Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Фармакологія


Годован Владлена Володимирівна. Фармакологічні властивості нових похідних германієвих солей дифосфонових кислот з біолігандами. : Дис... д-ра наук: 14.03.05 - 2008.



Анотація до роботи:

Годован В. В. Фармакологічні властивості нових похідних германієвих солей дифосфонових кислот з біолігандами. — Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю 14.03.05 — фармакологія. — Одеський державний медичний університет МОЗ України. — Одеса, 2008.

У дисертації експериментально обґрунтовано можливість створення принципово нового вітчизняного класу біологічно активних речовин (БАР) на основі германієвих солей дифосфонових кислот. У гострому та хронічному експериментах доведено нешкідливість похідних оксіетилідендифосфонатогерманатів з біолігандами (нікогерму, гермаміду, гермакорду). In vitro та in vivo на різних моделях патологічних станів вивчено провідні гепато- і кардіовазотропні ефекти та механізми дії цих сполук, а також за допомогою вперше розроблених методів позакамерного аналізу фармакокінетичних параметрів встановлено особливості їх розподілу та виведення з організму тварин. Отримані результати обґрунтовують доцільність практичного застосування цих БАР як безпечних і потенційно високоефективних мембранопротекторних засобів для спрямованої корекції змін у клітинних мембранах у комплексному лікуванні різних захворювань серця та печінки. До клінічних випробувань рекомендовано гермакорд як кардіопротектор із високою антигіпертензивною і протиаритмічною активністю і нікогерм — як потенційний ефективний і безпечний гепатопротектор.

У дисертації наведено нове вирішення актуальної проблеми фармакології та медицини, яке полягає у теоретичному й експериментальному обґрунтуванні доцільності практичного застосування нового вітчизняного класу БАР в ряду похідних оксіетилідендифосфонатогерманатів як безпечних і потенційно високоефективних мембранопротекторних лікарських засобів для спрямованої корекції морфофункціональних змін у клітинних мембранах у комплексному лікуванні хвороб серця, печінки.

1. Теоретично обгрунтовано і прицільно синтезовано новий ряд БАР — похідних оксіетилідендифосфонатогерманатів із різними біолігандами: нікотиновою кислотою — нікогерм (МІГУ-4), її метаболітом нікотинамідом — гермамід (МІГУ-5) і елементом магнієм — гермакорд (МІГУ-6). Подано їхню фармакопейну характеристику.

2. Всі БАР є малотоксичними сполуками. При внутрішньоочеревинному введенні щурам ЛД50 становила для нікогерму — 339,0 мг/кг маси, гермаміду — 560,5, гермакорду — 373,0. Їхня нешкідливість також доведена за даними вивчення підгострої, субхронічної і хронічної токсичності, кумулятивних, місцевоподразнювальних і алергізуючих властивостей.

3. Вивчення вазодилататорної активності нових БАР in vitro показало, що тільки гермакорд чинив вірогідно виразний судинорозширювальний ефект (у середньому на 38,3±5,2 %, концентрація 10-4 М/л). Встановлено його ендотелійзалежну природу. Дослідження in vivo антигіпертензивної дії синтезованих сполук у гострому експерименті на нормотензивних тваринах і на моделі стійкої сольової артеріальної гіпертензії у щурів виявили їхню виразну активність, проте найбільший дилататорний ефект був притаманний гермакорду, при застосуванні якого гіпертензія практично не розвивалася.

4. У дослідах in vitro було доведено, що гермакорд також мав виразну антиаритмічну активність, основу якої становить властивість дозозалежно подовжувати потенціал дії за рахунок фази реполяризації (тривалість 2), не впливаючи при цьому на деполяризацію міокарда. Оптимальна ефективність розвивається при концентраціях 10-6–10-5 М/л. Паралельно гермакорд впливав на пейсмейкерну активність, що приводило до нормалізації ритму скорочень. На моделі аконітинової аритмії було встановлено, що усі БАР відновлювали серцевий ритм у щурів, однак найефективнішу протиаритмічну дію мав гермакорд. Його профілактичне введення було удвічі ефективнішим, ніж лікувальне. При застосуванні гермакорду на тлі сольової дієти тривалість аритмій у тварин на 14-ту добу зменшувалась удвічі, а на 28-му — майже утричі, при цьому зовсім не наставала фібриляція шлуночків.

5. Вивчення профілактичного та лікувального впливу гермакорду дозами 1/10 і 1/20 ЛД50 на метаболізм міокарда на моделі ізадринової міокардіодистрофії з наступним 7-денним фізичним навантаженням показало, що він істотно запобігає пригніченню тканинного дихання, окиснювального фосфорилювання та їхнього спряження у мітохондріях серцевого м’яза щурів, що, в свою чергу, запобігає зменшенню синтезу макроергічних фосфатів, дискоординації активності мітохондріальних АТФ-аз і, зрештою, пошкодженню мембран мітохондрій кардіоміоцитів, що вказує на його високу фармакологічну активність як у профілактиці, так і в лікуванні міокардіодистрофії.

6. За даними флуоресцентного зондування мембран еритроцитів, вивчення їхньої фосфоліпідної компоненти, морфогістологічних досліджень печінки та виживаності тварин доведено, що галактозамінова модель ураження печінки призводить до менш виразних жорстких і незворотних негативних змін, ніж тетрахлорметанова, тому вона є найбільш адекватною для вивчення гепатопротекторних властивостей нових БАР і встановлення їхніх механізмів дії. Скринінгові дослідження обґрунтували оптимальний дозовий режим уведення сполук: за 7 діб до і 7 після застосування гепатотоксину дозою 1/20 ЛД50.

7. На тлі галактозамінового гепатиту профілактично-лікувальне введення синтезованих БАР виявило їх виразний гепатопротекторний ефект. Виживаність тварин досягала 100 %; сполуки запобігали або істотно зменшували активність ферментів цитолізу та холестазу, виразність морфогістохімічних змін печінки. Відновлення цих показників до рівня контролю відбувалось у 2–5 разів швидше, ніж у групі нелікованих тварин. Найбільш ефективним був нікогерм.

8. Порівняльне вивчення гепатозахисної активності складових компонентів (ОЕДФ, германію, НК, НА, магнію), відповідними еквімолярними до структури синтезованих сполук дозами, на тлі галактозамінового гепатиту продемонструвало, що хоча окремі компоненти, на основі яких синтезовані БАР, зменшували глибину виявів порушення активності маркерних ферментів печінки, однак вони значно не впливали на фармакологічну активність комплексних молекул оксіетилідендифосфонатогерманатів. Ці дані дозволили стверджувати, що фармакологічні ефекти синтезованих БАР пов’язані з дією усієї молекули.

9. Гепатопротекторний ефект синтезованих сполук на тлі токсичного гепатиту реалізувався за рахунок пригнічення пероксидації ліпідів, активації як ферментативної, так і неферментативної складових антирадикального захисту, запобігання збільшенню вмісту загального холестерину, зменшенню вмісту загальних фосфоліпідів, нормалізації коефіцієнта холестерин/фосфоліпіди в мембранах еритроцитів і гепатоцитів. Водночас вони істотно запобігали змінам співвідношення окремих фракцій фосфоліпідів (збільшенню вмісту важкоокиснюваних фракцій – ЛФХ і СФМ та зменшенню вмісту легкоокиснюваних — ФХ, ФЕА, ФС, а також ФФК). Ці дані підтверджують, що синтезованим БАР притаманна виразна мембранопротекторна активність, за силою якої вони розташовуються таким чином: нікогерм > гермамід > гермакорд > гептрал.

10. У скринінгових дослідженнях на моделях «оцтових корчів», карагенінового і зимозанового асептичного запалення встановлено, що гермаміду і гермакорду притаманна аналгезуюча активність, а найбільш перспективними і потенційними протизапальними засобами є нікогерм і гермамід, що може бути корисним при лікуванні запальних захворювань, у тому числі печінки, серця.

11. Запропоновано нові методи позамодельного аналізу параметрів розподілу ліків у організмі та їхнього виведення, які дозволяють на мінімальній кількості досліджуваних об’єктів вірогідно і точно провести узагальнюючу оцінку їхнього фармакокінетичного профілю. Було встановлено, що синтезовані БАР швидко надходять у системний кровотік, досить швидко обмінюються з кров’ю; для них характерна висока доступність до тканин організму, відсутність незворотного зв’язування у тканинах, повне виведення з організму протягом 5 діб тощо. Одержані дані позитивно характеризують їхні фармако- і токсикологічні властивості та демонструють, що фармакологічно активною є або сама молекула сполук, або їхні метаболіти. Фармакокінетичні властивості синтезованих БАР не тільки підтверджуються їхньою фармакологічною активністю, але й мають прогностичну значущість.

12. Результати досліджень з вивчення токсикологічних, фармакокінетичних і фармакодинамічних властивостей нових похідних германієвих солей дифосфонових кислот із біолігандами дозволяють рекомендувати для клінічних випробувань гермакорд як потенційний кардіопротектор з антигіпертензивною і протиаритмічною активністю, а нікогерм — як ефективний і безпечний гепатопротекторний засіб.

Публікації автора:

1. Годован В. В. Позамодельний аналіз процесів розподілу нової біологічно активної речовини — дифосфонату германію з нікотиновою кислотою в організмі тварин / В. В. Годован // Клінічна фармація. — 2005. — Т. 9, № 4. — С. 36-42.

2. Годован В. В. Галактозаміновий гепатит як модель вивчення морфофункціональних порушень клітинних мембран / В. В. Годован, Н. В. Кресюн // Одеський медичний журнал. — 2005. — № 3. — С. 11-15. Внесок дисертанта розробка методології експерименту, огляд літератури, проведення досліджень, аналізу та узагальнення результатів, написання статті.

3. Годован В. В. Вазодилататорная активность новых производных дифосфонатов германия с биолигандами / В. В. Годован, В. И. Кресюн // Інтегративна антропологія. — 2005. — № 1-2. — С. 44-47. Внесок дисертанта проведення аналізу джерел літератури, експериментів, статистичної обробки, аналізу та узагальнення результатів, написання та оформлення статті.

4. Годован В. В. Скринінгове дослідження аналгезуючої та протизапальної активності у ряду дифосфонатів германію / В. В. Годован, В. Й. Кресюн // Одеський медичний журнал. — 2005. — № 5. — С. 49-51. Внесок дисертанта розробка методології експерименту, проведення аналізу джерел літератури, досліджень, статистичної обробки результатів, їх аналіз, написання та
оформлення статті.

5. Годован В. В. Вплив нових БАР — похідних дифосфонату германію — на серцевий ритм та артеріальний тиск in vivo / В. В. Годован // Буковинський медичний вісник. — 2005. — № 4. — С. 89-92.

6. Годован В. В. Вивчення протиаритмічних властивостей БАР — похідних дифосфонатів германію (повідомлення 1) / В. В. Годован, Н. В. Кресюн
// Одеський медичний журнал. — 2005. — № 6. — С. 22-25. Внесок дисертанта розробка методології експерименту, проведення досліджень, аналіз та узагальнення результатів, написання статті.

7. Годован В. В. Вивчення протиаритмічних властивостей БАР — похідних дифосфонатів германію (повідомлення 2) / В. В. Годован, Н. В. Кресюн // Одеський медичний журнал. — 2006. — № 1. — С. 11-15. Внесок дисертанта розробка методології експерименту, проведення досліджень, аналізу та інтерпретації результатів, написання статті.

8. Годован В. В. Порівняльний позамодельний аналіз тропності нових похідних у ряді дифосфонатів германію до органів і тканин експериментальних тварин / В. В. Годован // Ліки. — 2006. — № 1-2. — С. 69-76.

9. Годован В. В. Тканинне дихання та окислювальне фосфорилювання у мітохондріях серця при експериментальній міокардіодистрофії та її медикаментозній корекції / В. В. Годован, В. Й. Кресюн, І. Й. Сейфуліна // Одеський медичний журнал. — 2006. — № 3. — С. 13-17. Внесок дисертанта проведення аналізу джерел літератури, експериментів, статистичної обробки, аналізу результатів, написання та оформлення роботи.

10. Годован В. В. Вплив магнієвої солі дифосфонату германію на активність АТФ-аз мітохондрій міокарда при експериментальній міокардіодистрофії / В. В. Годован, В. Й. Кресюн // Досягнення біології та медицини. — 2006. —
№ 1. — С. 24-29. Внесок дисертанта розробка методології експерименту, проведення огляду літератури, досліджень, статистичної обробки результатів, їх аналізу, написання та оформлення статті.

11. Годован В. В. Аналіз фармакокінетики нових похідних дифосфонатогерманатів, заснований на оцінці статистичних моментів їх розподілу в організмі тварин / В. В. Годован, О. В. Жук, В. Г. Зіньковський, С. І. Щукін // Одеський медичний журнал. — 2006. — № 4. — С. 36-42. Внесок дисертанта участь у розробці нового фармакокінетичного підходу, проведення інтерпретації та узагальнення результатів, написання статті.

12. Годован В. В. Аденілові нуклеотиди мітохондрій серцевого м’яза щурів при міокардіодистрофії та застосуванні нової БАР — гермакорду / В. В. Годован, В. Й. Кресюн // Досягнення біології та медицини. — 2006. — № 2. —
С. 61-66. Внесок дисертанта проведення аналізу джерел літератури, експериментів, статобробки, аналізу й узагальнення результатів, написання та оформлення статті.

13. Годован В. В. Гепатозахисні властивості нових біологічно активних речовин — МІГУ-4 та МІГУ-5 / В. В. Годован, В. Й. Кресюн // Інтегративна антропологія. — 2006. — № 2. — С. 52-57. Внесок дисертанта проведення аналізу джерел літератури, експериментів, статистичної обробки, аналізу і узагальнення результатів, написання та оформлення статті.

14. Годован В. В. Оцінка процесів зв’язування нових похідних дифосфонатогерманатів в організмі тварин / В. В. Годован // Вісник психіатрії та психофармакотерапії. — 2007. — № 1. — С. 54-58.

15. Годован В. В. Оцінка складності кінетичних моделей процесів розподілу похідних дифосфонатогерманатів на основі нового комбінованого підходу / В. В. Годован, В. Г. Зіньковський, О. В. Жук // Медичні перспективи. — 2007. — Т. XII, № 2. — С. 14-22. Внесок дисертанта участь у розробці нового фармакокінетичного підходу, проведення аналізу та узагальнення результатів, написання та оформлення статті.

16. Годован В. В. Критерії оцінки абсолютної біодоступності нових похідних дифосфонатогерманатів до тканин тварин / В. В. Годован, В. Г. Зіньковський, О. В. Жук // Український медичний альманах. — 2007. — Т. 10, № 2. —
С. 46-50. Внесок дисертанта участь у розробці нового фармакокінетичного підходу, проведення математичних розрахунків і аналізу результатів, написання та оформлення статті.

17. Годован В. В. Патогенетичні механізми гепатозахисної дії нових похідних нікотинової кислоти та нікотинаміду / В. В. Годован, В. Й. Кресюн // Інтегративна антропологія. — 2007. — № 1. — С. 61-68. Внесок дисертанта проведення огляду літератури, експериментів, статистичної обробки, аналізу та узагальнення результатів, написання та оформлення статті.

18. Годован В. В. Корекція перекисного окиснення ліпідів при токсичному гепатиті новими комплексними сполуками германію з біолігандами / В. В. Годован, В. Й. Кресюн // Досягнення біології та медицини. — 2007. — № 2. —
С. 13-16. Внесок дисертанта проведення огляду літератури, досліджень, статистичної обробки, аналізу та узагальнення результатів, написання та оформлення статті.

19. Годован В. В. Cтан системи антиоксидантного захисту клітини при галактозаміновому гепатиті та застосуванні похідних оксіетилідендифосфонатогерманатів (повідомлення 1) / В. В. Годован, В. Й. Кресюн // Одеський медичний журнал. — 2007. — № 4. — С. 36-41. Внесок дисертанта проведення огляду літератури, експериментів, статистичної обробки, аналізу та узагальнення результатів, написання та оформлення статті.

20. Годован В. В. Cтан системи антиоксидантного захисту клітини при галактозаміновому гепатиті та застосуванні похідних оксіетилідендифосфонатогерманатів (повідомлення 2) / В. В. Годован, В. Й. Кресюн // Одеський медичний журнал. — 2007. — № 5. — С. 5-10. Внесок дисертанта проведення огляду літератури, експериментів, статистичної обробки, аналізу та узагальнення результатів, написання та оформлення статті.

21. Годован В. В. Порівняльна фармакологічна активність нових БАР — похідних дифосфонових кислот / В. В. Годован, В. Й. Кресюн, І. Й. Сейфуліна // Інтегративна антропологія. — 2007. — № 2. — С. 13-17. Внесок дисертанта проведення аналізу джерел літератури, експериментів, статистичної обробки, аналізу результатів, написання та оформлення роботи.

22. Годован В. В. Динаміка фосфоліпідної компоненти печінки при галактозаміновому ураженні та застосуванні оксіетилідендифосфонатогерманатів / В. В. Годован, В. Й. Кресюн // Одеський медичний журнал. — 2007. — № 6. — С. 7-13. Внесок дисертанта проведення аналізу джерел літератури, досліджень, статистичної обробки, аналізу й узагальнення результатів, написання та оформлення статті.

23. Годован В. В. Вивчення процесів виведення похідних дифосфонатогерманатів з організму тварин за допомогою нових методів позакамерного аналізу / В. В. Годован // Клінічна фармація. — 2008. — Т. 12, № 1. — С. 11-16.

24. Годован В. В. Вплив похідних оксіетилідендифосфонатогерманатів на фосфоліпідний склад мембран при токсичному ураженні печінки / В. В. Годован, В. Й. Кресюн, І. Й. Сейфуліна // Журнал АМН України. — 2008. —
Т. 14, № 1. — С. 63-73. Внесок дисертанта проведення аналізу джерел літератури, експериментів, статистичної обробки, аналізу результатів, написання та оформлення роботи.

25. Пат. 19965 Україна, МПК (2006) А61К 31/19 (2006.01) А61К 33/12 (2006.01) А61К 33/24. Магній-оксіетилідендифосфонатогерманат, який характеризується вазодилататорною дією / Годован В. В., Кресюн В. Й., Сейфуліна
І. Й.; заявник і патентовласник Одес. держ. мед. ун-т. — № u200605317 ; заявл. 15.05.2006 ; опубл. 15.01.07, Бюл. № 1. — 8 с. Внесок дисертанта проведення аналізу результатів експериментів, написання та оформлення патенту.

26. Пат. 20658 Україна, МПК (2007) А61К 31/19 (2007.01) А 61К 33/00. Біологічно активна протиаритмічна речовина — «Гермакорд» / Годован В. В., Кресюн В. Й., Сейфуліна І. Й.; заявник і патентовласник Одес. держ. мед. ун-т. — № u200605323 ; заявл. 15.05.2006 ; опубл. 15.02.07, Бюл. № 2. — 8 с. Внесок дисертанта проведення аналізу результатів експериментів, написання та оформлення патенту.

27. Пат. 19966 Україна, МПК (2006) А61В 10/00. Спосіб визначення параметрів розподілу лікарських засобів у крові, органах і тканинах організму / Годован В. В., Зіньковський В. Г., Жук О. В., Кресюн В. Й., Щукін С. І.; заявник та патентовласник Одес. держ. мед. ун-т. — № u200605324 ; заявл. 15.05.2006 ; опубл. 15.01.07, Бюл. № 1. — 8 с. Внесок дисертанта участь у розробці нового способу, проведення інтерпретації результатів, написання патенту.

28. Пат. 25717 Україна, МПК (2006) А61В 10/02. Cпосіб визначення параметрів процесів екскреції лікарських засобів з організму / Годован В. В., Зіньковський В. Г., Жук О. В., Кресюн В. Й.; заявники та патентовласники Одес. держ. мед. ун-т і Опольськ. ун-т. — № u2006/11546 ; заявл. 02.11.2006 ; опубл. 27.08.2007, Бюл. № 13. — 8 с. Внесок дисертанта участь у розробці нового способу, проведення математичних розрахунків, аналізу результатів, написання та оформлення патенту.

29. Пат. 29084 Україна, МПК (2006) А61В 10/02. Спосіб оцінки абсолютної доступності лікарських засобів до тканин організму / Годован В. В., Зіньковський В. Г., Жук О. В., Кресюн В. Й.; заявники та патентовласники Одес. держ. мед. ун-т і Опольськ. ун-т. — № u200703780 ; заявл. 05.04.2007 ; опубл. 10.01.2008, Бюл. № 1. — 6 с. Внесок дисертанта участь у розробці нового способу, проведення аналізу результатів, написання та оформлення патенту.

30. Годован В. В. Новые биологически активные вещества на основе германия / В. И. Кресюн, И. И. Сейфуллина, В. В. Годован, Б. А. Волошенков // Клінічна фармація. — 2000. — Т. 4, № 4. — С. 66-67 (Вчені України — вітчизняній фармації : праці наук.-практ. конф., Харків, верес. 2000) Внесок дисертанта проведення досліджень, аналізу результатів, написання та оформлення тез.

31. Годован В. В. Изучение безвредности БАВ из ряда германийсодержащих соединений / В. В. Годован, В. И. Кресюн // Наука і освіта, 2004 : VII Міжнар. наук.-практ. конф., 10-25 лют. 2004 р. : матеріали. — Дніпропетровськ, 2004. — Т. 48 «Медицина». — С. 33-34. Внесок дисертанта проведення огляду літератури, експериментів, статобробки, аналізу результатів, написання та оформлення тез.

32. Годован В. В. Вплив нового похідного германію та нікотинової кислоти — нікогерму на кров’яний тиск / В. В. Годован, Н. В. Кресюн // Сучасні досягнення валеології та спортивної медицини : Х Ювіл. міжнар. наук.-практ. конф., 22-24 верес. 2004 р. : праці. — Одеса : ОДМУ, 2004. — С. 227-228. Внесок дисертанта розробка методології експерименту, проведення досліджень, аналізу та узагальнення результатів, написання тез.

33. Годован В. В. Галактозаминовые повреждения мембран / В. В. Годован, Н. В. Кресюн // Дні науки-2005 : міжнар. наук.-практ. конф., 15-27 квіт. 2005 р. : матеріали. — Дніпропетровськ, 2005. — Т. 20. — С. 40-41. Внесок дисертанта розробка методології експерименту, проведення огляду літератури, досліджень, аналізу та узагальнення результатів, написання тез.

34. Годован В. В. Дифосфонат германия с никотиновой кислотой в коррекции галактозаминовых повреждений мембран / В. В. Годован, Н. В. Кресюн // IV читання ім. В. В. Підвисоцького : наук. конф., 26-27 трав. 2005 р. : матеріали. — Одеса, 2005. — С. 31-32. Внесок дисертанта розробка методології експерименту, проведення досліджень, аналізу та узагальнення результатів, написання тез.

35. Годован В. В. Вплив магнієвої солі дифосфонату германію на функцію мітохондрій міокарда / В. В. Годован, Н. В. Кресюн // Сучасні досягнення валеології та спортивної медицини : ХI Міжнар. наук.-практ. конф., 9-10 черв. 2005 р. : праці. — Одеса: ОДМУ, 2005. — С. 81-82. Внесок дисертанта розробка методології експерименту, проведення досліджень, аналізу та узагальнення результатів, написання тез.

36. Годован В. В. Физиологические механизмы коррекции энергообеспечения сократительной функции миокарда / В. В. Годован, В. И. Кресюн //
I съезд физиологов СНГ, 19-23 сент. 2005 г. : науч. труды / Под ред. Р. И. Сепиашвили. — М.: Медицина — Здоровье, 2005. — Т. 2. — С. 72-73. Внесок дисертанта проведення огляду літератури, експериментів, статистичної обробки, аналіз результатів, написання та оформлення тез.

37. Годован В. В. Возможности фармакокинетического внемодельного прогнозирования фармакодинамической активности новых биологически активных веществ / В. В. Годован // Науково-технічний прогрес і оптимізація технологічних процесів створення лікарських препаратів : I Міжнар. наук.-практ. конф., 6-7 квіт. 2006 р. : матеріали. — Тернопіль, 2006. — С. 145-146.

38. Годован В. В. Определение среднего времени удержания лекарственных средств всей биосистемой на основании новых методов анализа кинетики их экскреции / В. В. Годован, В. Г. Зиньковский, О. В. Жук // Человек и лекарство : XIV Рос. нац. конгр., 16-20 апр. 2006 г. : материалы. — М., 2007. —
С. 822-823. Внесок дисертанта участь у розробці нового фармакокінетичного методу, проведення математичних розрахунків результатів, написання та оформлення тез.

39. Годован В. В. Фармакокинетический анализ тропности к тканям животных новых БАВ — производных дифосфонатогерманатов / В. В. Годован // Сучасні досягнення валеології та спортивної медицини : ХII Міжнар. наук.-практ. конф., 5-6 жовт. 2006 р. : матеріали. — Одеса : ОДМУ, 2006. — С. 63-64.

40. Годован В. В. Вазокардіотропні властивості магнійоксіетилідендифосфонатогерманату (гермакорду) / В. В. Годован // Фармакологія-2006 — крок в майбутнє : III Нац. з’їзд фармакологів України, 17-20 жовт. 2006 р. : тези доп. — Одеса, 2006. — С. 85-86. Внесок дисертанта проведення експериментів, статобробки, аналізу результатів, написання та оформлення тез.

41. Godovan V. V. Аction of the new biologically active compound germacord on energetic balance in cardiac mithochondries at experimental myocardiodystrophy / V. V. Godovan, V. I. Kresyun // Revista Farmaceutic a Moldovei: Ediie special. — Conferina tinific "Farmacologia Naional la 35 ani" a Societii tiintifice a farmacologilor din Republica Moldova cu participare internaional. — Chiinu, 2006. — Р. 59-61. Внесок дисертанта проведення експериментів, статистичної обробки, аналізу результатів, написання та оформлення тез.

42. Годован В. В. Гермакорд как потенциальное противоаритмическое лекарственное средство / В. В. Годован // Лікування та реабілітація у загальній практиці — сімейній медицині : Республ. наук.-практ. конф., 11-12 трав.
2007 р. : матеріали. — Одеса, 2007. — С. 22.

43. Годован В. В. Вивчення деяких показників тканинної кінетики нової біологічно активної речовини — гермаміду / В. В. Годован // Сучасні методичні підходи до аналізу стану здоров’я : Всеукр. наук.-практ. конф., 14-16 трав. 2007 р. — Луганськ, 2007. — С. 6.

44. Годован В. В. Токсические поражения печени и их фармакологическая коррекция новым БАВ / В. В. Годован // VI читання ім. В. В. Підвисоцького, присвячені 150-річчю з дня народження, 31 трав. — 1 черв. 2007 р. : матеріали. — Одеса, 2007. — С. 60-61.

45. Годован В. В. Експериментальні моделі токсичних уражень печінки у порівняльному аспекті / В. В. Годован, В. Й. Кресюн // Здобутки клінічної та експериментальної медицини : підсумк. наук.-практ. конф., 8 черв. 2007 р. : праці. — Тернопіль, 2007. — С. 132-133. Внесок дисертанта розробка методології експерименту, проведення експериментів, статобробки, аналізу результатів, написання та оформлення тез.

46. Godovan V. V. Kinetics of distribution and excretion of organic derivatives germane in rats / V. V. Godovan, V. G. Zinkowsky, O. V. Zhuk // Pharmacological Reports (Formerly Polish Journal of Pharmacology). — 2007. — Supp. 1, vol. 59. — P. 61. (The Sixteenth Day of Neuropsychopharmacology. — Wrocaw, 6-8 september 2007). Внесок дисертанта участь у розробці фармакокінетичного методу, проведення аналізу результатів, написання та оформлення тез.

47. Годован В. В. Оксиэтилидендифосфонатогерманаты — новый класс БАВ с мембранотропной активностью / В. В. Годован, В. И. Кресюн // Психофармакология и биол. наркология. — 2007. — Т. 7, спец. вып. (сентябрь). —
Ч. 1 (А-Л). — С. 1-1659-1-1660. (Фармакология — практическому здравоохранению: III съезд фармакологов России. Санкт-Петербург, 23-27 сент. 2007 р. : материалы) Внесок дисертанта проведення досліджень, статистичної обробки, аналізу та узагальнення результатів, написання та оформлення тез.

48. Годован В. В. Нові похідні оксіетилідендифосфонатогерманатів при експериментальній патології печінки / В. В. Годован, В. Й. Кресюн // Вісник Вінницького національного медичного університету. — 2007. — № 11 (2/2). — С. 756-757 (Актуальні проблеми фармакології : наук.-практ. конф. з міжнар. участю, присвячена 70-річчю кафедри фармакології Вінницького національного медичного університету ім. М. І. Пирогова. Вінниця, 28-29 верес. 2007 р. : праці.). Внесок дисертанта проведення досліджень, статистичної обробки, аналізу результатів, написання та оформлення тез.

49. Годован В. В. Влияние оксиэтилидендифосфонатогерманатов на перекисное окисление липидов и антирадикальную защиту клетки при экспериментальном токсическом гепатите / В. В. Годован, В. И. Кресюн // Спортивна медицина, лікувальна фізкультура та валеологія-2007 : ХIII Міжнар. наук.-практ. конф., 5-6 жовт. 2007 р. : матеріали. — Одеса, 2007. — С. 92-93. Внесок дисертанта проведення досліджень, статистичної обробки, аналізу та узагальнення результатів, написання та оформлення тез.

50. Годован В. В. Дизрегуляция функционального состояния мембран гепатоцитов при экспериментальном гепатите / В. В. Годован, В. И. Кресюн // Патогенез. — 2007. — Приложение 1 «Дизрегуляционная патология». — С. 8-9. (Объединенный пленум Рос. и Москов. науч. обществ, науч. совета по общей патологии и патофизиологии РАМН и Минздравсоцразвития РФ, посвящ. 85-летию акад. РАМН Г. Н. Крыжановского. Москва, 10-12 окт. 2007 р.). Внесок дисертанта проведення досліджень, статистичної обробки, аналізу та узагальнення результатів, написання та оформлення тез.

51. Годован В. В. Використання нових математичних підходів до оцінки фармакокінетичних параметрів ліків / В. В. Годован // Биофизические стандарты и информационные технологии в медицине : Междунар. дистанционная науч.-практ. конф., нояб. 2007 г. : материалы. — Одесса, 2007. — С. 40.

52. Годован В. В. Впровадження нових методів позамодельного аналізу у вивчення особливостей екскреції БАР / В. В. Годован // Клінічна фармація в Україні : VII Всеукр. наук.-практ. конф. з міжнар. участю, 15 листоп. 2007 р. : тези. — Харків, 2007. — С. 24.