Брауде Ірина Євгенівна. Гістеректомія у жінок, які багато народжують. : Дис... канд. наук: 14.01.01 - 2009.
Анотація до роботи:
Брауде І. Є. Гістеректомія у жінок, які багато народжують. – Рукопис.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.01 – акушерство та гінекологія. – Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика МОЗ України, Київ, 2009.
Наукова праця присвячена зниженню частоти нейроендокринних порушень у жінок, які багато народжують та перенесли гістеректомію з приводу гінекологічної або акушерської патології на основі вивчення в них клініко-психологічних, ендокринологічних та метаболічних особливостей, а також розробки і впровадження комплексу реабілітаційних заходів. Встановлено взаємозв’язок клініко-психологічних, ендокринологічних та метаболічних змін у віддаленому післяопераційному періоді у жінок, які багато народжують та перенесли гістеректомію із приводу генітальної або акушерської патології. Розроблено і впроваджено комплекс реабілітаційної терапії на основі використання спрямованої гормональної терапії та корекції дисметаболічних порушень. Запропоновано методи контролю за клінічним перебігом віддаленого післяопераційного періоду у жінок, які багато народжують та перенесли гістеректомію.
У дисертації наведені дані й нове рішення наукового завдання сучасної гінекології – зниження частоти нейроендокринних порушень у жінок, які багато народжують та перенесли гістеректомію з приводу гінекологічної або акушерської патології, на основі вивчення в них клініко-психологічних, ендокринологічних і метаболічних особливостей, а також розробки і впровадження комплексу реабілітаційних заходів.
Гістеректомія в жінок, які багато народжують, проводиться у віці 47,3±3,1 років з приводу такої гінекологічної патології: лейоміоми матки (72,0 %), рецидивуючої гіперплазії ендометрія (12,0 %), аденоміозу (8,0 %) і тубоваріальних утворень (8,0 %). Провідними показаннями щодо проведення гістеректомії були: геморагічний синдром (24,0 %) і швидкий ріст лейоміоми матки (16,0 %).
Вимушена акушерська гістеректомія в жінок, які багато народжують, виконується у віці 37,3±2,6 років, а основними показаннями є: маткові кровотечі (48,6 %), гнійно-септичні ускладнення (37,8 %) і множинна міома матки (13,6 %).
Віддалені наслідки гістеректомії в жінок, які багато народжують, характеризуються розвитком протягом 2 років після операції вираженої нейроендокринної симптоматики (дратівливість, пітливість, стомлюваність, плаксивість, надлишкова маса тіла, порушення сну й депресивні стани), а також розвитком доброякісної мастопатії (25,0 %), порушень мікробіоценозу статевих шляхів (70,0 %) і сексуальною дисфункцією (85,0 %).
Після вимушеної акушерської гістеректомії, у порівнянні з гінекологічною, нейроендокринні порушення та спектр клінічних змін розвиваються на 0,5 року раніше, а їхня частота, у середньому, вище на 10,0 %.
Дисгормональні (зниження вмісту П и Е2 при одночасному зростанні рівня ФСГ, ЛГ і Прл) і дисметаболічні (збільшення вмісту ХЗ, ТГ і ЛПНЩ на тлі зменшення ЛПВЩ) розвиваються на 0,5 року раніше після вимушеної акушерської гістеректомії, у порівнянні з гінекологічною.
Використання запропонованої реабілітаційної методики дозволяє протягом 6 місяців знизити частоту психоемоційних порушень на 25,0 %, нейровегетативної симптоматики – на 20,0 %, обмінно-ендокринних порушень – на 10,0 %, депресивних станів – на 10,0 %, порушень сну – на 40,0 %, доброякісної мастопатії – на 10,0 % і порушень мікробіоценозу статевих шляхів – на 40,0 % при одночасній корекції дисгормональних і дисметаболічних змін.
Публікації автора:
Брауде И. Е. Гистерэктомия у многорожающих женщин по поводу генитальной патологии / И. Е. Брауде // Зб. наук. праць співроб. НМАПО ім. П. Л. Шупика. – К., 2007. – Вип. 16, кн. 5. – С. 189–193.
Брауде И. Е. Акушерская гистерэктомия у многорожающих женщин / И. Е. Брауде // Актуальні проблеми акушерства і гінекології, клінічної імунології та медичної генетики : зб. наук. праць. – Київ-Луганськ, 2008. – Вип.15. – С. 5–9.
Брауде И. Е. Гистерэктомия у многорожавших женщин / И. Е. Брауде // Репродуктивное здоровье женщины. – 2008. – № 2. – С. 172–174.
Брауде И. Е. Особенности гистерэктомии у многорожающих женщин репродуктивного возраста / И. Е. Брауде // Тез. докл. ІІ междунар. симп. “Киевская школа гинекологической эндоскопии” 31 мая – 1 июня 2007 года, Киев : зб. наук. праць співроб. НМАПО ім. П. Л. Шупика. – К., 2007. – Вип. 16, кн. 5. – С. 322.