Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Фізичні процеси гірничого виробництва


Сокіл Олександр Михайлович. Фізико-технічні основи технологій переробки титан-цирконових розсипів : Дис... канд. наук: 05.15.11 - 2002.



Анотація до роботи:

Сокіл О.М. Фізико-технічні основи технологій переробки титан-цирконових розсипів. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.15.11 – “Фізичні процеси гірничого виробництва”, Інститут геотехнічної механіки НАН України, Дніпропетровськ, 2002.

Дисертація спрямована на дослідження нестаціонарних гідромеханічних процесів згущення, розділення рудних пульп і зневоднення концентратів і розробку фізико-технічних основ технологій переробки розсипів на основі гравітаційних методів збагачення мінеральної сировини. Запропоновані нестаціонарні гідродинамічні моделі процесів згущення рудної пульпи в згущуючих лійках і струминних зумпфах та зневоднення концентратів на стрічкових вакуум-фільтрах, а також одношарова й двошарова моделі нерівномірного плину рудної пульпи по поверхні конусного сепаратора. Розроблені динамічні моделі дозволяють визначити коефіцієнти підсилення гідродинамічних параметрів на виході з апаратів у разі їх збурень на вході й тим самим узгодити роботу різних апаратів у послідовному технологічному ланцюзі, що позитивно впливає на стабільність показників збагачення.

Розроблена підсистема енергозбереження технологій переробки розсипів, зокрема, розвязана задача компенсації реактивної потужності на ВДГМК. Підсистема енергозбереження доповнена підсистемою забезпечення надійності електропостачання.

На основі гідродинамічних моделей розроблений комплект методик розрахунку параметрів технологічних процесів при збагаченні розсипів і руд, який упроваджено в практику наукових досліджень і проектно-конструкторських робіт.

Розроблені нові технології рудопідготовки, довилучення цінних мінералів зі зливів струминних зумпфів, а також первинного збагачення рудних пісків, упровадження яких на ВДГМК дало значний економічний ефект.