Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Нормальна фізіологія


Гречко Олена Анатоліївна. Гемостаз у здорових жінок, його порушення та пептидна регуляція при епітеліальних ектопіях слизової оболонки шийки матки (клініко-експериментальне дослідження): Дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Українська медична стоматологічна академія. - Полтава, 2002. - 163арк. - Бібліогр.: арк. 132-153.



Анотація до роботи:

Гречко О.А. Гемостаз у здорових жінок, його порушення та пептидна регуляція при епітеліальних ектопіях слизової оболонки шийки матки (експериментально-клінічне дослідження).– Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.03.03. – нормальна фізіологія. Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, Львів,2002.

Дисертація присвячена питанням оцінки стану гемостазу у здорових жінок і хворих з простими та багаторазово рецидивуючими епітеліальними ектопіями шийки матки на фоні генералізованого пародонтиту, а також вивченню терапевтичної ефективності нового пептидного препарату "Вермілат" в клініці при епітеліальних ектопіях шийки матки в рамках комплексної програми лікування хворих на пародонтит. У проведеній серії експериментів підтверджена дія препарату "Вермілат" як коректора метаболізму сполучної тканини, його протизапальні та антиоксидантні властивості, позитивний вплив на процеси епітелізації та міжклітинної взаємодії.

Доведено діагностичне значення вихідного рівня сироваткового фібронектину як прогностичного критерію перебігу епітеліальної ектопії шийки матки, а також можливість його корекції комплексом поліпептидів "Вермілат". Застосування поліпептидного комплексу "Вермілат" нормалізує коагуляційний потенціал крові, стан імунологічної резистентності та рівень сироваткового фібронектину. При спостереженні за впливом поліпептидного препарату "Вермілат" на перебіг епітеліальних ектопій шийки матки в рамках його застосування в комплексній терапії генералізованого пародонтиту встановлено виражений терапевтичний ефект.

Основні результати роботи впроваджені в науково-дослідну роботу та педагогічний процес на теоретичних і клінічних кафедрах УМСА.

У дисертації наведене нове рішення наукової задачі регуляції процесів гемостазу пептидами, які впливають на проліферацію, диференціацію, репарацію в тканинах при порушеннях, що супроводжують різні форми запалення та при процесах епітеліального відновлення, в тому числі у слизовій шийки матки у жінок.

  1. У здорових жінок всі основні показники системи гемостазу (судинно-тромбоцитарного та коагуляційного) відповідають популяційним нормам (час агрегації тромбоцитів – 12,80±0,51 хв; кут агрегації – 61,00±1,60; висота агрегації – 42,80±1,02 см; СІАТ – 68,75±2,55%; час рекальцифікації плазми – 112,3±2,7 с; тромбіновий час – 12,86±0,42 с; протромбіновий час – 18,36±1,60 с; антитромбін ІІІ – 94,31±1,25%; фібриноген – 3,20±0,21 г/л; фібриноліз еуглобілінів – 179,30±6,20 хв).

  2. При епітеліальних ектопіях слизової оболонки шийки матки спостерігаються порушення в системі гемостазу, які піддаються пептидній регуляції.

  3. При епітеліальних ектопіях шийки матки у жінок спостерігається зниження рівня сироваткового фібронектину (298,76±38,64 мкг/мл при 343,25±42,30 мкг/мл у здорових жінок, р<0,05), зменшення агрегаційних властивостей тромбоцитів, легкий ступінь гіперкоагуляції та гіпофібринолізу. Загальноприйняті методи місцевої терапії (хімічна, діатермічна та кріогенна коагуляція) повертають указані зміни гемостазу до рівня здорових жінок.

  4. При рецидивуючих та персистуючих епітеліальних ектопіях шийки матки відбувається зниження вихідного рівня сироваткового фібронектину (248,74±33,41 мкг/мл, р<0,05), агрегації тромбоцитів і розвиток синдрому дисемінованого внутрішньосудинного зсідання крові (в стадії коагулопатії споживання). Традиційні методи лікування (різні форми коагуляції) не повертають змінені показники гемостазу та фібронектину до норми (265,35±29,16 мкг/мл після лікування), що і супроводжується рецидивами захворювання з геморагіями та іншими місцевими проявами у слизовій шийки матки.

  5. Пептидні речовини (комплекс поліпептидів "Вермілат") відіграють важливу роль у регуляції гемостазу як патогенетичного фактора розвитку запальних і стромально-епітеліальних порушень у слизових оболонках.

  6. Поліпептидний комплекс "Вермілат" має протизапальну дію при проліферативній формі запалення; виконує роль тканинного регулятора міжклітинних взаємодій, питомої гідратації тканин при ексудативній формі запалення, має протиексудативну дію; нормалізує стан тканин при аутоімунному запаленні та при розвитку стромально-епітеліальних порушень у рогівці ока в експериментальних тварин.

  7. Поліпептидний комплекс "Вермілат", застосований у жінок з епітеліальними ектопіями шийки матки в поєднанні з загальноприйнятими методами корекції генералізованого пародонтиту рамках комплексної програми лікування генералізованого пародонтиту у вигляді аплікацій гелю "Вермілат" на ясна з експозицією 20–30 хв з одночасним внутрішньом’язовим введенням препарату "Вермілат для ін’єкцій" у дозі 15 мг на добу протягом 10 днів у вигляді 0,75% водного розчину, нормалізував рівень сироваткового фібронектину, показники мікроциркуляторного та коагуляційного гемостазу.

  8. Під впливом поліпептидного комплексу "Вермілат" зміни, що наставали в системі гемостазу, привели до зниження кількості рецидивів епітеліальних ектопій шийки матки, термінів лікування, що робить перспективним його дослідження і використання у гінекологічній практиці.

Публікації автора:

  1. Вивчення протизапальної дії пептидного комплексу "Вермілат" / Кайдашев І.П., Боброва Н.О., Катрушов О.В., Іщейкін К.Є., Гречко О.А., Баштовенко О.А. // Клінічна фармація.– 1999.– Т. 3, №1. –С.109–112.

  2. Гречко Е.А. Роль фибронектина как регулятора стромально-эпителиальных процессов в слизистой шейки матки // Медицина сегодня и завтра.– 2000.– № 4.– С.132–134.

  3. Гречко Е.А. Изменения в системе иммунитета при псевдоэрозиях шейки матки // Вісник проблем біології і медицини.– 2001.– № 1.– С. 16–21.

  1. Гречко Е.А. Состояние системы гемостаза при простых и рецидивирующих процессах в слизистой шейки матки //Вісник проблем біології і медицини.– 2001.–№ 2.– С. 37–43.

  2. Гречко Е.А. Состояние системы гемостаза при рецидивировании псевдоэрозий шейки матки //Проблеми екології та медицини.–1999.– №1-2.– С.14.

  3. Сравнительная характеристика действия препарата "Вермилат" и целенаправленного биоэнергоинформационного воздействия при пролиферативном воспалении / Гречко Е.А., Губкин-Матейски С.А., Баштовенко О.А., Запорожец Т.Н., Ножинова О.А. // Биорегуляция и биоэнергетика.– Полтава, 1995.– Вып.3.– С.42–45.

  4. Участие тканевых регуляторных пептидов в развитии острого экссудативного воспаления / Гречко Е.А., Баштовенко О.А., Кайдашев И.П., Запорожец Т.Н. // Биорегуляция и биоэнергетика.– Полтава, 1995.– Вып.3.– С.65–70.

  5. Изменение функциональных свойств эритроцитов при термическом ожоге и их коррекция комплексом "Вермилат" / Баштовенко О.А., Запорожец Т.Н., Ксенз И.В., Ножинова О.А., Гречко Е.А., Боброва Н.А. // Фізіологія і патологія перекисного окислення, гемостазу та імуногенезу.– Полтава, 1996.– С.5.

  6. Влияние полипептидного комплекса "Вермилат" на некоторые показатели СРО и гемокоагуляции в фазе пролиферативного воспаления / Гречко Е.А., Запорожец Т.Н., Баштовенко О.А., Ножинова О.А., Кайдашев И.П. // Фізіологія і патологія перекисного окислення, гемостазу та імуногенезу.– Полтава, 1996.– С.20.

  7. Оценка аллергизирующего действия препарата "Вермилат" / Ножинова О.А., Запорожец Т.Н., Кайдашев И.П., Баштовенко О.А., Лоза Л.И., Гречко Е.А. // Фізіологія і патологія перекисного окислення, гемостазу та імуногенезу.– Полтава, 1996.– С.36.