Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Філологічні науки / Українська мова


Кохан Юрій Іванович. Фраземіка в системі ідіостилю письменника (на матеріалі художньої прози Олеся Гончара і Павла Загребельного): дисертація канд. філол. наук: 10.02.01 / Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2003.



Анотація до роботи:

Кохан Ю.І. Фраземіка в системі індивідуально-авторського стилю письменника (на матеріалі художньої прози Олеся Гончара і Павла Загребельного). – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук за спеціальністю 10.02.01– українська мова. –Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Харків, 2003.

Дисертація присвячена аналізу фраземіки як складника ідіостилю письменника. У роботі на матеріалі прози О. Гончара і П. Загребельного здійснено різноаспектне дослідження фразеологічного складу творів художньої літератури з погляду його впливу на формування індивідуально-авторського стилю. Зокрема з’ясовується, якими чинниками зумовлюється добір письменником фразеологічного матеріалу і як у цьому доборі виявляються риси індивідуально-авторського стилю. Розглядається вплив на формування ідіостилю мовної традиції, тематики і проблематики твору, світосприйняття автора, ідеологічної системи, а також суб’єктивних авторських симпатій. Дослідженню піддається функціонально-стилістичне навантаження ФО як репрезентант особливостей творчої манери письменника. Аналізується текстотвірна функція фразеологізмів, їх роль у створенні певного стилістичного забарвлення твору та його частин. Також у дисертації досліджується, як трансформація ФО та індивідуально-авторське фразотворення впливають на формування ідіостилю письменника.

Публікації автора:

  1. Кохан Ю. Крилаті слова та крилаті вислови як один із засобів вираження авторської позиції в романі О.Т. Гончара “Собор” // Тенденції розвитку української літератури та літературної критики нових часів: Тези доповідей та повідомлень міжвузівської науково-теоретичної конференції. – Харків, 1996. – С. 90 – 91.

  2. Кохан Ю. Фразеологічні засоби зображення духовного світу харківського студентства періоду Другої світової війни в романі О.Т. Гончара “Людина і зброя” // Харків 30 – 40-х рр. ХХ ст. Література. Історія. Мистецтво: Матеріали міжнародної наукової конференції до ювілею проф. Юрія Бойка-Блохіна. – Харків, 1998. – С. 123 – 125.

  3. Кохан Ю. Мовна норма у фразеології (на матеріалі “Словаря української мови” Б. Грінченка і “Фразеологічного словника української мови” // Українська мова: з минулого в майбутнє: Матеріали наукової конференції на відзначення 200-річчя виходу в світ “Енеїди” І. Котляревського. – К., 1998. – С. 140 – 142.

  4. Кохан Ю. Добір фразеологічного матеріалу як фактор формування ідіостилю письменника (на матеріалі прози Олеся Гончара) // Вісник Харківського університету. – Харків: Лівий берег, 1999. – № 426. – С. 216 – 220.

  5. Кохан Ю. Функціонування фразеологізмів з компонентами –міфологемами “біс”, “дідько”, “чорт” у творчості Олеся Гончара // Вісник Харківського університету. Серія “Філологія”. – Харків, 1999. – № 448. – С. 81– 84.

  6. Кохан Ю.І. Функціонування фразеологічних одиниць на позначення емоційно-психічного стану як вияв особливостей ідіостилю письменника (на матеріалі прози Олеся Гончара та Павла Загребельного) // Вісник Харківського університету. Серія “Філологія”. – Харків, 2001. – № 520. – С. 188 – 192.