Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Економічні науки / Економіка та управління народним господарством


Євсєєва Галина Володимирівна. Формування логістичної системи на підприємствах легкої промисловості : Дис... канд. наук: 08.00.04 - 2007.



Анотація до роботи:

Євсєєва Г.В. Формування логістичної системи на підприємствах легкої промисловості. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (легка промисловість). – Київський національний університет технологій та дизайну Міністерства освіти і науки України, Київ, 2007.

Дисертацію присвячено розробці теоретичних, методичних та практичних рекомендацій щодо формування логістичної системи на підприємствах легкої промисловості.

У роботі визначено концептуальні положення логістики в управлінні виробничо-господарською діяльністю підприємств, розкрито сутність, зміст та етапи формування логістичної системи, досліджено світовий досвід їх впровадження. Запропоновано концептуальну модель формування логістичної системи. Визначено та обґрунтовано передумови впровадження логістичної системи на підприємствах легкої промисловості. Розроблено методичний інструментарій оцінки логістичного потенціалу підприємства. Досліджено особливості оперативного управління матеріальним потоком на підприємствах легкої промисловості.

Обґрунтовано та розроблено організаційний механізм формування логістичної системи на підприємствах легкої промисловості.

Запропоновано методику визначення оптимальної величини запасів та економіко-математичну модель комплексної задачі оптимізації запасів продукції та термінів поставок її споживачам.

Рекомендовано функціональну оцінку роботи логістичної системи розглядати в розрізі таких складових, як логістичні витрати, логістичний сервіс та економічна ефективність.

Отримані результати проведеного дисертаційного дослідження дають нове розуміння наукового завдання щодо формування логістичної системи на підприємствах легкої промисловості. Основними результатами науково-теоретичних, методичних та прикладних досліджень дисертації є:

1. Логістика як науковий напрямок перебуває на стадії формування, її дефініції та зміст повною мірою не уніфіковані. В дисертаційній роботі автором запропоновано власне визначення логістики, як науково-практичної діяльності, що базується на інтегрованій функції управління матеріальними та супутніми потоками і забезпечує поставку товарів «точно в строк». Обґрунтовані основні положення логістичної концепції.

2. Ефективним в управлінні діяльністю підприємств легкої промисловості є формування логістичної системи, під якою автор розуміє сукупність функціонально співвіднесених ланок, які системно реалізують цілісну оптимальну дію на матеріальний потік, орієнтовану на задоволення потреб споживачів.

3. Запропоновано концептуальну модель формування логістичної системи, яка складається з комплексу взаємопов’язаних напрямків діяльності по забезпеченню міжфункціональної інтеграції управління матеріальним потоком на підприємствах легкої промисловості.

4. Важливе значення для ефективної діяльності підприємств легкої промисловості має оцінка їх логістичного потенціалу, яка ґрунтується на системі запропонованих автором показників та дозволяє: визначити оптимальність та раціональність організації економічних потоків; ефективність використання ресурсів; різносторонньо оцінити функціонування підприємства; налагодити відслідковування покращення чи погіршення якості діяльності підприємства в цілому та окремих підрозділів; порівнювати результати роботи підрозділів між собою.

5. Встановлено, що процес управління матеріальним потоком на підприємствах легкої промисловості має слабкий інтегрований початок, оскільки немає орієнтації на загальносистемну ефективність, а в рішенні окремих задач управління матеріальним потоком домінують локальні критерії оптимізації. Подібна конфігурація і змістовне наповнення елементів підсистеми управління призводить до виникнення внутрішньосистемних конфліктів. Виявлені, уточнені та систематизовані взаємозв’язки між причинами, предметами та суб’єктами внутрішньосистемних конфліктів.

6. Запропоновано організаційний механізм формування логістичної системи, який передбачає перепроектування процесу управління матеріальним потоком та формування матричної організаційної структури управління.

7. Зважаючи на те, що управління запасами складає найбільш важливу сферу логістичного менеджменту підприємства, обґрунтовано та розроблено методику визначення оптимальної величини запасів з урахуванням різних за структурою витрат на створення та утримання запасів. В результаті запропонованого поетапного алгоритму визначення оптимальної величини запасу обирається відповідна партія поставки з урахуванням максимізації прибутку від оптимізації запасів та реалізації встановленого рівня сервісу.

Розроблена економіко-математична модель комплексної задачі оптимізації запасів продукції та термінів поставок її споживачам забезпечує визначення варіантів поставок для кожного споживача із зазначенням розміру і інтервалів поставок, рівня сервісу та капітальних витрат на його здійснення.

8. Функціональну оцінку роботи логістичної системи запропоновано розглядати в розрізі наступних складових: логістичні витрати, логістичний сервіс та економічна ефективність. Такий підхід дозволяє комплексно оцінити результати логістичної діяльності підприємства та проводити необхідний контроль розміщення логістичних потужностей для найбільш ефективного поточного управління.

9. Запропонована класифікація логістичних витрат, яка заснована на їх обліку по виконанню фізичних функцій та операцій з матеріальним потоком, як найбільш ефективний спосіб їх визначення.

10. Методичні рекомендації та пропозиції щодо формування логістичної системи на підприємствах легкої промисловості можуть бути використані в економічній діяльності підприємств інших галузей промисловості.

Публікації автора:

Статті у наукових фахових виданнях:

  1. Євсєєва Г.В. Використання принципів логістики в підвищенні ефективності закупівельної діяльності підприємств легкої промисловості // Вісник Донецького університету. Серія Б. Економіка і право. Спецвипуск. – Донецьк, 2006. – Т.1.– с.261-268.

  2. Євсєєва Г.В. Внутрішньосистемні конфлікти в управлінні матеріальним потоком, існуючі на підприємствах легкої промисловості та причини їх виникнення // Вісник Хмельницького національного університету. – Хмельницький, 2006. – Т.1.– с. 68-73.

  3. Євсєєва Г.В. Класифікація ризиків в логістичних системах // Вісник Київського національного університету технологій та дизайну. – Київ, 2005. – №6 (26). – с.173-175.

  4. Євсєєва Г.В. Оптимальні алгоритми прийняття рішення про стан підприємства з урахуванням ризику незатребуваної продукції в логістичних системах // Вісник Київського національного університету технологій та дизайну. – Київ, 2005. - №4. – с.165-167.

  5. Євсєєва Г.В., Рожок В.Д. Методика визначення оптимальних поточних запасів для різних умов поставок // Вісник Київського національного університету технологій та дизайну. – Київ, 2006. – №6 (32). – с.158-160. (Особистий внесок – розроблено поетапний алгоритм визначення оптимальної величини запасу з урахуванням максимізації прибутку від оптимізації запасів та реалізації встановленого рівня сервісу).

  6. Рожок В.Д., Євсєєва Г.В. Комплексна задача оптимізації запасів продукції та термінів поставок її споживачам // Актуальні проблеми економіки. 2007. – №1 (67). – с.182-185. (Особистий внесок – запропоновано критерій оптимальності, а саме: максимізація прибутку від реалізації продукції з урахуванням витрат на запаси та додаткових капітальних вкладень на сервісне обслуговування споживачів).

В інших виданнях:

7. Євсєєва Г.В. Промислове підприємство як об’єкт логістичного впливу // Збірник тез доповідей всеукраїнської науково-практичної конференції. – К.: НУХТ, 2006. – с.48.

8. Євсєєва Г.В., Сліпенюк Т.М. Розробка логістичної системи управління запасами на підприємстві // Тези доповідей всеукраїнської наукової конференції молодих вчених та студентів. – Київ: КДУТД, 2002. – Т. ІІ. – с. 138. (Особистий внесок – розроблено схему логістичного управління запасами).

9. Рожок В.Д., Євсєєва Г.В. Теоретичні аспекти логістики // Вісник Київського державного університету технологій та дизайну. – Київ, 2001. – №3. – С. 77-79. (Особистий внесок – дослідження концептуальних положень логістики в практичній діяльності підприємств).

10. Фокіна Н.П., Євсєєва Г.В. Комерційна логістика як метод зниження та ліквідації ризику незатребуваної продукції // Збірник матеріалів всеукраїнської науково-практичної конференції. – К.: МАУП, 2006. – с.312-320. (Особистий внесок – класифікація методів зниження ризику незатребуваної продукції).