Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Медичні науки / Хірургія


Крилюк Віталій Омелянович. Гострий панкреатит у потерпілих з тяжкою поєднаною травмою органів черевної порожнини (клініко-експериментальне дослідження) : дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. — К., 2007. — 152арк. : іл. — Бібліогр.: арк. 119-147.



Анотація до роботи:

Крилюк В. О. Гострий панкреатит у потерпілих з тяжкою поєднаною травмою органів черевної порожнини. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук за спеціальністю 14.01.03.– хірургія.– Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика МОЗ України. – Київ, 2007.

Дисертація присвячена вивченню особливостей розвитку та перебігу ГП у потерпілих з тяжкою поєднаною травмою органів черевної порожнини.

В дисертаційній роботі наведено результати експериментального дослідження впливу підвищених показників внутрішньочеревного тиску на паренхіму підшлункової залози. На достатній кількості клінічного матеріалу вивчено несприятливі фактори, що впливають на розвиток ГП в ранньому післятравматичному періоді та визначено інформативно важливі показники лабораторних методів дослідження. Отримані дані дали змогу удосконалити існуючі методи прогнозування ГП з використанням нейронних сіток та розробити прогностично–лікувальну програму спрямовану на попередження розвитку та лікування ускладнення.

Застосування розробленої прогностично–лікувальної програми дозволило зменшити розвиток ГП на 25,6% та знизити летальність потерпілих з ускладненням на 10,4%.

В роботі вивчено несприятливі фактори, що впливають на розвиток гострого панкреатиту у потерпілих з тяжкою поєднаною травмою органів черевної порожнини. Удосконалено прогностично–лікувальну програму гострого панкреатиту у вказаної групи хворих. В експерименті вивчено вплив підвищених показників внутрішньочеревного тиску на розвиток патологічних змін в підшлунковій залозі.

1. Розвиток гострого панкреатиту виявлено традиційними методами у потерпілих контрольної групи у 21,4% з них 62,5% померло.

2. В експерименті на білих щурах вивчено вплив внутрішньочеревного тиску на розвиток патологічних змін в підшлунковій залозі: при показниках внутрішньочеревного тиску до 5 мм рт.ст ознаки гострого панкреатиту спостерігались у 10,2%, при показнику 10 мм рт. ст. – у 26,5%, при показнику 20 мм рт. ст. – у 65,8% випадках.

3. Негативними чинника, що сприяють розвитку гострого панкреатиту у потерпілих з тяжкою поєднаною травмою органів черевної порожнини є: час від отримання травми до госпіталізації, з коефіцієнтом впливу 4,71; час від госпіталізації до початку оперативного втручання, з коефіцієнтом впливу 8,1; час оперативного втручання, з коефіцієнтом впливу 9,61; ступінь шоку при поступленні, з коефіцієнтом впливу 12,3.

4. Удосконалений метод штучних нейронних сіток для прогнозування розвитку гострого панкреатиту у хворих з тяжкою поєднаною травмою органів черевної порожнини виявив чутливість 95%.

5. Запровадження удосконаленої прогностично–лікувальної програми, спрямованої на попередження розвитку та лікування гострого панкреатиту в основній групі, дало можливість зменшити летальність у потерпілих з гострим панкреатитом – на 10,4%.

Публікації автора:

1. Крилюк В. О., Пагава О. З., Максименко М. А. Патогенетичні аспекти розвитку поліорганної недостатності у хворих з гострим посттравматичним панкреатитом // Наук. конф. молодих вчених. – 2005. – С. 71 –72.

2. Крилюк В.О., Рощін Г.Г., Барамія Н. М., Іскра Н.І. Вплив внутрішньочеревного тиску на розвиток післяопераційного травматичного панкреатиту // Пластична та реконструктивна хірургія. – 2006.- №1. – С. 58 – 61.

3. Крилюк В.О. Гострий панкреатит у потерпілих з поєднаною травмою органів черевної порожнини // XXI з’їзд хірургів України. – Запоріжжя.- 2006. – С. 100 – 101.

4. Рощін Г. Г., Крилюк В. О. Застосування прогностичних критеріїв для лікування та профілактики гострого після травматичного панкреатиту // Зб. наук. праць співробітн. НМАПО ім.. П. Л. Шупика. – К., 2007. – Вип. 16, кн. 1 – С. 125-130

5. Рощін Г. Г., Крилюк В. О. Фактори ризику розвитку гострого панкреатиту у постраждалих із сполученою травмою органів черевної порожнини // Харківська хірургічна школа. – 2007. - № 2. - С. 187 – 189.

6. Рощін Г.Г., Крилюк В. О., Дейнека С.В., Шатрова К. М., Іскра Н.І. Внутрішньочеревний тиск як фактор розвитку після травматичного панкреатиту (експериментальне дослідження) // Клін.хірургія. – 2007. - №7. – С. 57 – 60.

7. Tutchenko N., Roschin G., Krylyuk V. at al. Surgical strategy at severe abdominal trauma // Europ. Soc. of Surg. – Cyprus, Abstr.book, 2006. – P. 9.

8. Патент на корисну модель № 20516 Україна. МПК A61B17/00. Спосіб хірургічного лікування ускладненого перебігу синдрому абдомінальної компресії / Г. Г. Рощін, О. З. Пагава, В. О. Крилюк. Заявл. 12.09.2006; Опубл. 15.01.07 // Бюл. №1.

9. Патент на корисну модель № 21049 Україна. МПК G09B23/28. Спосіб моделювання ГП у щурів / В. О. Крилюк, Н. І. Іскра, С. В. Дейнека, О. В. Васильчук. Заявл. 26. 09. 2006 ; Опубл. 15. 02. 2007 // Бюл. № 2 .