Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Історичні науки / Історія України


Якубова Лариса Дмитрівна. Етнічні меншини УСРР і влада: динаміка соціально-економічних, політичних і культурних перетворень (1921-1935 рр.). : Дис... д-ра наук: 07.00.01 - 2007.



Анотація до роботи:

Якубова Л.Д. Етнічні меншини УСРР і влада: динаміка соціально-економічних, політичних і культурних перетворень (1921 – 1935 рр.) – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук за спеціальністю 07.00.01 – історія України. – Інститут історії України НАН України. - Київ, 2007 р.

У дисертації на тлі загальної соціально-економічної, політичної та культурної історії комплексно досліджується становище етнічних меншин України впродовж 20-х – першої половини 30-х рр. ХХ ст. та їхні взаємини з владою. Підсумовані результати наукової праці декількох поколінь вітчизняних і зарубіжних істориків по розробці заявленої проблематики. На основі ґрунтовної джерельної бази висвітлені особливості виробничого, суспільно-політичного та культурного життя етнічних меншин УСРР у контексті національної політики радянської держави. Об’єктом дослідження виступає сукупність соціально-економічних, суспільно-політичних та етнокультурних взаємин, які визначили специфіку етнонаціонального розвитку УСРР на етапі запровадження політики коренізації.

Досліджуваний період розглядається як час епохальних змін у базисних сферах життєдіяльності етнічних громад. Основою для узагальнень у галузі соціально-економічної історії етнічних громад стало висвітлення еволюції господарської діяльності етнічних меншин в умовах непу, історії національної кооперації, радянської кооперації в місцях мешкання етнічних меншин, аграризації єврейства, переведення на осілість рома, колонізаційної політики, землевпорядження, податкової політики, розвитку місцевої промисловості тощо. Суспільно-політичне життя етнічних громад розглядалося на тлі історії національного адміністративно-територіального будівництва, виборчих кампаній, нерадянських і прорадянських суспільно-політичних партій і рухів. Шляхом реконструкції історії коренізації навчальних і культосвітніх закладів, процесів етнокультурної взаємодії й трансформації традиційного культурного середовища охарактеризовані наслідки культурницької діяльності Кремля у контексті концепції культурної революції та філософії „культурного стрибка”.