const, а в зоні підвищених швидкостей –шляхом зменшення потокозчеплення ротора.

  6. Корекції жорсткості механічних характеристик електродвигунів, що працюють зв’язно в одній системі, доцільно здійснювати за напругою при збільшенні навантаження і за частотою при зменшенні навантаження. При цьому ККД збільшується на 4,1%, а коефіцієнт потужності на – 7,3%. При зворотному застосуванні цих корекцій указані параметри зменшуються, а струм електродвигуна зростає (до 20%).

  7. Обґрунтовано і розроблено принципово нові способи реалізації енергоефективних швидкісних режимів:

регулювання мікроклімату на основі аналізу аміачних та температурних полів у перехідний період вирощування бройлерів. Регулювання здійснюється пристроєм з каналами вимірювання аміаку з точністю 5% та температури – до 1%;

пневмотранспортування продукції на основі опосередкованої оцінки продуктивності і розрідження в колекторі продуктопроводів через вимірювання струму, моменту і швидкості електродвигуна та характеристики вентилятора, що дає змогу забезпечити при мінімумі втрат енергії стійкий процес транспортування зерна і продуктів помолу.

інтенсифікації теплообміну за допомогою пропелерного активатора. Ефективність використання теплообмінника підвищилась в 2 рази. Контроль за обмерзанням змійовика теплообмінника проводиться розробленим пристроєм і дає можливість економити більше, ніж 520 МДж тепла на добу при пікових навантаженнях;

приготування кормосумішей на основі аналізу спектральних щільностей потоків кормів і з урахуванням критичної частоти пропускання дозаторів безперервної дії (щкр = 0,91 с-1) та часу проходження через змішувач суміші (tкр.=6,9 с). Вимірювання продуктивності робочих машин у потоці здійснюється з точністю 5...7% розробленими новими способами, шляхом оцінки затухання ультразвукових (44 кГц) і електромагнітних (3 ГГц) НВЧ-коливань.

  1. Обґрунтовані режими і параметри та розроблені комплекти електрообладнання реалізації швидкісних режимів типопредставників сільськогосподарських технологій: системи створення мікроклімату, пневмотранспортування продукції, інтенсифікації теплообміну у системах холодозабезпечення, потокової лінії приготування кормосумішей. Виробничі випробовування показали, що впровадження систем електрообладнання дає змогу: для систем створення мікроклімату – зменшити питому енергоємність на 14,8%, отримати додатковий технологічний ефект – 1779 грн; пневмотранспортування – питому енергоємність на 14,6%, додатковий технологічний ефект – 8032 грн; систему теплообміну – питому енергоємність на 36%, додатковий технологічний ефект – 3134 грн; лінії приготування кормосумішей – зменшити коефіцієнт варіації, залежно від виду корму, у 1,3...3,1 разу, – питому енергоємність на 14%, додатковий технологічний ефект – 19896 грн.

  2. Уперше розроблено методики та виготовлено комплекс спеціалізованих стендів і обладнання для фізичного моделювання: процесу теплообміну з регульованим активатором і тепловим навантаженням, електромеханічних характеристик асинхронних електродвигунів частотно регульованого електропривода, способу керування технологічними параметрами турбомеханізмів, способів вимірювання витрат компонентів кормів у потоці.

  3. Подальший розвиток наукових досліджень стосовно підвищення ефективності швидкісних режимів сільськогосподарських технологій, корекції параметрів і режимів роботи електропривода в зв’язку з нестаціонарністю параметрів електродвигунів та різною жорсткістю їх механічних характеристик при зв’язній роботі слід вести із залученням методів теорії розмитих множин і нечіткої логіки та теорії нейронних мереж.

  4. Результати досліджень увійшли до виданої уперше в Україні системної монографії “Енергозбереження в агропромисловому комплексі”, у якій обґрунтовано напрями енергозбереження в агропромисловому комплексі, розглянуто методи і способи зменшення витрат палива й енергії, подано математичні моделі та методики розрахунку технічних систем і засобів енергозбереження, розроблено рекомендації і визначено ефективність їх практичного застосування.

Публікації автора:

Монографії, журнали та збірники праць

  1. Федорейко В.С. Енергозберігаючі режими роботи електроприводів дозаторів потокових ліній приготування кормових сумішей//Науковий вісник Національного аграрного університету.-К.: НАУ. -2000.-№24.-С.181-187.

  2. Федорейко В.С. Автоматичне керування електроприводом дозаторів потокових ліній приготування сумішей//Праці міжнародної конференції з управління "Автоматика-2000". -Том4. -№2.-Львів: - Львівський національний університет ім. Івана Франка, 2000. -С.179-181.

  3. Федорейко В.С. Обґрунтування й дослідження способу зменшення енергоємності виробництва борошна на борошномельних підприємствах//Машинознавство, 2001. -№7. -С.53-55.

  4. Федорейко В.С. Шляхи покращення енергозбереження в АПК України//Збірник матеріалів ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції "Проблеми економії енергії". -Львів, Національний університет "Львівська політехніка", 2001. -С.253-255.

  5. Федорейко В.С. Обґрунтування структури регуляторів швидкісних режимів сільськогосподарських технологій//Вісник Харківського державного технічного університету сільського господарства. -Харків, ХДТУСТ, 2002. -№10. -С.343-349.

  6. Федорейко В.С. Регульований асинхронний електропривод як засіб енергозбереження//Вісник Тернопільського державного технічного університету. -Тернопіль, ТДТУ, 2002. -Том 7. -№3. -С.48-52.

  7. Федорейко В.С. Тенденції та проблеми розвитку регульованого електроприводу в АПК//Праці Таврійської державної агротехнічної академії. -Мелітополь, ТДАТА, 2002. -Вип.6. -С.55-60.

  1. Федорейко В.С. Енергооптимальні швидкісні режими пневмотранспорту в технологічних процесах виробництва борошна//Вісник Тернопільського державного технічного університету. -Тернопіль: -ТДТУ, 2003.Том8. -№2.
    -С.58-61.

  2. Федорейко В.С. Енергозберігаючі швидкісні режими технологій в агропромисловому комплексі//Збірник матеріалів ІV Міжнародної науково-практичної конференції "Проблеми економії енергії", -Львів: НУ "Львівська політехніка", 2003. -С.122-123.

  3. Федорейко В.С. Корекція швидкісних режимів в системах зв’язного дозування компонентів кормів//Вісник Тернопільського державного технічного університету. -Тернопіль: -ТДТУ, 2004. Том9. -№1. –С.63-68.

Опубліковані у співавторстві:

  1. Мартыненко И.И., Корчемный Н.А., Федорейко В.С. Дозирование грубых кормов с контролем расхода стебельчатой массы в потоке//Вестник сельскохозяйственной науки. -М., 1986. -№7. -С.122-126. (Обґрунтовано застосування регульованого електроприводу для дозаторів безперервної дії).

  2. Корчемный Н.А., Федорейко В.С. Система автоматического регулирования процесса дозирования стебельчатых кормов//Механизация и электрификация сельского хозяйства. -К.: Урожай, 1987. -Вып.65. -С.29-34. (Запропоновано принципи побудови систем керування дозаторами стебельних кормів).

  3. Корчемний М.О., Федорейко В.С., Синявський М.В., Гаран Є.В. Вимірювання і облік маси стеблистих кормів у потоці//Вісник сільськогосподарської науки. -1988. -№7. -С.66-68. (Розроблено принципи виконання пристрою для вимірювання та обліку стебельної маси в потоці).

  4. Корчемний М.О., Федорейко В.С. Оптимізація структури і режимів роботи електроприводів сільськогосподарських машин//Вісник Тернопільського державного технічного університету. -Тернопіль: -ТДТУ, 2000. -Том5. -№1. -С.74-80. (Подана класифікація структур електроприводів сільськогосподарських машин. Для визначення класів запропоновані алгоритми і аналітичні залежності для обчислення оптимальних параметрів і раціональних режимів роботи електроприводів).

  5. Федорейко В.С., Паламар М.І. Двохрівнева міжпроцесорна система керування потоковими лініями комбікормового виробництва // Вісник Тернопільського державного технічного університету. Тернопіль: -ТДТУ, 2000. –Том5. -№2. –С.50-54. (Обґрунтовано технічні принципи побудови систем керування технологічними лініями на базі однокристальних мікропроцесорів).

  6. Корчемний М.О., Федорейко В.С. Комп’ютерне моделювання електроприводів сільськогосподарських машин // Вісник Тернопільського державного технічного університету. -Тернопіль: -ТДТУ, 2000. -Том5. -№4. -С.35-41.(Проведений аналіз пакетів прикладних програм на предмет ефективності їх використання для електромеханічних систем. Показано, що пакет Simulink у середовищі MatLAB найбільш повно задовольняє методичні та фізико-технічні вимоги, що ставляться при дослідженні технічних систем. Наведений приклад розробки математичної моделі).

  7. Корчемний М.О., Федорейко В.С., Сладик В.Й. Енергозбереження в агропромисловому комплексі: Проблеми і рішення//Праці Таврійської державної агротехнічної академії. -Мелітополь, ТДАТА, 2000. -Том17. -Вип.1. -С.8-18. (Проведено аналіз енергозберігаючих заходів в агропромисловому секторі економіки, запропоновано шляхи вирішення даної проблеми на основі вітчизняного та світового досвіду).

  8. Федорейко В.С., Понятишин В.З., Рутило М.І. Енергозберігаючі режими роботи турбомеханізмів при регулюванні їх продуктивності//Вісник Харківського державного технічного університету сільського господарства. -Харків, ХДТУСГ, 2001. -Вип.6. -С.382-386.(Обґрунтовано доцільність використання частотного регулювання кутової швидкості асинхронних короткозамкнутих двигунів приводу турбомеханізмів з метою мінімізації енерговитрат та покращення технологічних параметрів).

  9. Корчемний М.О., Федорейко В.С., Щербань В.П. Енергозбереження в агропромисловому комплексі//Наукова монографія. -Тернопіль: "Підручники і посібники", 2001. -984с. (Обґрунтовано напрями енергозбереження в АПК, розглянуті методи і способи зменшення витрат палива й енергії на виробництві та в побуті. Участь у розробці математичних моделей і методик розрахунку технічних систем та засобів енергозбереження, визначенні ефективності їх застосування).

  10. Федорейко В.С., Понятишин В.З., Рутило М.І. Фізичне моделювання енергозберігаючих режимів роботи електроприводів сільськогосподарських машин//Вісник Тернопільського державного технічного університету. - Тернопіль: -ТДТУ, 2001. Том 6. -№3. -С.62-66. (Запропоновано методику фізичного моделювання роботи електроприводів в динаміці, описано технічні рішення розробленого стенду для випробовування електродвигунів в перехідних процесах).

  11. Федорейко В.С., Понятишин В.З. Електропривод систем вентиляції на базі перетворювачів частоти з контролем аміачно-температурних параметрів мікроклімату//Праці Таврійської державної агротехнічної академії. –Мелітополь, ТДАТА, 2001. -Том24. -Вип.1. -С.60-64. (Обґрунтовано необхідність регулювання повітрообміну по концентрації аміаку та температурі).

  12. Корчемний М.О., Федорейко В.С. Методика комп’ютерного моделювання, електромеханічних і електромагнітних процесів електроприводів сільськогосподарських машин//Науковий вісник Національного аграрного університету.-К.: -НАУ, 2001. -№41. -С.190-200.(Розроблена методика комп’ютерного моделювання режимів роботи електроприводів сільськогосподарських машин. Показано , що похибка моделювання не перевищує 10%).

  13. Федорейко В.С., Гаран Є.В. Енергоефективність приготування багатокомпонентних кормових сумішей//Праці Таврійської державної агротехнічної академії. -Мелітополь, ТДАТА, 2002. -Вип.5. -С.26-30. (Запропонована система автоматичного керування компонентами кормів з ведучим дозатором, що дозволяє зменшити енергоємність процесу).

  14. Корчемний М.О., Федорейко В.С., Гаран Є.В. Підвищення якості приготування кормосуміші шляхом зв’язного регулювання продуктивності дозаторів//Вісник Тернопільського державного технічного університету. - Тернопіль, ТДТУ, 2002. -Том7. -№2. -С.50-54. (Виконано аналіз спектральних характеристик потоків, що формуються дозаторами. Подано шляхи підвищення якості кормосуміші шляхом зв’язного автоматичного регулювання компонентів).

  15. Корчемний М.О., Федорейко В.С. Синтез енергетично оптимального векторного управління асинхронними електроприводами сільськогосподарських машин//Науковий вісник Національного аграрного університету. –К.: -НАУ. -2002. -№58. -С.147-152. (Теоретично доведено залежність втрат в обмотках асинхронного електродвигуна від потокозчеплення при різних навантаженнях електропривода. Розроблені алгоритм та структурна схема регульованого електропривода, які мінімізують втрати в електродвигуні).

  16. Федорейко В.С., Поліщук В.А., Чотарі А.З. Підвищення енергетичної ефективності роботи холодообмінних апаратів у харчовій промисловості//Механізація та електрифікація сільського господарства. -Вип.86, 2002, -С.229-233. (Доказана доцільність використання регульованого електроприводу в сільськогосподарських холодообмінних технологіях).

Депоновані наукові роботи

  1. Корчемний М.О., Машевський В.П., Філоненко А.Ф., Синявський М.В., Федорейко В.С. Исследовать режимы и условия работы электроприводов стационарных установок и разработать рекомендации по их рациональному использованию. -К, УНДІМЕСГ.1977.-120с. Деп. в ВІНТІ № 76059446, інв.№ Б6763140. (Обґрунтовано необхідність застосування систем автоматизованого електроприводу для покращення технологічних характеристик стаціонарних установок).

  2. .Корчемний М.О., Гоменюк П.Я., Синявський М.В., Федорейко В.С. Исследовать электроприводы кормоприготовительных машин и обосновать параметры регуляторов. -К, УНДІМЕСГ.1981.-135с. Деп. в ВІНТІ, № 79038482, інв. № Б5951322. (Досліджено та запропоновано параметри регуляторів машин та потокових ліній для приготування кормових сумішей).

  3. Корчемний М.О., Машевський В.П., Синявський М.В., Федорейко В.С., Головко В.М., Богачова В.Ю. Разработать способы и технические средства для повышения эксплуатационной надежности электрооборудования и нормы расхода электроэнергии. -К, УНДІМЕСГ.1985.-90с. Деп. в ВІНТІ, № 81096012. (Розроблено норми електроспоживання технологічних процесів та запропоновано рекомендації по їх ефективному використанню).

  4. Корчемний М.О., Федорейко В.С., Синявський М.В., Гаран Є.В., Філоненко А.Ф., Богачова В.Ю. Обобщить фактические строки службы основных видов электрооборудования и обосновать перспективные направления электрификации сельского хозяйства на базе внедрения энергосохраняющих технологий. -К, УНДІМЕСГ.1991.-93с. Деп.в ВІНТІ, №01.9.00.02.3220. (Запропоновано перспективні напрямки ефективного використання систем електрообладнання з метою покращення їх енергетичних характеристик).

  5. Федорейко В.С., Боголюбов В.М. Розробити алгоритм і програму розрахунку моменту опору електроприводу в динаміці. –Тернопіль, ТДПІ, 1994. –27с. Деп. в Укр. ІНТЕІ, №01944006605. (Розроблено алгоритм для комп’ютерних розрахунків моменту опору регульованих електроприводів при динамічних навантаженнях).

  6. Корчемний М.О., Федорейко В.С., Понятишин В.З., Бурин Р.Я. Розробка алгоритмів керування моделі економічної ефективності та рекомендації по енергозберігаючих заходах в технологічних процесах виробництва борошна, які забезпечують мінімум питомих витрат енергії. -Тернопіль. -ТДПУ.2002.-80с. Деп. в Укр. ІНТЕІ, № 0100U002414, івн. №0212U000931. (Обґрунтовано принципи ефективного управління пневмомережами борошномельного підприємства з метою покращення їх енергетичних характеристик).

Патенти та авторські свідоцтва

  1. Устройство для учета массы стебельчатых кормов в хранилищах: А.С.1348652СССР, МКИ G01F 1/66 /Корчемний М.О., Сапкаускас В.П., Федорейко В.С., Синявський М.В., Гаран Є.В. (СССР).-№3839426; Заявлено 15.01.85; Опубл. 30.10.87., Бюл.№40.-5с. (Запропоновано та обґрунтовано пристрій для вимірювання та обміну стебельної маси в потоці).

  2. Способ измерения расхода сочнозеленых кормов и устройство для его осуществления: А.с. 1642240 СССР, МКИ G01F 1/66 / Корчемный Н.А., Дацишин В.А., Кобак Н.Н., Федорейко В.С., Бойко Л.М., Пусвашкис В.В. (СССР). -№ 4325067; Заявлено 09.11.87.; Опубл.15.04.91, Бюл.№14.-11с. (Запропоновано та обґрунтовано спосіб та пристрій для вимірювання витрат кормових компонентів у потоці).

  1. Спосіб енергоефективного приготування кормових сумішей: Патент №43275А, Україна, МКИ А01К5/2(Федорейко В.С., Корчемний М.О., Гаран Є.В. (Україна)). -№2001053694; Заявлено 31.05.2001; Опубл. 15.11.2001, Бюл.№10.-7с. (Обґрунтовано та запропоновано спосіб приготування кормових сумішей заснований на основі теорії випадкових функцій).

  2. Пристрій керування мікрокліматом в промислових пташниках: Патент №58764А, Україна, МКИ А01К31/00, (Корчемний М.О., Федорейко В.С., Понятишин В.З. (Україна)). -№2002108119; Заявлено 14.10.2002 р. Опубліковано 15.08.2003; Бюл.№8. (Обґрунтовано та запропоновано пристрій керування мікрокліматом в промислових пташниках в перехідний період).

  3. Спосіб керування технологічними параметрами турбомеханізмів: Патент №60176А, Україна, МКИ 7F01D17/24, (Федорейко В.С. Корчемний М.О. Понятишин В.З. Клендій П.Б. Нестеренко О.В.Рутило М.І. (Україна)) -№2003021526; Заявлено 21.02.2003 р. Опубліковано 15.09.2003; Бюл.№9. (Обґрунтовано та запропоновано спосіб керування технологічними параметрами турбомеханізмів, що дає змогу регулювати швидкісні режими вентилятора транспортування зерна та продуктів його розмелу з допомогою електромеханічних параметрів електроприводу).

  4. Пристрій для контролю обмерзання і автоматичного регулювання процесу відтавання: Патент №64119А, Україна, МКИ 7 G01К11/06, F25D21/02, (Федорейко В.С. Андрієвський В.В. Поліщук В.А. Чотарі А.З.(Україна)) -№2003010322; Заявлено 14.01.2003 р. Опубліковано 16.02.2004р; Бюл.№2. (Обґрунтовано та запропоновано пристрій для контролю обмерзання і автоматичного регулювання процесу відтавання теплообмінника).

Матеріали і тези наукових конференцій

  1. Корчемний М.О., Федорейко В.С., Дацишин В.О., Гаран Є.В. Автоматический контроль и учет массы кормов // Автоматизация технологических процессов в животноводстве и растеневодстве – важный фактор реализации Продовольственной программы СССР. –Киев: УСХА, 1985. –Т.1. –С.20. (Обгрунтовано спосіб обліку маси кормів в потоці).

  2. Федорейко В.С., Пимпе А. П., Портман М.Л., Синявський М.В. К методике определения производительности кормоприготовительных машин // Интесификация перестройки и внедрения новых технологий в кормопроизводстве. –Вильнюс: ГЕКИ, 1986. –Т.1. –С.34-36. (Розроблено методику розрахунку продуктивності дозаторів).

  3. Корчемний М.О., Федорейко В.С., Дацишин В.О., Сапкаускас В. П. Микроволновый способ измерения расхода сочных кормов в непрерывном потоке // Интесификация перестройки и внедрения новых технологий в кормопроизводстве. –Вильнюс: ГЕКИ, 1986. –Т.1. –С.111-112. (Узагальнення досвіду виробничих досліджень витратоміра).

  4. Корчемний М.О., Федорейко В.С., Мумига В.Н., Гаран Є.В. Эфективный способ снижения неравномерности распределения компонентов в кормосмеси // Интесификация перестройки и внедрения новых технологий в кормопроизводстве. –Вильнюс: ГЕКИ, 1986. –Т.1. –С.120-121. (Постановка задачі по розробці системи елекрообладнання).

  5. Корчемний М.О., Федорейко В.С., Гаран Є.В. Зниження енерговитрат при поточному приготуванні кормових сумішей // Енергозберігаючі технології та технічні засоби для виробництва сільськогосподарської продукції. –Глеваха: УНДІМЕСГ, 1993. –Т.1. –С.74-76. (Аналіз енергетики процесу приготування кормосумішей).

  6. Федорейко В.С. Автоматизація технологічних процесів приготування комбікормів // Перспективи розвитку механізації, електрифікації, автоматизації та технічного сервісу сільськогосподарського виробництва. –Глеваха: ІМЕСГ, 1996. –Т.1. –С.34.

  7. Федорейко В.С. Обґрунтування й дослідження способу зменшення енергоємності виробництва борошна на борошномельних підприємствах // Тези доповідей 5-го Міжнародного симпозіуму Українських інженерів-механіків у Львові. –Львів: КІНПАТРІ ЛТД, 2001. –Т.1. –С.97-98.

  8. Федорейко В.С., Паламар М.І. Оптимізоване керування роботою асинхронних двигунів у потокових лініях // Збірник матеріалів VII науковї конференції "Прогресивні матеріали, технології в машино-приладобудуванні ". –Тернопіль.: ТДТУ, 2003. Т.1. –С.103-104. (Розробка структурної схеми системи керування).