Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Фармацевтичні науки / Фармацевтична хімія та фармакогнозія


Мішина Людмила Геннадіївна . Фізико-хімічне обґрунтування складу та стандартизація очних крапель на основі високодисперсного кремнезему : Дис... канд. наук: 15.00.02 - 2009.



Анотація до роботи:

Мішина Л.Г. Фізико-хімічне обґрунтування складу та стандартизація очних крапель на основі високодисперсного кремнезему. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук за спеціальністю 15.00.02 – фармацевтична хімія та фармакогнозія. Львівський на-ціональний медичний університет імені Данила Галицького, Міністерство охорони здоров’я України, Львів, 2008.

Запропоновані оригінальні лікарські засоби на основі наносуспензії силік- су – комбіновані очні краплі «Офтасил» з вмістом силіксу 2 %, левоміцетину 0,25 %, глюкози 5 % та «Офтасил С» з вмістом силіксу 2 %, ципрофлоксацину 0,3 %, глюкози 5 %. На очні краплі «Офтасил» розроблений проект АНД: методи-ки ідентифікації, визначення розміру частинок, випробування на чистоту, кількіс-ного визначення та визначення адсорбційної активності. Термічна стерилізація їх не впливає на результати фармацевтичного аналізу. Адсорбційними дослідження-ми встановлена взаємодія левоміцетину та ципрофлоксацину із силіксом у складі досліджуваних крапель. Показано, що в умовах фізико-хімічної рівноваги дані субстанції переважно перебувають у неадсорбованому стані. Силікс зберігає висо-ку білоксорбційну активність (280 мг/г за желатиною), що забезпечує дезінтокси-каційний ефект. Лазерною кореляційною спектроскопією встановлено, що серед-ній розмір часток в індивідуальній суспензії силіксу не перевищує 100 нм. Дода-вання глюкози і левоміцетину, а також термічна стерилізація не призводять до втрати коагуляційної стабільності досліджуваної суспензії протягом двох тижнів. Дослідні зразки очних крапель характеризуються високою антимікробною актив-ністю відносно набору музейних і клінічних штамів мікроорганізмів. Силікс підси-лює антимікробну дію ципрофлоксацину. Термічна стерилізація не призводить до інактивації левоміцетину і ципрофлоксацину у складі суспензій. Створені очні краплі «Офтасил» та «Офтасил С» ефективніше діють на регенеративний процес у передньому епітелії рогівки, ніж індивідуальні розчини левоміцетину та цип-рофлоксацину.

Нові, ефективні комбіновані очні краплі «Офтасил» та «Офтасил С» мають комплексну антимікробну та дезінтоксикаційну дію, безпечні, дешеві і доступні хворим з низьким та середнім рівнем життя в Україні.

1. Запропоновані оригінальні лікарські засоби на основі наносуспензії силік-су – комбіновані очні краплі «Офтасил» з вмістом силіксу 2 %, левоміцетину 0,25 %, глюкози 5 % та «Офтасил С» з вмістом силіксу 2 %, ципрофлоксаци- ну 0,3 %, глюкози 5 %.

2. Розроблений проект аналітичної нормативної документації на очні краплі «Офтасил»: методики ідентифікації, визначення розміру частинок, випробування на чистоту, кількісного визначення та визначення адсорбційної активності. Тер-мічна стерилізація їх не впливає на результати фармацевтичного аналізу.

3. Адсорбційними дослідженнями встановлена взаємодія левоміцетину та ципрофлоксацину із силіксом у складі досліджуваних крапель. Показано, що в умовах фізико-хімічної рівноваги дані субстанції переважно перебувають у неад-сорбованому стані. Силікс зберігає високу білоксорбційну активність (280 мг/г за желатиною), що забезпечує дезінтоксикаційний ефект.

4. Лазерною кореляційною спектроскопією встановлено, що середній розмір часток в індивідуальній суспензії силіксу не перевищує 100 нм. Додавання глюко-зи і левоміцетину, а також термічна стерилізація не призводять до втрати коагуля-ційної стабільності досліджуваної суспензії протягом двох тижнів.

5. Дослідні зразки очних крапель характеризуються високою антимікробною активністю відносно набору музейних і клінічних штамів мікроорганізмів. Силікс підсилює антимікробну дію ципрофлоксацину. Термічна стерилізація не призво-дить до інактивації левоміцетину і ципрофлоксацину у складі суспензій.

6. Створені очні краплі «Офтасил» та «Офтасил С» ефективніше діють на ре-генеративний процес у передньому епітелії рогівки, ніж індивідуальні розчини ле-воміцетину та ципрофлоксацину.

7. Нові, ефективні комбіновані очні краплі «Офтасил» та «Офтасил С» ма-ють комплексну антимікробну та дезінтоксикаційну дію, безпечні, дешеві і дос-тупні хворим з низьким та середнім рівнем життя в Україні.

Публікації автора:

1. Вивчення адсорбційних і антимікробних властивостей очної суспензії на основі високодисперсного кремнезему / Л.Г.Мішина, І.І.Геращенко, Т.П.Осолод-ченко, М.Б.Луцюк // Фармацевтичний журнал. – 2006. – № 1. – С. 74–78. (Автор виконала адсорбційні та антимікробні дослідження і надала їх інтерпретацію).

2. Мішина Л.Г. Вивчення адсорбційних і антимікробних властивостей очної суспензії на основі високодисперсного кремнезему / Л.Г.Мішина, І.І.Геращенко, Т.І.Ющенко // Актуальні питання фармац. та мед. науки та практики : зб. наук. ст. – Запоріжжя : ЗДМУ, 2006. – Т. 3, Вип. ХV. – С. 594. (Автор провела адсорб-ційні та антимікробні дослідження і надала їх інтерпретацію).

3. Дослідження фізико-хімічної взаємодії в системі високодисперсний крем-незем–білок–левоміцетин у водному середовищі / Л.Г.Мішина, Н.А.Безпалюк, І.І.Геращенко, О.Л.Габчак // Фармацевтичний журнал. – 2007. – № 2. – С. 69–73. (Автором виконані дослідження адсорбції білка і левоміцетину на ВДК).

4. Мішина Л.Г. Комбінована очна суспензія силіксу з ципрофлоксацином: дослідження адсорбційної та антимікробної активності in vitro / Л.Г.Мішина, І.І.Геращенко, Т.П.Осолодченко // Фармацевтичний журнал. – 2007. – № 4. – С. 73–78. (Автор виконала адсорбційні та антимікробні дослідження і надала їх інтерпретацію).

5. Мішина Л.Г. Розробка методик контролю якості лікарської форми на ос- нові високодисперсного кремнезему «Офтасил» / Л.Г.Мішина // Фармацевтичний журнал. – 2008. – № 1. – С. 87–92.

6. Лікування експериментального кератиту краплями левоміцетину та цип-рофлоксацину на основі наносуспензії силіксу [Електронний ресурс] / Л.Г.Мішина, Ю.Й.Салдан, М.С.Пушкар, Й.Р.Салдан, І.І.Геращенко, О.В.Валігура // Морфологія. – 2008. – № 1. – С. 80–85. – Режим доступу до журн. :

http://. (Автором проведені гістоморфологічні дослід-ження).

7. Мішина Л.Г. Вивчення адсорбційних і антимікробних властивостей сус-пензії «Офтасил» на основі високодисперсного кремнезему / Л.Г.Мішина, І.І.Гера-щенко // Всеукр. конф. молодих учених «Наноматеріали в хімії, біології та меди-цині», 24–25 травня 2006 р., Київ : [тез. доп.]. – К., 2006. – С. 95. (Автор виконала адсорбційні та антимікробні дослідження і надала їх інтерпретацію).

8. Безпалюк Н.А. Визначення параметрів адсорбції левоміцетину і цип-рофлоксацину на поверхні нанорозмірного кремнезему / Н.А.Безпалюк, Л.Г.Міши-на : [тез. доп. ІV міжнар. медико-фармац. конф. студ. та молодих вчених, 3–5 квіт-ня 2007 р., Чернівці] // ХИСТ. – 2007. – Вип. 9. – С. 143–144. (Автор провела ад-сорбційні дослідження і виконала розрахунок ступеня заповнення поверхні сорбен-ту молекулами левоміцетину та ципрофлоксацину).

9. «Офтасил» – комбінована очна суспензія силіксу з левоміцетином: вста-новлення тотожності та кількісне визначення / Л.Г.Мішина, Т.І.Ющенко, О.Ю.Пу-гаченко, Д.І.Обертинський // Матеріали ІV міжнар. наук. конф. студ. та молодих вчених «Молодь та перспективи сучасної медичної науки», 5–6 квітня 2007 р., Вінниця. – Вінниця, 2007. – С. 157–158. (Автором опрацьовані методики іденти-фікації та кількісного визначення композиції «Офтасил»).

10. Застосування методу високоефективної рідинної хроматографії для ана-лізу очних крапель з гатіфлоксацином / Л.Г.Мішина, О.М.Яковенко, В.В.Літка, І.І.Геращенко // Міжнар. конф. «Хроматографічні методи аналізу органічних спо-лук», 4–7 вересня 2007 р., Київ : тез. доп. – К., 2007. – С. 31–32. (Автором виго-товлені очні краплі, які містять гатіфлоксацин, розроблений проект аналітичної нормативної документації для контролю їх якості, запропонований метод висо-коефективної рідинної хроматографії для кількісного визначення гатіфлоксацину у складі очних крапель).

11. Мішина Л.Г. Вплив адсорбційної взаємодії з нанодисперсним кремнезе-мом на антимікробні властивості левоміцетину та ципрофлоксацину / Л.Г.Мішина, Т.П.Осолодченко, І.І.Геращенко // Всеукр. з міжнар. участю конф. молодих учених «Наноматеріали в хімії, біології та медицині», 15–17 травня 2007 р., Київ : [тез. доп.]. – К., 2007. – С. 145–146. (Автор провела адсорбційні дослідження і встано-вила вплив адсорбції на антимікробні властивості антибіотиків).

12. Дослідження лікарської суспензії на основі нанодисперсного кремнезе-му методом лазерної кореляційної спектроскопії / Е.О.Коваленко, Л.Г.Мішина, В.Ф.Горчев, І.І.Геращенко // Всеукр. з міжнар. участю конф. молодих учених «На-номатеріали в хімії, біології та медицині», 15–17 травня 2007 р., Київ : [тез. доп.]. – К., 2007. – С. 168–169. (Автор виконала інтерпретацію одержаних результатів).

13. Взаємодія суспензії силіксу з полімерами фармацевтичного призначен- ня / О.В.Москалюк, Л.Г.Мішина, І.І.Геращенко, Л.І.Казак // Всеукр. з міжнар. участю конф. молодих учених «Наноматеріали в хімії, біології та медицині», 15–17 травня 2007 р., Київ : [тез. доп.]. – К., 2007. – С. 173–174. (Автором експери-ментально вивчений вплив на суспензію силіксу різних водорозчинних полімерів, запропонована можливість використання одержаних даних для покращення її структурно-хімічних властивостей).

14. Пугаченко О.Ю. Динаміка гістоморфологічних змін в рогівці очей кролів при лікуванні експериментального кератиту очними краплями на основі наносус-пензії силіксу / О.Ю.Пугаченко, Д.І.Обертинський, Л.Г.Мішина // Матеріали V міжнар. наук. конф. студ. та молодих вчених «Молодь та медицина майбутнього», 2–3 квітня 2008 р., Вінниця. – Вінниця, 2008. – С. 296. (Автором проведені гісто-морфологічні дослідження).

15. Ефективність очних крапель левоміцетину на основі наносуспензії силік-су при бактеріальному кератиті / Ю.Й.Салдан, Л.Г.Мішина, О.В.Валігура, Н.В.Без-вершук // Матеріали V міжнар. наук. конф. студ. та молодих вчених «Молодь та медицина майбутнього», 2–3 квітня 2008 р., Вінниця. – Вінниця, 2008. – С. 62. (Ав-тор виконала доклінічні дослідження на тваринах).

16. Пат. 27838 Україна, МПК А 61 К 31/695. Офтальмологічна суспензія «Офтасил» / Геращенко І.І., Мішина Л.Г., Салдан Ю.Й.; заявник та власник патен-ту Вінниц. нац. мед. ун–т ім. М.І.Пирогова, Інститут хімії поверхні ім. О.О.Чуйка НАН України. – u 2007 08773 ; заяв. 30.07.07 ; опубл. 12.11.07, Бюл. № 18. (Автор провела аналіз сучасної наукової і патентної літератури, виконала необхідні для подання заявки дослідження).