Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізико-математичні науки / Фізика твердого тіла


186. Крамар Олександр Іванович. Феромагнетизм в узагальнених вузькозонних моделях з електрон-дірковою асиметрією: дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / НАН України; Інститут фізики конденсованих систем. - Л., 2004.



Анотація до роботи:

Крамар О.І. Феромагнетизм в узагальнених вузькозонних моделях з електрон-дірковою асиметрією.- Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.07 – фізика твердого тіла.- Інститут фізики конденсованих систем НАН України, Львів, 2004.

Дисертація присячена теоретичному дослідженню феромагнітного впорядкування в узагальнених вузькозонних моделях з електрон-дірковою асиметрією: моделі Габбарда з корельованим переносом та міжвузловою обмінною взаємодією та узагальненій моделі двократно орбітально виродженої зони. З використанням підходів узагальненого наближення Гартрі-Фока в методі функцій Ґріна та методу ефективного гамільтоніана (у випадку сильної кулонівської взаємодії) розраховано квазічастинковий енергетичний спектр вузькозонного феромагнетика, енергію основного стану, намагніченість (у випадку довільних температур), магнітну сприйнятливість, температуру Кюрі системи. Показано, що у випадку слабких взаємодій феромагнетизм в системі стабілізується за рахунок міжвузлової обмінної взаємодії (та гундівського обміну у виродженому випадку) і корельованого переносу, який зумовлює асиметрію властивостей системи відносно половинного заповнення зони провідності. У випадку сильної кулонівської кореляції причиною стабілізації феромагнітного впорядкування є звуження ширини зони та зсув центра спінових підзон, які зумовлені трансляційним механізмом, а також ефективною обмінною взаємодією. Проведено послідовний опис переходу феромагнетик-парамагнетик, на цій основі проінтерпретовано особливості феромагнітних характеристик систем Fe1-xCoxS2 та Co1-xNixS2.