Библиотека диссертаций Украины Полная информационная поддержка
по диссертациям Украины
  Подробная информация Каталог диссертаций Авторам Отзывы
Служба поддержки




Я ищу:
Головна / Філософські науки / Соціальна філософія та філософія історії


Кам'янська Юлія Володимирівна. Імперативи людської життєдіяльності у техногенній цивілізації : дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. - Л., 2005.



Анотація до роботи:

Кам'янська Ю.В. Імперативи людської життєдіяльності у техногенній цивілізації. – Рукопис.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук за спеціальністю 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії. – Львівський національний університет імені Івана Франка. – Львів, 2005.

У дисертації розглядається проблема імперативів людської життєдіяльності у техногенній цивілізації. Обгрунтовується, що гіпотетичними світоглядно-регулятивними принципами соціального розвитку сучасного техногенного суспільства є такі:

екологічний імператив як базовий принцип етики виживання людства;

імператив економічної збалансованості як необхідна умова практичної реалізації екологічного імперативу;

імператив незаангажованості науки, що розкривається через деполітизацію наукової царини та визнання принципу наукової альтернативи;

імператив толерантності, що скерований на подолання інертності і стереотипності мислення та культивування неупередженого ставлення до “інакших” індивідуальних проектів буття;

імператив збереження етнічного як позитивно-консервативного чинника культурного поступу в умовах пронизуючого усі сфери буття людини технократизму як певної сукупності світоглядно-ціннісних настанов;

імператив рівноцінності культур як світоглядно-регулятивний принцип толерантного цивілізаційного співбуття, дія якого спрямована на підтримку гетероетнічної природи людства.

Сьогодні, коли сучасна цивілізація знаходиться у межовій ситуації антропогенного перевантаження, а стан біосфери оцінюється як критичний, екологічний імператив постає важливим консолідуючим та гуманізуючим чинником людства. У роботі, екологічний імператив людської життєдіяльності, який імпліцитно містить у собі моральний принцип ставлення людини до самої себе та світу, постулюється як систематизуючий для інших імперативів суспільного розвитку.