Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Філософські науки / Історія філософії


Сторіжко Людмила Василівна. Філософські інтерпретації проблеми несвідомого в контексті фройдистської та неофройдистських парадигм : дис... д-ра філос. наук: 09.00.05 / Національний технічний ун-т України "КПІ". — К., 2007. — 449арк. — Бібліогр.: арк. 420-449.



Анотація до роботи:

Сторіжко Л.В. Філософські інтерпретації проблеми несвідомого в контексті фройдистської та неофройдистських парадигм. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософських наук за спеціальністю 09.00.05 – історія філософії. – Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України. – Київ, 2006.

Дисертація містить систематичну рецепцію джерел, сутності та специфіки психоаналітичних концепцій фройдизму і неофройдизму, присвячених з’ясуванню ролі несвідомого в трансформації особистості.

На основі історіко-філософського аналізу психоаналітичних концепцій несвідомого з’ясовано, що несвідоме в них тлумачилось як невід’ємний компонент психіки людини, що пов’язаний з креативним і духовним розвитком людини.

В дисертації визначено особливості підходів в тлумаченні несвідомого в концепціях З.Фройда, К. Юнга, Е. Фромма, А. Маслоу. Зазначено, що головною рисою в визначенні несвідомого в концепції З. Фройда була динамічна теорія психіки людини, де головним компонентом є несвідоме. Динаміка психічного життя людини екстраполюється З. Фройдом на основні закономірності функціювання суспільства, розвиток культури, сутність релігії. Досліджено, що несвідоме в концепції К. Юнга трактується як загальна основа психічного життя людини, джерело творчої уяви. Доведено, що соціальне несвідоме в концепції Е. Фромма є домінуючим, яке має принципове значення як для соціальної адаптації людини, так і для гуманізації суспільства. Проаналізовано місце та роль несвідомого в теорії мотивації А. Маслоу для вирішення головного завдання – виявлення шляхів розвитку і самоактуалізації особистості, який інтегрував в рамках єдиної теоретичної структури основні положення про несвідоме З. Фройда, К. Юнга, Е. Фромма.