Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Юридичні науки / Теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень


Дьоміна Оксана Сергіївна. Формування правової культури студентської молоді в умовах сучасного українського суспільства : дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / НАН України; Інститут держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 217арк. — Бібліогр.: арк. 197-217.



Анотація до роботи:

Дьоміна О.С. Формування правової культури студентської молоді в умовах сучасного українського суспільства. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень. Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. – К., 2007.

Дисертація присвячена дослідженню правової культури студентської молоді як складової частини правової культури українського суспільства.

Спираючись на теоретико-методологічні засади теорії права і філософії права досліджується сутність, зміст, поняття, структура, функції правової культури. Висвітлено співвідношення права і культури. На основі аналізу тенденцій розвитку типів розуміння права в дисертації доводиться, що для інтегративного праворозуміння характерне сприйняття норми права як соціальної цінності, інтегрованої в правову культуру суспільства. Дослідження співвідношення права і культури свідчить, що право це явище культури, яке відображає в собі існуючі моральні й культурні цінності.

Правова культура студентства розглядається в різних аспектах: як елемент правового життя, як відображення його якості; як спосіб, (засіб) і критерій правової соціалізації; як ступінь правової орієнтованості тих або інших суб’єктів права, правила їх правової поведінки і діяльності та ін., надання виміру дійсності діалогу між владою та суспільством.

Викладено бачення змісту правовиховного процесу студентства в єдності правової соціалізації, правового навчання, правового виховання, правового розвитку. Особлива увага приділяється комплексному аналізу сутності, принципів, завдань, системи правовиховного процесу, напрямів розвитку правової духовності, підвищення його ефективності.

Доведено, що правовий прогрес в Україні можливий за умови одночасного формування правової культури громадян, в тому числі й студентства, і розбудови громадянського суспільства, демократичної, соціальної, правової держави в процесі здійснення політичної та правової реформи.