Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Технічні науки / Експлуатація та ремонт засобів транспорту


Ліннік Іван Іванович. Формування програми технічного обслуговування транспортного літака : Дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / Національний авіаційний ун-т. — К., 2006. — 177арк. : рис., табл. — Бібліогр.: арк. 168-175.



Анотація до роботи:

Ліннік І.І. Формування програми технічного обслуговування транспортного літака. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.22.20 – Експлуатація та ремонт засобів транспорту. – Національний авіаційний університет Міністерства освіти і науки України, Київ, 2006.

Викладені методологічні основи керування програмами ТО літаків в експлуатації. Обґрунтовано перехід до нової структури ТО транспортних літаків та впровадження нової стратегії експлуатації функціональних комплексів літаків за прогнозованим технічним станом. Запропоновано показники якості програм ТО літака, які дозволяють оцінювати програму ТО літака, як комерційного транспортного засобу, порівнювати ефективність програм ТО різних літаків та їх комплектуючих між собою та одного й того ж літака за різні періоди експлуатації. Розглянуто математичні моделі, методи аналізу і синтезу програм ТО літаків і їх комплектуючих за результатами попередньої експлуатації. Сформульовані вимоги та розроблено методичне забезпечення процесу формування та корегування програми ТО авіаційної техніки в авіакомпаніях.

1. Актуальність підвищення ефективності програм ТО транспортних літаків випливає з актуальності більш загальної задачі підвищення економічної ефективності авіаційного транспорту. Особливо зростає її значення на сучасному етапі становлення цивільної авіації в Україні в зв'язку із зростанням конкурентної боротьби за ринок авіаційних перевезень як в Україні так і за її межами. Розв'язання проблеми підвищення ефективності управління програмою технічного обслуговування літаків вимагає поглибленого теоретичного дослідження процесів зміни технічного стану авіаційної техніки в процесі експлуатації, наукового обґрунтування і коригування плану робіт її обслуговування з метою підвищення імовірності перебування літаків в стані готовності до застосування за призначенням з мінімальними економічними витратами.

2. Аналіз тенденцій зміни інтенсивності використання транспортних літаків дозволив сформулювати базові експлуатаційні вимоги до літаків нового покоління і обґрунтувати нову структуру ТО як подальший розвиток організації виконання робіт з ТО за фазовою схемою. Вона передбачає ТО лише за однією формою А, яка виконується з періодичністю 300...350 годин нальоту. При цьому форми B і C з програми ТО вилучаються, а форма D виконується наприкінці строку служби і за змістом є модернізацію літака, якщо буде доведена її економічна доцільність.

3. Запропоновано показники якості програм ТО літака, які дозволяють оцінювати програму ТО літака як комерційного транспортного засобу, порівнювати ефективність програм ТО різних літаків та їхніх комплектуючих між собою та одного й того ж літака за різні періоди експлуатації.

4. На основі теоретичного узагальнення робіт, пов'язаних з дослідженням виробничих процесів під час ТО авіаційної техніки, обґрунтовані принципи побудови математичної моделі керування програмою ТО літаків, яка дозволила обґрунтувати постановку задачі створення аналітичних методів вивчення впливу характеристик процесу ТО авіаційної техніки на планування і прийняття рішень про призначення цільових робіт з ТО під час її експлуатації та обґрунтувати введення методу експлуатації функціональних комплексів літака за прогнозованим технічним станом.

5. Аналіз регламентів сучасних транспортних літаків та дослідження станів, в яких можуть перебувати їх комплектуючі в процесі експлуатації та можливих переходів між станами дозволили розробити ряд математичних моделей експлуатації авіаційної техніки. Зокрема аналіз узагальненої моделі ТО дозволило виділити оптимальну множину експлуатаційних характеристик процесу експлуатації транспортних літаків, які необхідно накопичувати і аналізувати в експлуатації з метою аналізу ефективності технічного обслуговування літаків та окремих їх комплектуючих і розробки заходів підтримки або підвищення цієї ефективності.

6. Досліджено типові задачі формування режимів ТО авіаційної техніки і розроблено методичне забезпечення яке задовольняє вимогам сучасних і перспективних транспортних літаків до вибору стратегій технічної експлуатації, формуванню списку цільових робіт на конкретній формі ТО та періодичності виконання форм ТО.

Публікації автора:

1. Кулик Н.С., Тамаргазин А.А., Линник И.И. Показатели качества функционирования авиационных ГТД // Авіаційно-космічна техніка і технології: Зб. наук. праць. – Харків: Нац. аерокосмічний ун-т "Харк. авіац. ін-т"; Миколаїв: Вид-во МФ НаУКМА, 2002. – Вип. 34. Двигуни та енергоустановки. – С.4-7

2. Ліннік І.І., Тамаргазін О.А. Оцінка ефективності функціональних систем авіаційної техніки // Вісник НАУ. – 2004, №1. – К. – С.98-101

3. Ліннік І.І., Тамаргазін О.А. Алгоритм формирования согласованных программ технического обслуживания транспортных средств // Вестник ХНАДУ. – Харьков: Изд-во ХНАДУ, 2005. – Вып. 30. С.46-49

4. Линник И.И. Формирование программы технического обслуживания авиационных двигателей при эксплуатации их в сложных климатических условиях // Наукові праці: Науково-методичний журнал. Т. 43. Вип 30. Техногенна безпека. – Миколаїв: Вид-во МДГУ ім. П.Могили, 2005. – С.42-45

5. Ліннік І.І. Оптимізація параметрів систем технічного обслуговування транспортних літаків // Вісник НАУ. – 2006. №1. – К. – С.133-137