Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фізико-математичні науки / Радіофізика


Судаков Олександр Олександрович. Фізичні основи підвищення інформативності сигналів магніторезонансної томографії для медичних технологій: Дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. - К., 2001. - 130арк. - Бібліогр.: арк. 121-130.



Анотація до роботи:

Судаков О. О. Фізичні основи підвищення інформативності сигналів магніторезонансної томографії для медичних технологій.

Дисертація на здобуття вченого ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.04.03 - радіофізика. Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київ, 2001.

Дисертація присвячена розробці методів, які дозволяють підвищити інформативність ЯМР сигналів для отримання зображень розподілів параметрів речовини при обмеженому часі дослідження, що особливо актуально для медичних технологій діагностики та лікування захворювань. Доведено, що тривимірні зображення можна побудувати за двовимірними магніто-резонансними томографічними перерізами великої товщини (20 мм), відсканованими з кроком, значно меншим товщини (1-2 мм) при скороченні часу збирання даних у 3-5 раз. Теоретично та експериментально показано, що зображення розподілів спінової густини та часу поперечної релаксації можуть бути побудовані одночасно за сигналом томографа, отриманим методами Фур’є зейматографії. Запропоновано метод побудови ЯМР зображень за сигналом, знятим на довільних траєкторіях k-простору на основі оптимальної фільтрації з адаптацією фільтру до параметрів досліджуваного об’єкту та доведено, що даний метод є оптимальним, що до рівня артефактів. Запропоновано методи сегментації та стиснення медичних ЯМР зображень. Результати використано при розробці програмного забезпечення телемедичного призначення, яке використовується в діагностичному центрі НВП «Інтермаг», м. Київ.

Результати дисертації викладено в 12 наукових роботах та докладено на 5 міжнародних конференціях.